Dizains un uzkopšana
 

Savā ikdienas darbībā nereti esam saskārušies ar gadījumiem, kad klients, izvēloties sava mājokļa vai biroja arhitektūras un interjera stilu, rēķinājies tikai ar savām vizuālajām izjūtām un gaumi, aizmirstot par sadzīves praktisko pusi un ikdienas uzkopšanu. Protams, jūsu izvēlētā dizaina 3D vizualizācijā viss izskatīsies skaisti un tīri, bet padomājiet ar nākotnes vīziju par dažām detaļām, pirms pieņemat galējo lēmumu.

Iepazīstināšu ar dažām izplatītākajām kļūdām, kas pārvērš ikdienas uzkopšanu par īstu elli, radot lieku stresu un izdevumus, taču no tā varētu izvairīties, vien nedaudz atkāpjoties no savām sapņu idejām, atrodot materiālu un tehnisko risinājumu analogus un līdz ar to būtiski atvieglojot savu ikdienu izlolotajā nākotnes miteklī.

Logi

Dažreiz taupības nolūkos logiem tiek izvēlēta pārāk liela neveramā daļa. Ja to izvietojums ir ēkas apakšējā stāvā, par problēmu to nevarētu saukt, bet augšstāvos tas radīs liekus sarežģījumus. Ja saviem spēkiem nevarēsiet aizsniegt loga rūts tālāko malu, nāksies saukt profesionāļus ar pieredzi, papildu inventāru un drošības aprīkojumu. Tie būs lieki izdevumi, kuri gadu gaitā krietni pārsniegs uz neveramās daļas rēķina ietaupītos līdzekļus.

Neveramo jumta logu vai stikla jumtiņu mazgāšana arī diez vai būs paveicama pašu spēkiem, un jārēķinās, ka alpīnistu pakalpojumi nav no lētākajiem. Šādu elementu nomazgāšana arī no iekšpuses bieži rada sarežģījumus, jo nereti tie tiek izvēlēti kāpņu telpās, kur ne vienmēr var piekļūt arī ar izvelkamajām kāpnēm vai sastatnēm, jo šīs konstrukcijas uz pakāpieniem vienkārši nav iespējams nofiksēt. Nācies saskarties ar gadījumiem, kad šāda tipa stikla virsmu nomazgāšana nav iespējama pat ar profesionāļu palīdzību, un, ja gadu gadiem netiek mazgātas, tās vienkārši vairs nepilda savas dabīgā apgaismojuma avota funkcijas. Turklāt nepazīstu nevienu, kuram putekļiem klāti zirnekļu tīklu aizkariņi šķistu pievilcīgi.

Grīdu segumi

Dabīgas augu izcelsmes mīkstā grīdas segumaizvēle ir apsveicama, taču jārēķinās, ka džutas, kokosriekstu šķiedras, kaņepāju, sizala mīksto grīdu segumu ģenerālās tīrīšanas metodes ir specifiskas un rezultāts var būt neprognozējams. Pērkot šādus materiālus, neaizmirstiet pārdevējam palūgt ikdienas uzkopšanas instrukcijas.

Izvēloties vilnas paklājus, atcerieties, ka tie labi garšo kodēm, tāpēc tīrīšana ir jāveic bieži. Mazgājot ar mitrajām metodēm, tie var deformēties un izdalīt dīvainu aromātu.

Grīdas flīzes ir tik praktisks grīdu apdares materiāls, ka šķiet, te nu gan nav īpaši jādomā par uzkopšanas problēmām nākotnē. Tomēr tā gluži nav. Vispirms jāpievērš uzmanība, kurā mājokļa daļā kāda tipa flīzes tiks ieklātas. Nepraktiska izvēleno uzkopšanas viedokļa (jo īpaši priekšnamā un virtuvē) būtu gaišas, matētas flīzes ar porainu virsmu. Traipi uz tām ir ne tikai labi redzami, bet arī viegli un ātri iesūcas virsmā, un nāksies nopūlēties, tos likvidējot.

Ja grīdai tiek izvēlētas mazas flīzītes, jārēķinās, ka nāksies tērēt vairāk laika regulārai šuvju tīrīšanai. Tāpat ieteicams šuvju apdares materiālu izvēlēties tumšākā krāsā, lai ikviens piliens nebūtu tik pamanāms.

Turpinājums sekos.