Trešdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_downwardPasākumi

Pagājušajā nedēļā ar nelielu koncertiņu Tallinas ielas kvartāla “Angārā” savu debijas albumu “Piedzīvot sevi” klajā laida mūziķe Ei Fe. Viņa parādīja un pierādīja, kā ar minimāliem līdzekļiem sasniegt maksimālu efektu – sanākušo vidū vienaldzīgo nebija.
4.nov Sandris Vanzovičs
Šoruden savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju atzīmē latviešu “doom / death metal” apvienība “Frailty” – centrālais notikums būs koncerts klubā “Melnā piektdiena” 28. oktobrī.
22.okt Sandris Vanzovičs
Svinot savu 20 gadu jubileju, dūdu un bungu grupa “Auļi” šoruden dosies koncertu sērijā “Deviņvīru spēks”, atskatoties uz paveikto un piedāvājot to pašu darīt arī klausītājiem. Šonedēļ grupa mediju pārstāvjiem sarīkoja savu atklāto mēģinājumu, kurā paviesojās arī “Neatkarīgā”.
24.sep Sandris Vanzovičs
Kad šogad sesto reizi pēc kārtas (!) Latvijas pārstāvji aizblieza garām starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināla mērķim, uzvirmoja karstas diskusijas, vai vispār piedalīties šajā konkursā vai vismaz ko mainīt tā nacionālās atlases jeb “Supernovas” formātā. Taču izrādās, ka neko mainīt nevajag - ar “Supernovu”, tāpat kā ar valdību, viss esot labākajā kārtībā…
16.sep Sandris Vanzovičs
Par vienu no šīs vasaras koncertsezonas lielākajiem pārsteigumiem var kronēt Agra Semēvica “100. debijas” aktīvo koncertēšanu, kas pagājušajā sestdienā vainagojās ar kāpšanu uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves, kur lielajos sadziedāšanās svētkos izpildīja savu leģendāro hitu “Man dimantu nav”.
9.sep Sandris Vanzovičs
1. septembris labi demonstrēja ne tikai skolēnu un izglītības iestāžu gatavību jaunajam mācību gadam, bet arī latvju jauniešu muzikālo gaumi. Kā zināms, pieprasījums diktē piedāvājumu, līdz ar to pēc Zinību dienas koncertu kalendāra var spriest arī par pieprasījumu, proti, ko klausās mūsu jaunākā paaudze.
2.sep Sandris Vanzovičs
Uzmetot aci šo sestdien, 26. augustā, notiekošā “Ezīšfesta” afišai, uzmanība aizķeras aiz tās trešās rindiņas, kur līdzās latvju estrādes leģendai Žoržam Siksnam un repa veterānam Bush, bet priekšā Viņai, apvienībai “Krata” (Edavārdi, Čižiks, Dubra), “PND”, Artim Dvarionam jeb Lapsenei u.c. pazīstamiem vārdiem, manāmi “Gapoljeri” – aktieru virtuves kabarē apvienība, kuras nokļūšana teju “hedlaineru” lomā ir liels pārsteigums, kas pirms daudziem gadiem tiktu uzskatīts par 1. aprīļa joku.
26.aug Sandris Vanzovičs
Latvijas Rokmūzikas asociācija (LRMA) jau piecus gadus “Radio SWH Rock” ēterā veido autorraidījumu “Roka nemieri”, un pienācis laiks kārtīgai jubilejas atzīmēšanai – protams, īstā rokmūziķu garā. Šī atzīmēšana ar muzikālu kopā sanākšanu notiks jau šo sestdien, 19. augustā, tāpēc ir īstais brīdis atskatīties, kas tad vērtīgs un paliekošs šajos nemieros ir radies.
19.aug Sandris Vanzovičs
Lai gan nākamās nedēļas nogale galvaspilsētā aizritēs Rīgas pilsētas svētku zīmē, vismaz sestdien noslogotajā izklaides pasākumu grafikā nāksies atrast brīvas vakara stundas, lai aizdotos uz Mežaparku – 19. augustā Mežaparka Lielajā estrādē notiks mūzikas projektu Mesa un Gacho lielkoncerts.
12.aug Sandris Vanzovičs
Šķiet, teju katru gadu grupa “Menuets” (arī “Pērkons” un vēl dažas leģendas) svin kādu apaļu jubileju, kas arī saprotams – producentiem tā vieglāk koncertiem pievilināt publiku. Lūk, tūlīt, tūlīt “Menuets” atkal dosies savā jubilejas tūrē, kas šoreiz būs par godu grupas 55 gadu pastāvēšanas jubilejai. Taču nav žēl, lai tik spēlē – viņu mūzika cilvēkiem tiešām ir vajadzīga!
5.aug Sandris Vanzovičs
Pagājušajā nedēļā Rīgā, Vagonu zālē, notika Latvijas dzejas jaunradei veltīts koncerts “Vārdi”, kura centrālā ass bija ģitārista Reiņa Jaunā albuma atrādīšana plašākai publikai. Šovasar šis mūziķis dzimtajā zemē ir teju vai kā viesizrādēs – aizbrauc, atbrauc un atkal aizbrauc, tāpēc šis koncerts bija dēvējams gandrīz vai par ekskluzīvu.
23.jūl Sandris Vanzovičs
No 21. līdz 23. jūlijam Ventspilī norisināsies 11. ielu sporta un kultūras festivāls "Ghetto Games" jeb GGFEST, kurā tiksies gan pasaules līmeņa sportisti, gan amatieri un ekstrēmo sporta veidu cienītāji, gan hiphopa dejotāji, rīmju veidotāji un gardēži –skatītājiem visas festivāla aktivitātes būs pieejamas bez maksas – sola festivāla rīkotājs Raimonds Elbakjans.
19.jūl Andra Ozola
Pēc tik skaisti un skaļi izskanējušajiem dziesmu svētkiem, šķiet, vismaz vēl uz kādu laiku koru un tautas mūzika būs uz viļņa. Līdz ar to jādomā, ka šīs nedēļas nogalē daudzi mūzikas cienītāji varētu mainīt plānus un izvēlēties apmeklēt nevis “Positivus Festival” (vai alternatīvo “Ziloni”, vai smagmūzikas “Zāģi”), bet gan Valmiermuižas etnomūzikas festivālu.
15.jūl Sandris Vanzovičs
Lai gan vēl kādu laiciņu tautas muzikālākā daļa dzīvos eiforijā no dziesmu un deju svētkos piedzīvotā, vismaz tā tam vajadzētu būt, populārās mūzikas cienītāji jau pošas gada lielākajam un aprunātākajam vietējam koncertdzīves notikumam – “Positivus Festival”.
8.jūl Sandris Vanzovičs
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Slucka, Roga, Šmits un Kalita, Krēmers, Bagele un Muktupāvels, Brauns un Kainaize
4.mai Santa Raita
Modernās tehnoloģijas un palielinātās serveru jaudas būs pilnībā pietiekamas dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības nodrošināšanai, mierina SIA “Biļešu paradīze” valdes loceklis Jānis Ķuzulis. Līdzšinējā pieredze gan liecina, ka pagājušajos svētkos ar biļešu pārdošanu gāja kā pa celmiem.
3.mai Andra Ozola
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Gupalo un Vilcāns, Ziedonis un Pauls, Znotiņš un Dišlere, Rudzinskis un Protektore
28.apr Santa Raita
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Kaufelds un Silakaktiņš, Sudraba un Botmane, Vāne un Mennika
21.apr Santa Raita