Komentāri: Vai Latvijas un NATO bruņotie spēki ir gatavi jaunajam (ne vecajam) karam

IMIK

Nu bet, pie tā paša jau vajadzētu arī padomāt kad pie jaunajiem apstākļiem būtu vērts karot un kad tas nemaz nebūtu prāta darbs un labāk būtu labāk uzreiz padoties.

28.mai Atbildēt
Inocents

Ha!

Labāk gan ir uzreiz uzvarēt - vai tad ne tā? :))

28.mai Atbildēt
Vova the Vagabond

Lai paliek karošana, labāk sāciet Rīgā slaucīt un mazgāt ielas. Veiksmi...

28.mai Atbildēt
Edgars Ozolins

Pastalnieki ir psihiski slimi cilvēki.Karotāji,jebio.Par mieru,ekonomiku,cilvēku labklājību domājat, idioti.,Neviens jūs neaiztiek..

28.mai Atbildēt
janisl

Kad mobilizācija ?

28.mai Atbildēt
Juris Seikovskis

Vispār jau tanks arī šodien ir pats noturīgākais ierocis kaujas laukā. Nešaubos, ka vācu tankistu WW2 laikā izvirzītā aksioma, ka labākais prettanku ierocis ir tanks, pēc kāda laikā atkal būs spēkā. Tanku tagad sašauj no augšas. Jo tur bruņas plānas. Vertikālā plaknē pret tanku ir efektīvi tikai zemkalibra šāviņi un ļoti jaudīgas vadāmās prettanku raķetes. Ar tādām bruņām horizontālā plaknē, jeb no augšas, vēl papildus tanku nav iespējams nobruņot. Tas iznāks pārāk smags. Tāpēc jau liek visādus "jumtus". "Jumtu" uzdevums - palielināt attālumu, lai parastajam kumulatīvajam lādiņam nepietiktu fokusa attāluma. Jeb tā efektīva iedarbība beigtos vēl pirms tanka bruņām. Bet šodien ir izgudrots jauns kumulatīvais lādiņš - tā saucamā trieciendūre. Tam fokusa attālums ir vairāki metri un "mangāli" nepasargā. Bet tā caursišanas spēja ir nesalīdzināmi mazāka par klasisko kumulatīvo lādiņu, Dževelinam it kā ap 30 mm bruņutērauda. Pret trieciendūri var cīnīties klasiskajā veidā ar daudzslāņu bruņām tankam no augšas, tās nav vajadzīgas tik biezas, kā pret klasisko kumulatīvo lādiņu. Bet intensīvi attīstās ptursu un dronu apkarošanas ierīces, ne tikai elektroniskās. Tās pašas bises ar renkuļiem tuvā distancē, arī Miniguns var būt efektīvs līdz pāris kilometriem. "Zāles" tiks atrastas. Un tanks nav zaudējis un nezaudēs savu aktualitāti.

P.S. Pēc WW2, šķita, ka kumulatīvo lādiņu dēl tanku bruņas kā tādas ir zaudējušas jēgu. Vācieši pat uzbūvēja Leopard-1 tanku ar plānām bruņām, kuras spēja aizsargāt tikai no strēlnieku ieročiem un mazkalibra lielgabaliem. Jo tad kumulatīvie lādiņi sita visu cauri, sovjetu tanka torņa bruņas 200 mm bruņutērauda tiem bija nieks. Tad tika izgudrotas sendviča bruņas un aktīvās bruņas. Mūžīgā cīņa starp "šāviņu" un bruņām vēl nav beigusies.

28.mai Atbildēt
IMIK

Prettanku ierocis - tanks, tas jau tas pats vairoga - zobena pretstāvēšanas princips vien ir. Ja vairoga - zobena pretstāve jau ir pamatīga vēsture tad prettanku ieroča - tanka pretstāve kā reiz aiziet vēsturē. Kā saka, principi vēsturiski bet tai pat laikā arī mūžam dzīvi. Kā es saprotu tad šodienas jaunais pretstāves princips ir redzu - sasniedzu.

Bet tā, vai tad šodienas karš vairs ir karš. Man šodienas karš vairāk atgādina militāru spēli pēc stingriem iepriekšējiem noteikumiem. Ja pēc noteikumiem tu nevari uzvarēt tad nekad arī neuzvarēsi. Skaidrs ka noteikumi nav vienlīdzīgi. Pēc vecās (Jaltas) derības uzvarētājiem ir dotas būtiskas priekšrocības. Šodienai raksturīgi ka Jalta sāk novecot, vajadzēs kaut ko jaunu, kaut ko tādu ar Ķīnu utt., ar vienu vārdu sakot vajadzēs kaut ko daudzpolāru.

Pasaulē uz momentu ir iestājusies ģeopolitiska "smuta". Uz ko jābūt gataviem Latvijas un NATO bruņotajiem spēkiem ģeopolitisko " smutu" laikā? Atbilde būtu, uz visu ko! Ne Latvija, ne NATO, ne kāds cits ir gatavs un vispār neviens nemaz nevar būt gatavs "uz visu ko". Secinājumi kādi? Uz ātrāko jālikvidē "ģeopolitiskā smuta" jo pie mūsdienu attīstības stadijas tā ir civilizācijai bīstama problēma.

28.mai Atbildēt
Valdis

Nu protams, IMIK, "ģeopoltiskās smutas" vietā jāliek Ķīna, krievija, tad gan mēs zelsim un plauksim!

28.mai Atbildēt
janis

krievs jau pateica, ka šim viens mērķis Mežparkā - natovcu izcilībās štābs, tad Ādaži, Lielvārde, nu arī Valmiera - labs mērķis taktiskai atombumbai, - ka tik nu krievs nenotrusītu.

28.mai Atbildēt
IMIK

Kā saka, mūsu zobens ir redzams bet mūsu vairogs ir neredzams. Krievu zobens mūsu zobenam klāt nekādi netiek jo vienmēr atsitas pret mūsu neredzamo vairogu.

29.mai Atbildēt
Rolands

Un vēl, Ben, atgādināšu, ka,bez jaunvārdiem , tomēr nevajadzētu aizmirst ierastos, pareizos vecvārdus, Jo LĀDIŅI paši nelido, tie ir daļļa no munīcijas-ŠĀVIŅI, RAĶETES, AVIOBUMBAS, MĪNAS, GRANĀTAS...Jā visos nosasuktajos priekšmetos iekšā ir LĀDIŅI, bet nosaukumi dažādi. Labākai saprašanai piemērs. Uz Vidzemes šosejas "sadūrās" Rīgas virzienā braucošā ātrumkārba ar pretējā virzienā braucošo akumulatoru. bet mēs parasti runājam par automašīnām, jā, dzinēji tajās ir, bet par dzinējiem tās nesaucam. Līdzīgi ir, ja visos gadījumos tu runā par lādiņiem! Mācieties terminoloģiju, apskatnieki!

29.mai Atbildēt

Komentēt