Ko patiesībā nozīmē "dzīvot taupīgi"
 
©Publicitātes foto

Lai dzīvotu taupīgi, nepieciešams domāt līdzi saviem izdevumiem. Taupīt nenozīmē liegt sev visus dzīves priekus. Taupīt nozīmē tērēt naudu apdomīgi. Kā to darīt un ko īsti nozīmē taupīga dzīvošana?

Vai jums piemīt pozitīvie finanšu paradumi un kas tie ir?

Katram no mums ir finanšu paradumi - pozitīvi vai negatīvi. Izskatīsim pozitīvos finanšu paradumus, lai saprastu, pie kā būtu jāpiedomā, lai dzīvotu taupīgāk.

  • Budžeta plāna sastādīšana. Viens no pirmajiem paradumiem, par ko stāsta finanšu speciālisti un konsultanti. Budžeta plāns ietver sevī jūsu ienākumu un izdevumu plānojumu. Budžeta plāns parāda, cik lieli ir jūsu ienākumi un cik no tiem jūs iztērējat - kādām vajadzībām, cik lielos apmēros, ko noguldāt, ko izšķērdējat.
  • Naudas krāšana. Naudas krāšana patiesībā iet vienā solī ar naudas taupīšanu. Jo, ja jūs ko ietaupāt, varat to sakrāt. Noguldiet naudu, ļaujiet tai pelnīt un strādāt jūsu labā. Viss, ko izdodas ietaupīt, lai dodas uz jūsu krājkontu.

Taupīt naudu iespējams visa mūža garumā, samazinot visus savus ikdienas tēriņus vai pastāvīgi izvēloties tikai izdevīgākos piedāvājumus. Tādā veidā ne vien samazināsies jūsu izdevumi, bet uz ietaupītās naudas rēķina palielināsies arī jūsu ienākumi. Taupīga dzīvošana sniedz iespējas daudz ātrāk un efektīvāk apmierināt jūsu vēlmes un vajadzības.

  • Iemācieties kaulēties. Dažiem šķiet, ka tas ir nedaudz pazemojoši - šie cilvēki vienmēr maksā pilnu summu, tik, cik pārdevējs paprasa. Protams, kaulēšanos nepiekopsiet lielveikalā, bet pamēģiniet šo prasmi tirgū vai iepērkoties internetā no privātajiem tirgotājiem.
  • Meklējiet preču patieso vērtību un salīdziniet cenas. Nepērciet kāroto preci uzreiz pirmajā veikalā, kas pa ceļam. Salīdziniet cenas, tās mēdz atšķirties pie dažādiem tirgotājiem. Izmantojiet preču salīdzināšanas platformu.
  • Nogaidiet - cena mainīsies. Ja ir laiks, gaidiet. Ja runājam par apģērbu - jaunajai kolekcijai vienmēr ir krietni lielāka cena kā iepriekšējai. Nogaidiet līdz atlaižu laikam, lai iegādātos kāroto preci. Atlaides ir vienmēr un visur!

Lai ietaupītu, izskaudiet negatīvos ieradumus

Tāpat kā pozitīvie, mums katram ir arī negatīvie finanšu ieradumi. Izskaudiet tos, lai ietaupītu un iekrātu vairāk naudas. Pārstājiet dzīvot no algas līdz algai, tas rada lieku stresu. Ja arī jums šķiet, ka naudas ir pārāk maz, lai to iekrātu - tas IR iespējams. Sāciet veidot iepirkumu sarakstu dodoties iepirkties, tas vien jums ļaus ietaupīt vismaz pāris eiro katrā iepirkšanās reizē. Visu naudu, kas ietaupīta, lieciet krājkontā.

Esiet dzirdējis par īstermiņa aizdevumu? Ātrais kredīts ir noderīga opcija brīdī, kad tā ir patiešām vajadzība, bet pret šādu aizdevumu jāattiecas patiesi atbildīgi. To nevajadzētu padarīt par ieradumu. Un atcerieties, ka kredīts jāatdod laikus un ar procentiem.

Tomēr, ja jūs zināt, ko darāt un jums patiesi nepieciešams neliels aizdevums, ienāciet Ferratum.lv, kur aizdevumu var noformēt ātri un vienkārši. Šeit atradīsiet īpaši izdevīgus piedāvājumus gan jaunajiem, gan esošajiem klientiem.

Taupīt nenozīmē ēst mazāk vai skaitīt katru iztērēto centu. Tas nenozīmē arī to, ka jums jāliedz sev izklaides un atpūta. Pat izklaidējoties mēs varam savā veidā ietaupīt līdzekļus. Piemēram, svinot dzimšanas dienu, rīkot to mājās, nevis aicināt draugus uz klubu. Šašliku uz Jāņiem varam pagatavot mājās, nevis pirkt veikalā ar milzīgu uzcenojumu. Galvenais ir atrast arvien jaunus un jaunus veidus, kā tērēt savu naudu gudrāk.

Dzīvojot taupīgi, jūsu materiālā situācija būs nodrošināta, jo dzīvot taupīgi nozīmē ne tikai netērēt naudu nevajadzīgām lietām, bet arī veidot uzkrājumus, kas palīdzēs, ja kādu iemeslu dēļ būsit nokļuvis finansiālās grūtībās. Šie uzkrājumi var palīdzēt, piemēram, apmaksāt ārsta rēķinus, salabot mašīnu, kā arī citādi palīdzēt sev, ja pēkšņi mainās materiālie apstākļi.

Tā kā pirmā lieta, ko cilvēki dara, kad viņiem beidzas nauda, ir aizņemties - vai nu no radiem un draugiem, vai ātro kredītu kompānijām vai citos veidos - tad dzīvojot taupīgi iekrātie uzkrājumi ļaus paļauties uz sevi, nevis citiem. Tāpat jums būs nepieciešamās iemaņas, lai varētu vajadzības gadījumā savilkt jostu.