Lielbritānijas sabiedrībā valda sašutums par Latvijā tapušo vietni "ask.fm", kas tiek saistīta ar kādas pusaudzes pašnāvību.
Jau vēstīts, ka 14 gadus vecā Hanna Smita pagājušajā nedēļā pakārās, nespējot pārdzīvot pazemojumus, kuriem tika pakļauta vietnē "Ask.fm". Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons šo gadījumu nosaucis par "absolūti traģisku" un paziņojis, ka šādas vietnes, kur lietotāji tiek pakļauti pazemojumiem, "ir zemiskas".
Kemerons arīdzan aicinājis interneta lietotājus boikotēt tīmekļa vietnes, kurās ļaudis tiek pakļauti pazemojumiem.
"Ask.fm" kritiķi norāda, ka Hanna nebūt nav vienīgā pusaudze, kura nav spējusi pārciest pazemojumu un šķīrusies no dzīves.
Vietnē ir ap 60 miljoniem reģistrēto lietotāju, no tiem daudzi miljoni ir pusaudži.
Latvijā tapusī vietne pēdējā gada laikā tiek saistīta ar vismaz vēl četru pusaudžu pašnāvībām Lielbritānijā, Īrijā un ASV.
Reaģējot uz negatīvo publicitāti, virkne reklāmdevēju, tostarp telekomunikāciju gigants "Vodafone", atteikušies sadarboties ar "ask.fm".
Savukārt, atbildot uz Kemerona pārmetumiem, vietnes veidotāji - brāļi Marks un Iļja Terebini - izplatītajā paziņojumā uzsver: "Mēs esam apņēmušies nodrošināt, ka mūsu vietne ir droša vide."
"Mēs nekādā veidā nepieņemam nekāda veida pazemošanu," teikts paziņojumā.
2010.gadā izveidoto un Latvijā bāzēto vietni "Ask.fm" ikdienā apmeklē aptuveni 13,2 miljoni lietotāju. Tā ir devītā populārākā sociālās saziņas vietne pasaulē, liecina interneta statistikas uzņēmuma "comScore" jūnijā publicētie dati.
Vietnes veidotājiem tiek pārmests, ka jautājumus iespējams uzdot arī anonīmi.
"Ļaudis var izmantot šo vietni un uzdot klaji naidīgus jautājumus, un viņu identitāte netiek atklāta," spriež labdarības organizācijas "BeatBullying" izpilddirektors Entonijs Smits. "Nav nekādas atbildības."
Tikmēr "ask.fm" pārmetumus noraida, skaidrojot, ka lietotāji var izvēlēties nesaņemt jautājumus no anonīmiem lietotājiem.
Kā liecina "BeatBullying" dati, katrs trešais jaunietis tīmekļa vidē saskaras ar pazemošanu