Jauna informācija par Latvijas alpīnistiem zemestrīcē cietušajā Nepālā

© Scanpix

Sešu alpīnistu grupa no Latvijas, kas bija devusies ekspedīcijā uz Himalaju kalniem, šorīt agri no rīta ar iekšējo avioreisu nokļuvusi Nepālas galvaspilsētā Katmandu, liecina informācija portālā "Virsotne.lv".

Nesagaidot evakuācijas helikopteru, kas joprojām veic zemestrīcē smagi cietušo cilvēku glābšanas darbus, pārlidojums veikts ar iekšējo avioreisu kopā ar visu ekipējumu, kas ir tradicionālā veidā.

Kamēr epopeja un neziņa ar cerēto evakuācijas transportu nebija beigusies, apkārtējā situācija jau stabilizējusies un dzīves ritums atgriezies, raksta "Virsotne.lv". Šonakt Katmandu esot bijuši jūtami nelieli grūdieni, tāpēc nolemts līdz 6.maijā plānotajam izlidošanas reisam uz mājām doties ārpus pilsētas uz mazu lauku ciematu un pavadīt atlikušo laiku tur, uzturoties teltīs.

Iepriekš viena no ekspedīcijas dalībniecēm savā "Facebook" profilā bija ievietojusi emocionālu ziņu par situāciju, kādā atrodas seši ceļotāji no Latvijas, netiekot prom no zemestrīces skartās Nepālas un pārmetot, ka Latvijas Ārlietu ministrija atsakās viņiem palīdzēt.

Savukārt informācija portālā "Virsotne.lv" liecina, ka, gaidot lidojumu uz Katmandu, grupa devusies nelielā pārgājienā pa kalnu taku, izmantojusi Nepālas pilsētā Luklā pieejamās izklaides un plānojusi piknika vakariņas pie kalnu upes.

Kā ziņots, Nepālā pēc postošās zemestrīces atrasti kopumā 7040 bojāgājušie, bet ievaino skaits pārsniedzis 14 000, svētdien paziņojis Nacionālais ārkārtējo operāciju centrs, vienlaikus norādot, ka patiesais upuru skaits var izrādīties daudz lielāks.

Nepālas kaimiņvalstīs - Indijā un Ķīnā - 25.aprīļa zemestrīce prasījusi vairāk nekā 100 cilvēku dzīvības.

Visā Nepālā šai zemestrīcē un tai sekojušajos pēcgrūdienos pilnīgi vai daļēji sagrautas vairāk nekā 300 000 mājas. Nepālas valdībai aptrūcis telšu, ko izdalīt bez pajumtes palikušajiem cilvēkiem.

Pasaulē

Amerikā 1967. gada 12. janvārī nomira 73 gadus vecais Džeimss Bedfords. Viņš jau ilgu laiku slimoja ar nieru vēzi, tā metastāzes bija sasniegušas plaušas. Tomēr pēc nāves Džeimss netika kremēts vai apglabāts zārkā - viņš kļuva par pirmo cilvēku, kurš tika iesaldēts ar mērķi atdzīvināt vēlāk, kad zinātne un tehnoloģijas būs pietiekami attīstītas, lai viņu varētu izglābt. Ar stāstu dalās “postimees.ee”.

Svarīgākais