Taivānā aiztur Latvijas pilsoni par 2,3 miljonu eiro izkrāpšanu

Attēlam ir ilustratīva nozīme © SCANPIX

Taivānas policija aizturējusi trīs ārvalstniekus, tostarp Latvijas pilsoni, aizdomās par 81 miljona Taivānas dolāru (2,3 miljonu eiro) izkrāpšanu, ar ļaunprogrammatūras palīdzību piekļūstot lielas vietējās bankas bankomātu tīklam un nozogot naudu, vēstīja Austrālijas sabiedriskā raidorganizācija ABC.

Nauda izņemta no 41 bankomāta Taivānā, un policija paziņojusi, ka puse no nozagtās naudas ir atgūta, lai gan drošības apsvērumu dēļ lielākās bankas ir iesaldējušas naudas izņemšanu no gandrīz tūkstoš bankomātiem, kas ir tāda paša veida, kādi ir aplaupītie.

Aizdomās par notikušo aizturēti trīs ārvalstnieki, bet policija ir pārliecināta, ka 13 ar noziegumu saistītas personas jau ir paspējušas aizbēgt no valsts.

Videonovērošanas kameru ieraksti liecina, ka laupītāji darbojās pa diviem vai pa trīs, Taivānas pilsētās apzogot 41 bankas "First Commercial Bank" bankomātu.

Pagaidām nav skaidrs, kā bankomātos nonāca ļaunprogrammatūra, bet piecu līdz desmit minūšu laikā zagļiem izdevās somās aiznest lielas naudas summas, informēja bankā.

Policija pieļauj, ka zagļi izmantoja mobilo telefonu, lai piekļūtu bankomātiem. Izmeklētāji secinājuši, ka naudas nelikumīgajā izņemšanā izmantotas trīs dažādas ļaunprogrammatūras.

Latvijas pilsonis Andrejs Peregudovs tika aizturēts Taivānas ziemeļaustrumos, Jilanas apriņķī, pēc tam, kad viņu pamanīja atvaļinājumā esošs policists no Taibei.

Viesnīcā Taibei vēlāk tika aizturēts arī viens Rumānijas un viens Moldovas pilsonis, bet policija uzskata, ka noziegumā bija iesaistītas kopumā 16 personas, tostarp pieci Krievijas pilsoņi.

Policija ir lūgusi gan starptautiskās policijas aģentūras "Interpol", gan Krievijas pārstāvniecības Taivānā palīdzību.

Taivānas policijā norādīja, ka šī ir pirmā reize, kad valstī noziegumu pastrādājis starptautisks bankomātu apzagšanas grupējums.

Pasaulē

Katru piektdienu Krievijas Tieslietu ministrija papildina savu tā saucamo ārvalstu aģentu sarakstu. Sarakstā iekļautie cilvēki automātiski tiek ieskaitīti valsts ienaidnieku kārtā – viņiem draud naudas sodi un pēc tam arī kriminālatbildība par to, ka viņi sociālajos tīklos nav norādījuši savu statusu vai arī nav iesnieguši, piemēram, valsts pieprasītos nepieciešamos ziņojumus par saiknēm ar ārzemēm. Par to, kā izpaužas šīs represijas un karš pret saviem pilsoņiem, informāciju apkopojuši ziņu platformas “www.currenttime.tv” žurnālisti.

Svarīgākais