Šis Eiroparlamenta (EP) sastāvs ir kļuvis visai radikāls, tajā ir aizmirsti daudzi iepriekšējie nerakstītie demokrātijas principi, uzskata EP deputāte Iveta Grigule (ZZS).
Deputāte intervijā aģentūrai LETA pauda skepsi par EP spējām risināt dažādus aktuālus jautājumus, piemēram, bēgļu plūsmas jautājumu kopumā un spēju pasargāt dalībvalstis no radikālu bēgļu ienākšanas, uzsverot, ka neredz citu risinājumu kā robežu atjaunošanu. Tikpat skeptiska viņa ir jautājumā par eirozonas nākotni, paužot pārliecību, ka agri vai vēlu Latvija atgriezīsies pie savas nacionālās valūtas lata "un, iespējams, arī pie savas valsts".
Deputāte savu darbu vērtē pozitīvi, īpaši izceļot darbu delegācijā sadarbībai ar Centrālāzijas valstīm, kas radot perspektīvas arī Latvijas uzņēmējiem. Delegācijas darbs, pēc Grigules domām, ir ļoti svarīgs arī Latvijai. Kontakti, kurus viņa iegūst, strādājot ar šīm valstīm, agrāk vai vēlāk noderēšot Latvijai, kad "mūsu uzņēmēji sapratīs, ka tas ir papildu ceļš, kā ieiet šo valstu tirgū, veicināt un palielināt eksportu uz šīm valstīm".
Grigule arī pastāstīja, kāpēc pēc ilgāka pārdomu un meklējumu laika izlēmusi EP pievienoties Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības politiskajai grupai (ALDE). "Latvijas Zemnieku savienība (LZS), kuru es pārstāvu, lielā mērā ir konservatīva partija. Sākumā mans skats, protams, krita uz parlamenta Eiropas Konservatīvo un reformistu grupu (ECR), bet Latvijas pārstāvis tajā Roberts Zīle pateica kategorisku "nē" manai dalībai tajā. ECR grupā ir nerakstīts princips - ja šajā grupā jau ir kāds nacionālas valsts pārstāvis, viņam ir veto tiesības, lemjot par vēl kāda šīs valsts pārstāvja pievienošanos ECR. Protams, ka ideoloģiski šī grupa LZS ir vistuvākā, bet Zīles kungs vēlējās tajā būt vienīgais Latvijas pārstāvis," pastāstīja Grigule.
Viņa skaidro, ka daudzos jautājumos ALDE un viņas uzskati atšķiras, bet ar grupas vadītāju Giju Verhofstadu panākta vienošanās, ka atšķirīgie viedokļi neradīs problēmas, jo ALDE sastāv no divām daļām - ir liberāļi un ir demokrāti. "Es sevi vairāk pieskaitu pie demokrātiem. ALDE grupā ir ļoti plašs viedokļu spektrs. Par katru jautājumu, kurā man ir atšķirīgs viedoklis, es informēju iepriekš, un man ir tiesības izteikties, komentēt un balsot tā, kā es uzskatu," sacīja Grigule.