Minesotas universitātes Slavas zālē uzņemts Latvijā dzimušais sporta ārsts Nagobads

Minesotas universitātes atlētu Slavas zālē uzņemts ilggadējais Minesotas universitātes hokeja komandas ārsts - Latvijā dzimušais Visvaldis Georgs Nagobads, aģentūru LETA informēja maģistra grāda kandidāte Minesotas universitātē Ilze Garoza.

88 gadus vecais Nagobads par izciliem nopelniem šogad tiks uzņemts arī ASV Hokeja slavas zālē. Nagobads guvis izcilus panākumus gan ASV, gan starptautiskā mērogā.

Būdams Minesotas universitātes hokeja komandas ārsts laika posmā 1958.gada līdz 1992.gadam, Nagobads šai komandai palīdzējis piedalīties trīs nozīmīgos starptautiskos hokeja turnīros. Savas profesionālās karjeras laikā Nagobads bijis ārsts piecām ASV olimpiskajām hokeja komandām, 15 ASV nacionālajām hokeja komandām un sešām ASV nacionālajām junioru komandām.

Nagobads kā ārsts palīdzēja ASV hokeja izlasei, kura triumfēja 1980.gada olimpiskajās spēlēs un paveica gandrīz neiespējamo, pārspējot ļoti spēcīgo PSRS vienību. Amerikāņu studentu panākums vēsturē ierakstīts kā "Brīnums uz ledus".

Tāpat Nagobads piedalījās ASV hokeja un inventāra drošības komitejā un aktīvi darbojies Starptautiskās hokeja līgas Medicīnas komitejā.

Par nozīmīgo devumu hokeja popularizēšanā pasaulē 2003.gadā Nagobads saņēmis Starptautiskās hokeja federācijas balvu, kļūstot par pirmo personu no Ziemeļamerikas, kas ieguvusi šo balvu tās 12 gadu ilgās pastāvēšanas laikā.

1921.gadā Rīgā dzimušais Nagobads izglītību guvis Latvijas Universitātē un Gīsenes universitātē, savukārt grādu medicīnā ieguvis Frankfurtē, Tubingenes universitātē.

Nagobads savulaik pats bija aizrāvies ar hokeja spēli, kuru viņš bija aizsācis spēlēt jau desmit gadu vecumā. Kā svinīgajā ceremonijā atzīmēja Nagobads, tieši viņa personīgā pieredze hokeja spēlē ļāvusi viņam daudz veiksmīgāk pildīt hokeja komandas ārsta pienākumus.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais