Komentāri / Psihoterapeits Viesturs Rudzītis: Sievietes politiku padara necaurspīdīgu
 

143 komentāri

mma
Izcili!
26.janvāris 2014, 11:50 Atbildēt
aaradhana
Rudzītis mazliet vienkāršo. 1) Cilvēku nostādīšana fakta priekšā, ka viņi spiesti pakļauties sievietei, ir viena no masu apziņas manipulāciju metodēm: šādi cilvēks tiek arhetipiski atsviests atpakaļ infantilā attīstības stadijā, respektīvi, padarīts pasīvs. Tas attiecas ne tikai uz sievietēm politiķēm, bet arī uz policistēm, skolotājām, psiholoģēm, pat uz sieviešu balsīm reklāmās, automatiskajos atbildētājos un auto navigācijas sistēmās...
2) Runājot konkrēti par politiku, uzsvaram ir jābūt uz kvalitāti, nevis kvantitāti: politikā ir vajadzīgas īstas sievietes, nevis feministes, un viņām jānodarbojas ar konkrētām, sievietei piemērotām lietām: kultūru, ekoloģiju, sociālajiem jautājumiem utt.
Tieši tāpat kā ģimenē, arī ;politikā: vīrieši gādā par iekšējo un ārējo drošību un resursu iegūšanu, sievietes - par harmonisku vidi un taisnīgu resursu sadali, ņemot vērā arī vājāko vajadzības.
26.janvāris 2014, 13:38 Atbildēt
ffzss
ja vēl Rudzītim būtu extrasensorā uztvere, tad būtu perfekti !!!
26.janvāris 2014, 14:08 Atbildēt
aaradhana
Nav obligāti :) Man drīzāk ''nagi niez'' apskatīties, kas no Rudzīša teiktā saglabātos un kas mainītos, ja mēs raudzītos no cikliskas, nevis lineāras laika uztveres perspektīvas: kopš Platona laikiem civilizācija ir bijusi lejupejoša no teokrātiskas monarhijas/feodālisma (tādu cilvēku varas, kuru dominante ir Griba un Saprāts) caur buržuāzisku demokrātiju (dominē ilgtermiņa materiālā labklājība kā prioritāte) līdz formālai proletāriešu (dominē instinkti un īstermiņa materiālās vajadzības) varai, šobrīd ir sākusies pretēja virzība. Atšķirība starp lejupejošo un augšupejošo ciklu: ja līdz šim bija tā, ka stiprākais pakļāva vājāko, pretī dodot zināmu aizsardzību, tad augšupejošajā ciklā vajadzētu būt tā, ka vājākais tiecas pie stiprākā, lai iegūtu viņa īpašības un pats kļūtu stiprāks.
26.janvāris 2014, 15:28 Atbildēt
ddaba/Dievs/visums
Visu regule daba/Dieva/visums. Ja kaut kur sieviskas un viriskas energijas nav pienaciga lidzsvara, daba/Dieva/visums ievies kartibu. Ja politika, biznesa, religija, parvalde par daudz konkurences un nezelibas, daba/Dievs/visums piesledz sievisko - harmonijas, milestibas un rupju energiju.
27.janvāris 2014, 11:04 Atbildēt
aaradhana
Tā ir. Taču šī enerģija nevar izpausties tur, kur ir feminisms - sievietes vīrišķo īpašību priekšlaicīga attīstīšana uz sievišķo īpašību rēķina, konkurēšana vīriešu pasaulē, nevis vīriešu pasaules papildināšana ar sieviešu pasauli par ģimeni lielākos mērogos. Astroloģiski sievietes zemākā daba atbilst Mēnesim, augstākā - Venerai, un tad, kad sieviete pilnībā realizējusi savu sievišķo dabu ne tikai kā mīļotā, māte, bet arī kā radoša un iedvesmojoša būtne, viņa var HARMONISKI attīstīt arī savas vīrišķās īpašības, virzoties uz Jupiteru, kurš apvieno realizētas Veneras un realizēta Marsa kvalitātes. Feminisms, savukārt, nozīmē, ka Marss ''izspiež'' Veneras potenciālu, un rezultātā auglīgā un dāsnā Jupitera vietā nākas piedzīvot skarbo un neauglīgo Saturnu.
27.janvāris 2014, 13:46 Atbildēt
ddaba/Dievs/visums
Shitam sprungulim divi gali. Kas laika gaita noticis ar viriesha dabu? Cik Latvija ir istu virieshu?
