Kratīšana "Regnum" birojā Maskavā esot veikta pēc Latvijas Finanšu policijas lūguma

Kratīšana ziņu aģentūras "Regnum" birojā Maskavā tika veikta pēc Latvijas Finanšu policijas lūguma, intervijā "Vesti Segodna" teicis bijušais "Regnum" vadītājs Modests Koļerovs.

Augustā Latvija nolēma Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušo padomnieku Koļerovu un "Regnum" galvenā redaktora vietnieku Igoru Pavlovski pasludināt par Latvijai nevēlamām personām, bet pāris dienas pēc tam tikusi veikta kratīšana "Regnum" birojā.

Koļerovs apgalvojis, ka Latvijas Finanšu policija vērsusies pie Krievijas tiesībsargājošajām iestādēm, lai tās pārbaudītu "Regnum" darbiniekus saistībā ar lietu, kurā figurējot "kāds Latvijas pilsonis Aleksandrs Malnačs". Izmeklēšanas pamatā esot elektroniskā sarakste, kurā iesaistīti arī daži adresāti Krievijā. Malnačs ir "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" un Krievu skolu aizstāvības štāba aktīvists.

"Mūsu valstu izmeklēšanas iestādēm ir divpusēji sadarbības līgumi. Latvijas iestādes uzreiz iesniedz Krievijai pieprasījumus, bet mūsējie ļoti cenšas kļūt "eiropeiski" un reizēm ņem un tos izpilda," izteicies Koļerovs.

Pēc Koļerova vārdiem, viņš iekļauts Latvijas "melnajā sarakstā" pēc Satversmes aizsardzības biroja lēmuma. Koļerovam un "Regnum" tiekot pārmesta draudu radīšana Latvijas ekonomiskajai drošībai un centieni veicināt Latgales separātismu, ko pats Koļerovs vērtē kā murgu.

Kā iepriekš aģentūrai RIA "Novosti" apgalvoja Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas departamenta preses dienests, kratīšana ziņu aģentūras "Regnum" birojā veikta saskaņā ar Latvijas likumsargājošo iestāžu izdoto starptautisko rīkojumu. "Maskavas Iekšlietu pārvaldē no Krievijas Ģenerālprokuratūras saņemts oficiāls starptautisks rīkojums no Latvijas likumsargājošām iestādēm, kā dēļ arī veikti attiecīgie pasākumi," skaidroja dienests.

Pēc Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas departamenta preses dienesta pārstāvju sacītā, veikta "viena nopratināšana, paņemtas divu pilsoņu personu apliecinošo dokumentu kopijas un saņemta kompānijas atbilde uz policijas prasību".

Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Sīlis toreiz sacīja, ka ĀM ne pie viena nav vērsusies ar šādu lūgumu, kā arī ĀM rīcībā nav informācijas, ka šādu lūgumu būtu izteikusi kāda cita Latvijas institūcija.

Lēmums attiecībā uz Koļerovu un Pavlovski pieņemts, jo Latvijas kompetentās iestādes sniegušas informāciju par abu personu Latvijā slēptā veidā īstenotajām aktivitātēm, kas vērstas pret Latvijas drošības interesēm, tostarp teritoriālo vienotību un valsts ekonomisko drošību, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas departamentā.

Latvijas tiesībsargājošās institūcijas neesot lūgušas Krievijas likumsargiem veikt kratīšanu ziņu aģentūras "Regnum" birojā, liecina vairāku mūsu valsts tiesībsargājošo institūciju aģentūrai LETA sniegtā informācija.

Arī Valsts policija un Drošības policija apgalvoja, ka neko par izmeklēšanas darbību veikšanu kaimiņvalstī nezinot.

Svarīgākais