Pietrūkst naudas remontam? 6 ieteikumi, kas palīdzēs
 

Māja vai dzīvoklis nenoliedzami prasa finansiālu ieguldījumu gan tad, ja to remontē, lai pārdotu par dārgāku cenu, gan tad, ja to pienācis atjaunot. Ja budžets ir ierobežots, tad, protams, var rasties situācija, kad naudas pietrūkst. Ko tad darīt? To uzzināsi šajā rakstā.

Neaizmirsti par plānu

Izveido sarakstu ar visiem darbiem, ko vēlies izdarīt. Paralēli atbildi uz jautājumiem, cik steidzami tas nepieciešams (varbūt vari izremontēt vienu istabu, bet nākamo pēc pus gada), kādēļ šis remonts nepieciešams, vai vari to atļauties, vai tas dos kādu pievienoto vērtību.

Pēc tam rūpīgi izvērtē un papildini sarakstu ar visiem nepieciešamajiem materiāliem. Starp citu, plānot remontu vajadzētu jau laicīgi, vismaz pāris mēnešus iepriekš, lai ne tikai paspētu naudu iekrāt, bet arī iegādāties visus nepieciešamos produktus un materiālus, kad veikalos ir akcijas.

Izpildi mājasdarbu

Tikko runājām par to, ka nepieciešams izveidot sarakstu gan ar remonta darbiem, gan nepieciešamajiem materiāliem, bet ko nozīmē izpildīt mājasdarbu? Kā zinām, internets var kļūt par lielu palīgu. Un arī šajā situācijā. Nu tu zini, kādus darbus vēlies veikt, tādēļ nu vari izpētīt kā šos darbu darījuši citi amateri. Lasi rakstus no cilvēkiem, kuriem jau ir pieredze veicot konkrētu projektu. Tā tu sapratīsi viņu veiksmes un neveiksmes, kā arī noteikti saņemsi vērtīgus ieteikumus, kas palīdzēs arī tev remontdarbu laikā.

Dažādos interneta veikalos (arī Latvijā) iespējams iegādāties būvniecības, santehnikas, interjera un cita veida preces. Iepriekš minēju, ka vērts iegādāties produktus, kad veikalos ir akcijas, bet, ja nu gadījumā tu nedzīvo pilsētā un tev tuvumā nav šāda veikala, lai tik bieži uz to brauktu, vai arī tev nav tik daudz brīva laika, tad droši izmanto interneta veikalu piedāvātās iespējas! Salīdzini dažādu materiālu cenu, izskatu, izturību, piemēram, koka grīdu ar laminātu. Iegādājoties internetā tu ietaupīsi, nezaudējot preces kvalitāti.

Piesakies kredītam

Mūsdienās kredīts internetā ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā ātri iegūt naudu, ja tās pietrūkst kādam pirkumam. Arī ar remontu saistītās izmaksas ir pietiekams iemesls, lai iegūtu šādu aizdevumu. Kredītlīnija, ko piedāvā kreditors Ferratum Bank, ir viens no kredītu veidiem. Tas paredzēts privātpersonām, arī remontam. Protams, ne visiem šāds kredīts var tikt piešķirts, jo pastāv zināmas prasības. Vairāk par to lasi Ferratum.lv.

Lūdz aizdevumu no draugiem un ģimenes

Ja nekad neesi aizņēmies kredītu un to arī negrasies darīt principu dēļ, tad lūgt naudas aizdevumu no draugiem un ģimenes var būt vienkāršāk. Protams, tu nevēlies sabojāt attiecības, vai ne? Tad noteikti norunājat, kad naudu atgriezīsi.

Bez šaubām vienmēr pastāv situācija, ka arī taviem draugiem un radiem var nebūt naudas, ko aizdot. Tad tomēr nekas cits var neatlikt kā atgriezties pie iepriekšējā punkta.

Meklē naudu

Tas izklausās neparasti, bet jā, tu vari arī atrast naudu. Kā? Iespējams, ka pats esi aizdevis naudu kādam, bet par to biji piemirsis. Mēģini atcerēties, jo šī noteikti ir reize, kad nauda noderēs. Tāpat atceries, ka vari iesniegt gada ienākumu deklarāciju (arī brīvprātīgi) un saņemt atpakaļ no budžeta pārmaksāto nodokli vai atgūt daļu no samaksātajiem attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem un veselības apdrošināšanas maksājumiem. Trešā iespēja ir vienkārši apskatīt, vai neesi naudu kaut kur paslēpis. Ik pa reizei mēs taču nolemjam naudu krāt, bet gadās par to arī aizmirst. Pameklē! Varbūt tev ir krājkase ar tieši tik daudz naudas, cik vajadzīgs.

Dari pats

Ja esi no tiem, kurš labāk vēršas pēc palīdzības pie profesionāļiem, bet saproti, ka tev tam varētu arī nepietikt naudas, tad padomā vēlreiz! Vai tiešām tu neprastu nokrāsot sienas, uzklāt flīzes vai veikt kādus citus darbus? Darot pats tu, protams, pazaudēsi laiku, ko citādi būtu izmantojis, piemēram, atpūtai, bet šis ir lielisks veids, kā ietaupīt. Turklāt, ja vari palūgt radu un draugu palīdzību, tad remontdarbi var pārvērsties par visai jautru kopā būšanu.

Ja runa ir par remonta izdevumiem, ir dažādi veidi, kā ietaupīt, bet, protams, viss atkarīgs no tā, cik daudz naudas pietrūkst un vai esi gatavs lūgt aizdevumu citiem, kā arī cik daudz esi gatavs darīt pats.

Veiksmi!