Abas mežacūkas, kuras šorīt Rīgas centrā sagūstīja un neitralizēja pašvaldības policijas un klīnikas "Dr.Beinerts" darbinieki, ir attapušās no trankvilizatoru iedarbības un palaistas Ķekavas mežos, aģentūrai LETA pastāstīja dzīvnieku patversmes "Meža vairogi" īpašnieks Mārtiņš Priede.
"Viss kārtībā. Dzīvnieki nedaudz pagulēja, pēc pamošanās jutās labi un tika palaisti tepat apkārtnes mežos," sacīja Priede.
Jautāts, cik patversmei izmaksāja minētais pasākums, viņš atzina, ka izmaksas nav bijušas lielas, savukārt saimniecības kapacitāte ļaujot tikt galā arī lielāku sagūstīto mežacūku skaitu.
"Izmaksas ir tik vien kā trankvilizatoru un degvielas cena, varbūt ap 20 eiro uz katru šādu gadījumu. Mums tā ir ikdiena, jo bieži iznāk šādā veidā atpakaļ mežā nogādāt stirnas, aļņus, tā kā esam gatavi tikt galā arī ar lielāku mežacūku skaitu, ja tāds Rīgā būs," sacīja Priede.
Kā ziņots, abas mežacūkas šorīt ap plkst.5.30 bija pamanītas videonovērošanas kamerā pie Brīvības pieminekļa. Nekavējoties tika izsaukti Beinerta klīnikas darbinieki, kuri sadarbībā ar pašvaldību parasti izķer klaiņojošus agresīvus suņus.
Vienu no mežacūkām izdevās neitralizēt kādam pašvaldības policistam, izmantojot elektrošoka ierīci, savukārt ar otru dzīvnieku tika galā klīnikas darbinieki.
Kā mikroblogošanas vietnē "Twitter" rakstīj Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), viena mežacūka tika noķerta pie nama Lāčplēša ielā 76a, bet otra - pie ēkas Sadovņikova ielā 13. Operācijā piedalījās divas pašvaldības policijas ekipāžas, un ķeršanas laikā tika izmantotas arī elektrošoka ierīces.
Kā ziņots, pēdējā laikā vairāki iedzīvotāji vēstījuši par galvaspilsētā manītām mežacūkām, bet pārsvarā šie dzīvnieki redzēti Vidzemes priekšpilsētas mikrorajonos. Pašvaldība aicinājusi iedzīvotājus izteikt priekšlikumus, kā rīkoties ar mežacūkām Rīgā, aģentūru LETA informēja domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Dzintra Āboliņa.
Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē, pārrunājot, ko darīt ar mežacūkām galvaspilsētā, tika nolemts izveidot Medību koordinācijas komisiju, tās sastāvā iekļaujot Rīgas domes atbildīgo institūciju, Pārtikas un veterinārā dienesta, mežsaimniecības un mednieku organizāciju pārstāvjus. Šādas komisijas jau ir izveidotas citās pašvaldības, kuru teritorijās postījumus nodarījušas mežacūkas.
Ušakovs skaidro, ka komisijas darbs nebūs apmaksāts, tai netiks iegādāta biroja tehnika un nodrošināts personāls. Ar to tā atšķiršoties no tām komisijām, kādas pēdējā laikā Latvijā kļuvis populāri veidot.
"Komisija patiešām gaida ierosinājumus, kā varētu atrisināt problēmu ar savvaļas cūkām, kuras šobrīd staigā pa kapsētām un rada satraukumu rīdziniekiem. Mums domē šādas pieredzes līdz šim nav bijis. Lūdzu, sūtiet mums savas idejas," aicina Rīgas mērs.
Priekšlikumus var sūtīt uz e-pasta adresi "sekretares@riga.lv" vai arī zvanīt pa tālruni 67 012 992.