Rinkēvičs: Pāris līderi nespēs atrisināt visas samilzušās ES problēmas

© Scanpix

Pāris līderi nespēs atrisināt visas samilzušās Eiropas Savienības (ES) problēmas, jo 28 valstu saimē bieži vien pastāv dažādas savstarpēji konfliktējošas intereses, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Usupašvili norādījis, ka nepieciešama ļoti stingra demokrātiskās pasaules līderība, kura politiskajiem huligāniem ieskaidrotu, ka viņu rīcībai sekos sods. Vaicāts par šādu iespējamību, Rinkēvičs intervijā aģentūrai LETA norādīja, ka savulaik ES pieļāva kļūdu.

"Mēs savā kaimiņpolitikā kaut kā vienus esam taisījuši par varoņiem un tad demonizējuši citus. Neticu, ka ir kādi pāris cilvēki, kas var pacelt karogu un kļūt par līderiem, kuri atrisinās visas problēmas. Tas vienkārši nav iespējams 28 valstu savienībā, kur ir Eiropas Parlaments, Eiropas Padome, kā arī Eiropas Komisija," viņš sprieda.

Kā vēl vienu iemeslu ministrs minēja to, ka šādu dažu līderu esamība nav iespējama vietā, kur bieži vien ir pat dažādas savstarpēji konfliktējošas intereses. "Drīzāk būtu jāsaka, ka mums nepieciešami spēcīgi līderi nacionālajās valstīs, kuri ne tikai vienā vai otrā gadījumā nodarbojas ar populismu, bet arī saprot, ka ES ir būtiska," norādīja politiķis.

Viņš gan sacīja, ka ES iedzīvotāji bieži vien no viena vai otra ES līdera pamatoti gribētu stingrāku rīcību. Šajā gadījumā, kā uzskata ministrs, nevajadzētu aizmirst, ka daudziem no viņiem uzdevums ir līdzsvarot dažādu valstu dažādas intereses.

"Un ES bieži vien ir ļoti lēna, bieži vien ir balstīta vairāk uz procedūrām, bieži vien pavada laiku savstarpējās diskusijās. Tas viss tādēļ, ka mēs atnākam pie galda, vienalga kādā nozarē, katrs ar savām interesēm. Pēc tam salāgot to visu un rast kompromisus prasa ļoti daudz pūļu," atzina ministrs.

"Šī iemesla dēļ man nav ticības, ka parādīsies kāds varonis, kāds Supermens vai Betmens, kas tagad visu atrisinās. Tas savā ziņā ir mūsu visu uzdevums, katrā valstī atsevišķi un tad visiem kopā pie galda," norādīja politiķis.

Ministrs arī atzina, ka viņam nav ticības ne varoņiem, ne arī neliešiem, kuri dažreiz tiek demonizēti. "Mēs guvām mācību tajā, ko darījām saistībā ar Ukrainu vai kādu citu valsti, cenšoties nodalīt labos un sliktos, bet beigās aizmirstot, ka mums taču jāstrādā plašākā kontekstā," viņš uzsvēra.

Svarīgākais