ES diskutēs par turpmākajiem pasākumiem migrācijas plūsmas mazināšanā

© SCANPIX

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) šodien Briselē piedalīsies Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē, kurā diskutēs par cīņu ar ieroču nelegālu apriti un par turpmākajiem pasākumiem, lai mazinātu migrācijas plūsmu uz ES.

Domājot par drošības paaugstināšanu ES, Tieslietu un iekšlietu ministru padome vairākkārt ir uzsvērusi nepieciešamību cīnīties ar ieroču nelikumīgu apriti. Pagājušajā gadā padome aicināja Eiropas Komisiju (EK) pārstrādāt padomes direktīvu par ieroču iegādes un glabāšanas kontroli. Pērn novembrī EK nāca klajā ar priekšlikumu Eiropas Parlamenta un padomes direktīvai, ar ko groza direktīvu par ieroču iegādes un glabāšanas kontroli.

Grozījumi paredz uzlabot šaujamieroču aprites kontroli, šaujamieroču izsekojamību, pasākumus šaujamieroču deaktivizēšanai un iznīcināšanai, stingrākus noteikumus ieroču iegādei un glabāšanai, aizliegumu izmantot visbīstamākos šaujamieročus civilām vajadzībām un informācijas apmaiņas uzlabošanu starp dalībvalstīm.

Līdz šim ir noticis intensīvs darbs ar priekšlikuma projektu ekspertu darba grupās. Šobrīd ir identificēti pieci jautājumi, par kuriem dalībvalstu vidū pastāv būtiskas viedokļu atšķirības un par kuriem prezidentūra vēlas saņemt politiskas vadlīnijas turpmākajam darbam, proti, minimālais vecums, no kura atļauta ieroču glabāšana, medicīniskās pārbaudes, lai atļautu iegādāties un glabāt šaujamieročus, civilai lietošanai paredzētu pusautomātisko šaujamieroču aizliegums, aizliegtu šaujamieroču glabāšana izņēmuma kārtā kultūras un vēsturisku apsvērumu dēļ, kā arī pārdošana tiešsaistē.

Nesen vairākas dalībvalstis uzsvēra nepieciešamību politiskajā līmenī pārrunāt arī informācijas apmaiņas uzlabošanu, kā arī signāla un akustisko ieroču, kas ir pārveidoti no reālajiem šaujamieročiem, iekļaušanu direktīvas pielikumā esošajās šaujamieroču kategorijās.

Šodien padomē plānots apspriest arī aktualitātes saistībā ar migrācijas jautājumiem. Šajā sanāksmē ministri tiks iepazīstināti ar pašreizējo situāciju, kā arī īstenoto pasākumu rezultātiem. Ministriem tiks sniegta informācija par 2016.gada 7.martā notikušo ES-Turcijas samitu un tā rezultātiem.

Ministri diskutēs par turpmākajiem veicamajiem pasākumiem, lai mazinātu migrācijas plūsmu radīto spiedienu, īpaši pievēršoties jautājumam par Šengenas zonas integritātes saglabāšanu un veicamajiem pasākumiem, lai to varētu nodrošināt - ārējo robežu stiprināšanu, visu karsto punktu izveides pabeigšanu un darbības sākšanu, kā arī progresu pārvietošanas jomā no Itālijas un Grieķijas.

Līdztekus šiem jautājumiem ministri tiks informēti par panākto progresu diskusijās par regulas priekšlikumu Eiropas Robežu un krasta apsardzes izveidei, kā arī progresu attiecībā uz citiem tiesību aktiem, tostarp EK rekomendāciju par brīvprātīgo humanitārās uzņemšanas shēmu ar Turciju.

Tāpat ministriem tiks sniegta aktuālā informācija par pretterorisma jautājumiem.

 

Svarīgākais