27.janvāris 2014, 13:59 Atbildēt
ddaba/Dievs/visums
Pirms 1000 gadiem, kad vikingi (un kurshi) devas menesiem un gadiem ilgos sirojumos, vikingu sievam majas bija ari viru darbi jadara, savi ciemi no citiem uzbrucejiem jaaizstav. Ja sievas gribetu but tikai sievas un virus nekur nelaistu, kada pasaule butu tagad?
27.janvāris 2014, 14:02 Atbildēt
aaradhana
Parasti šīs lietas sakārtojas dabiski, atbilstoši apstākļiem. Mūsu tautas vīri visos laikos ir tikuši aizsaukti svešos karos, un sievām mājās bija jādara arī vīriešu darbi. Tieši latviešu sievietes ir unikālas mūsdienu Eiropā ar to, ka viņas, atšķirībā gan no Rietumeiropas feministēm, gan no gļēvām un visās lietās padevīgām musulmanietēm, spēj VIENLAIKUS vajadzības gadījumā rīkoties vīrišķīgi un nebūt feministes. Kamēr vīrs karā - ja vajag, var gan jumtu uzlikt, gan zirgu ratos iejūgt, bet, kad vīrs pārnācis, latviešu sieviete ar prieku atdod saimniekam vietu galda galā un pati atkal var atļauties audzēt puķes, nevis zemi art.
Ja runājam par vīriešiem, manuprāt galvenā problēma ir nevis totāls vīrišķības trūkums (Visumam piemīt piramīdas struktūra, un attiecīgi augstāk attīstīto vīriešu visos laikos ir mazāk, nekā sieviešu, kas prastu viņus novērtēt), bet gan līderu bieži vērojamā nespēja sadarboties savā starpā - stiprākie ļaudis tā vietā, lai sadarbotos, veido katrs savu mazu ''karaļvalsti'', kurā vāc ap sevi viduvējības. Tāpēc arī ir tā, ka veidojas neskaitāmas sīkpartijas, un skumjākais, ka tieši nacionālisti bieži nespēj saprasties savā starpā.
27.janvāris 2014, 14:40 Atbildēt
vveselais saprāts
Tas ir par daudz no sievietes prasīts - veikt reizē divas lomas (resp., abu dzimumu darbus), bet, kad vecim savajagās un lai ego negrauž un mīļā miera labad, tad atkal pārsvērsties par sievišķīgu pelīti. Tā ir šizofrēniska eksistence un agrāk vai vēlāk vajadzēs nervu zāles un antidepresantus. Tas pats, kas tagad, kad sievietei jāvelk divi vezumi - jāpelna alga un vēl jāveic mājas darbi, plus bērni jādzemdē. Latvijā vīrieši maz iesaistās mājas darbos, un rezultātā vezums ir pa lielu. Rezultāts - dzimstības krahs. Un kamēr tas turpināsies, un no LV sievietēm tiks sagaidīts maksimums kā pats par sevi saprotams un viņām neļaus būt par mātēm, tikmēr bērnu nebūs. Padomju laikos augušās un 90.gados vēl jaunas esošās tās to vilka, ar melnu muti, lādēdamās un raudādamas, vai paciešot, bet jaunās paaudzes sievietes to vairs nedarīs, jo tas nav taisnīgs sadalījums, plus viņas vairs nav spiestas to darīt. Tas vairs neturpināsies, un vīrieši kaucieni par "feministēm" taps vēl skaļāki, jo nu beidzot būs pašam tās savas zeķes jāmazgā. Par karu te neizteiksimies, karš mums nav bijis 70 gadus, pietiek dzīvot pagātnē.
27.janvāris 2014, 23:07 Atbildēt
ddadzz
A vīrieši neiesaistās mājas darbos tāpēc, ka ir Dēli, nevis Tēvi..
Esmu to daudz redzējusi. Ja ir saimnieka attieksme, no problem pārņemt stafeti, ja patērētāja - ek...
Un vīriešus salauž tās mātes bērnībā, to diemžēl arī esmu redzējusi pati savām acīm.
9.marts 2014, 7:23 Atbildēt
ddaba/Dievs/visums
Noniecinat citas kulturas gan nevajadzetu. No personiskiem noverojumiem - Skandinavija (ari tacu Rietumi) vizionaru, domataju, augsta saprata un ambiciju apveltitu viriesu proporcionali ir krietni vairak neka Latvija.
27.janvāris 2014, 15:05 Atbildēt
mmūza
1.vīrieši neko nekārto atklāti;
2.visas sarunas notiek slēpti draugu lokā, ja tu lokā neesi iekļauts, bet tev pēc ranga pienākas zināt par to kas tur tiek nospriests, tu kā sieviete nezināsi, jo neesi kopā dzērusi aliņu, smēķējusi aizdurvē, vai neesi bijusi medībās..:D:D un tad kad tu to uzzini, visi rauc pieres - kā ? tu nezini? bet mēs taču norunājām:D:D:D kā tad....
3.komunikācija - praktiski līdzinās nullei. viss notiek tā it kā ar signāliem, nereti tev jāuzmin, kad tu iesaki par to paziņot atklāti, no sākuma uz tevi skatas kā jocīgu, pēc tam attopas - jā jā tiešam vajadzētu to kaut kā atklāti apziņot....
4.šitādiem psihologiem ne plika graša nedodu, acīmredzams viņam nav zināms kā īstenībā tiek kārtotas lietas pie vīriešiem un kā pie sievietēm. acīmredzot stereotipisku pieņēmumu pilna pa-kaļa. ierosinu lietu par diskrimināciju.
27.janvāris 2014, 11:33 Atbildēt
aaradhana
Iesaku paskatīties plašāk - redzēt ne tikai sevi, bet arī Tevis minēto vīriešu sievas un mīļotās, kurām ir pietiekami lielas iespējas ietekmēt vīriešu lēmumus.
Senatnē indiāņu ciltīs lēmumi tika pieņemti, balsojot vīriem + viena sieviešu padomes balss. Tas realitātē nozīmēja, ka miera laikā, attiecībā uz ilgtermiņa problēmām sievietēm ir 50% plus viena balss (jo vīrietis ņem vērā savas sievietes viedokli), bet kara, dabas stihijas vai kādā citā situācijā, kur lēmumi jāpieņem operatīvi, lēmēji ir vīri.
27.janvāris 2014, 13:55 Atbildēt
SSOCIALI ATSTUMTAIS
... jā , jā tik daudz skaistu , jaunu ,, pumpuriņu ,, - a, kur tās vecenes rodās ?
27.janvāris 2014, 13:02 Atbildēt
ggalvenais
Galvenais - sievietes, uzvelciet rozā apakšbikses... Un uz priekšu! Rudzīts lai ēd no mammas rokas! :)
27.janvāris 2014, 14:06 Atbildēt
GGints
Kāpēc Viesturam Rudzītim nav matu? Kurš var izskaidrot, kas ar viņu pašu notiek? Katru dienu jaunu dzīvi uzsāk?
27.janvāris 2014, 17:05 Atbildēt
bbeibe
Gint, un kāpēc tev nestāv? Arī esi uz jaunu izaicinājumu sliekšņa?
27.janvāris 2014, 19:37 Atbildēt
ddadzz
75% vīriešu Baltijā mati izkrīt. "androgenic alopecia", mati krīt dzimumhormonu dēļ, kuri izdalās paaugstināta stresa apstākļos, un mūsu rajonā ir daudz vīriešu ar šādiem gēniem (visur tie nav izplatīti vienādi). Nu ja. Pirms gadiem 15-20 atklāja vienas sirdszāles, kuras, rīvējot galvā, mati nekrīt ārā tik intensīvi, bet tās darbojas tikai - kavējot matu krišanu, nevis atgriežot jau aizgājušos.
katrā ziņā skaidrs, ka tad, kad Rudzītim krita, vēl zāles LV nebija dabūjamas.
tāpat kā Brūsam Vilisam un Gustavo.
9.marts 2014, 7:18 Atbildēt
ppolis
man jau sen likās, ka Lulles un Veidemanes viedokļi ir tādi histēriski. nu tagad pateicoties Rudzītim un Latkovskim zinu, ka viņām ir pms.
27.janvāris 2014, 18:38 Atbildēt
ssieviete
Šim vecim pašam vajag terapeitu.
27.janvāris 2014, 18:58 Atbildēt
AAlma
Vārds vietā!
Uz sārtu!
27.janvāris 2014, 20:08 Atbildēt
ppret agresīvām sievietēm
Latvijā ir viena kategorija sieviešu-kam vienmēr ir viena taisnība,viņas ir tiešas,uz pasauli apvainojušās, agresīvas, bez sievišķīgas noslēpumainības, tāpēc vīriesu atstatas un tādas viņas audzina tos dēlus.Virietis izaug ne tāds , ne šāds. Latvijā steidzīgi vajag palīdzību vīriešiem-gandrīz visiem un steidzīgi.
28.janvāris 2014, 12:14 Atbildēt
LLaura
" Mēs neesam ārā no matriarhāta, un tas nozīmē tas nozīmē iedot vēlēšanu tiesības bērniem. Iedot bērnam vēlēšanu biļetenu un teikt – ievelc krustiņu. Un viņš jautā: par ko ir jābalso? Vēlēšanu kampaņas tiek organizētas tā, lai tie bērni pareizi nobalso. Kurš vairāk maksās, piesaistīs līdzekļus un sačakarēs tiem bērniem smadzenes, tas dabūs varu ģimenē. Dabīgā vidē, kamēr bērni nav izauguši, vara pieder mātei un tēvam, un punkts. Nav nekāda demokrātija ģimenē. Demokrātija sākas tad, kad bērni ir izauguši un sēž pie kopēja galda kā pieauguši cilvēki. Mums nav tāda situācija."
Lai Dievs dod, ka to jo drīz saprastu kritiskā masa.
27.janvāris 2014, 19:27 Atbildēt
AAlma
Atvainojos! Bet tie ir idiota prātuļojumi!
Atvainojos vēlreiz!
27.janvāris 2014, 20:06 Atbildēt
AAndrisR
Jūs esat mediķis, ka uzstādiet diagnozi?
27.janvāris 2014, 20:38 Atbildēt
??
Almiņ, kas ar jums?
28.janvāris 2014, 12:10 Atbildēt
vveselais saprāts
Principā šeit teiktais ir naida runa un NRA vajadzēja būt daudz uzmanīgākai to publicējot.

Rudzītis pats ir ļoti sievišķīgs savā teiktajā, jo visu balsta uz ezotēriskām "patiesībām" un intuitīviem spriedumiem. Te tāda pseido filozofēšana vien ir, no nopietnajiem pētījumiem ne miņas. Džeks pauž savus subjektīvos mizogīnos uzskatus. Par to nevar apvainoties, jo šādi viedokļi demonstrē vājuma pazīmes - viņam vienkārši ir žēl, ka tik daudzas sievietes mūsdienās var realizēties. Skaidrs, ka skauž, jo sievietei ir dots daudz plus viņa tagad vēl no sabiedrības var iegūt to, kas agrāk bija rezervēts tikai vīrietim. St.citu, varu derēt, ka vairums viņa klientu ir sievietes, tā ka džeks spļauj akā, no kuras dzer.

Par tiem Āboltiņas matiem - tur noteikti jābūt pantam, par ko var iesūdzēt tiesā. Ja es būtu Āboltiņa, nepaslinkotu un iesūdzētu. Jo tas nav tikai zemisks, personisks, ārējo izskatu nopulgojošs komentārs, bet cilvēka cieņu aizskarošs komentārs. Viņš saka, ka Āboltiņa un visas rudmatainās sievietes ir "degradētas". Kas viņam ir devis tiesības ko tādu publiski teikt? Varbūt mēs varam teikt, ka visi plikpaurainie vīrieši ir seksuāli nespējīgi?

Ko viņš zina par PMS, par sievietes ķermeni? Viņam nav ne mazākās sajēgas par to, kā tas ir. Tas ir tā, it kā es teiktu - vīriešiem mēdz būt erekcijas, seksuāla apsēstība (kas daudziem ir!!) ar sievietes ķermeni, kas viņus padara iracionālas (kas tā arī ir - atceramies Klintonu!). Vai tas, ka vīriešiem ir testosterons un nav empātijas spēju izteiktu - tas nozīmē, ka viņus nedrīkst laist pie teikšanas, jo viņi izraisīs tikai karus, kā tas jau ir vienmēr arī bijis. Plus, visi vīrieši nav vienādi - ir alfa tēviņi, 10%, kas kaut ko sasniedz un dominē, un pārējie, kas ir patiesībā ar ļoti zemu sociālo statusu. Vai mums tagad pret viņiem visiem izturēties nicinoši?
27.janvāris 2014, 22:34 Atbildēt
JJums nav veselā saprāta
Rudzītis ir viens no lielākajiem neordinārajiem prātiem Latvijā. Jums to nesaprast.
Rudzītis mīl sievietes, ir laimīgs ģimenē- labs vīrs, labs tēvs, veiksmīgs savā biznesā,tāpēc ļoti cilvēcisks.Styrādīgs. izlasiet kaut daļu no tā, ko Rudzītis ir izlasījis un apdomājis.
28.janvāris 2014, 12:09 Atbildēt
TTims
tas nu ir ļoti skumji, ja šāds ir viens no lielākajiem prātiem. Esmu vīrietis, un domāju, ka viņš ar šādu uzskatu paušanu pazemo savu ģimeni, pirmkārt, savu sievu
28.janvāris 2014, 13:43 Atbildēt
kkarucs
labi teikts!
31.janvāris 2014, 23:00 Atbildēt
vveselais saprāts
Viņš vēl pasaka kaut ko tik absurdu, ka sievietes pirms mēnešreizēm pārņem vēlme slepkavot. Kur kādreiz vēsturē kas tāds ir bijis? Nekas tāds arī fizioloģiski nenotiek un patiesībā PMS pēc pusaudzes gadiem nav nekāds īpašais apgrūtinājums. Vairums politikā esošās ir pēc menopauzes, tātad viņām vispār ne par ko nav jāuztraucas.
Un kur sievietes ir slepkavojušas? Visi lielie kari, genocīdi, spīdzināšanas, medicīniskie eksperimenti uz cilvēkiem - tas viss ir vīriešu roku darbs! Sieviete uz to ne tikai nav spējīga, bet arī nedarīs, jo viņai ir augstāks pašsaglabāšanās instinkts dēļ bērniem. Palasiet vēsturi - ne tikai padomju, bet arī to, kas darījies austrumu zemēs - un tad jūs redzēsit, uz kādiem degradētiem barbarisma aktiem ir spējīgi tēviņi.
27.janvāris 2014, 22:42 Atbildēt
ĒĒrkulis Pūravs, PhD, privātdetektīvs
Palasiet vācu koncentrācijas nometņu vēsturi - tur būs cik uziet liecības par sievietēm, kas spējīgas uz "degradētiem barbarisma" aktiem pārspējot tēviņus tā, ka lai izput ārā. Palasiet ir neseno laiku Āfrikas vēsturi. Un atcerieties, ka sieviešu kā "maigā un vājā dzimuma" glorificēšana nāk no patriarhālām kultūrām, ne jau matriarhālām!
27.janvāris 2014, 23:16 Atbildēt
vveselais saprāts
Ir lasīts, un tik un tā tas nepārspēj to barbarismu, ko ir veikuši vīrieši, nereti pret sievietēm. Japāņu militāristi 2PK laikā veica eksperimentus uz krievu gūsteknēm - grūtniecēm - par to arī palasiet. Pat ja šādas nedaudzas sievietes - slepkavas ir bijušas, viņu izdarītais ne tuvu nav tik ievērojams un sadisms nebūt rafinētībā nepārspēj vīriešus. Sievietes karu neuzsāk, nespīdzina, nav seriālslepkavas - tie ir 99% gadījumos vīrieši. Esiet konsekventi - ja jau gribat runāt par dzimumu atšķirībām, tad te nu ir viena liela dzimumu atšķirība. Visa vēsture sastāv no tā, ka sievietes kā konvejeri ir dzemdējušas bērnus (pa 5-6 bērniem katra un jums kā vīrietim noteikti pat nesaprast, ko nozīmē dzemdības, īpaši tajos laikos, bez epidurālā utml). Un tos pašus bērnus tad pie varas esošie vīrieši ir slaktējuši nost. Man iet caur kauliem tas, ar kādu vieglumu TV rāda cilvēka nogalināšanu - jo zinu, ko nozīmē ar savu ķermeni radīt otru cilvēku, - bet tā ir bijusi vīriešu valdītās pasaules realitāte visu laiku. Jā, patriarhāts sievieti liek uz pjedestāla, bet vienlaikus arī atņem viņai daudz ko. Protams, mūsdienu vīrieši ir vēl drausmīgāki, jo nenovērtē ne vienu ne otru - ne dzemdēšanu, mātes misiju, ne to, ka tu pelni viņiem pusi no komunālajiem. Tiktāl ir tiesa, ka daļa no tiem patriarhālistiem bija labi vismaz tai ziņā, ka apjēdza, ka bez sievietēm viņu civilizācijas vispār nebūtu un vismaz to kaut cik cienīja. Mūsdienu vīrieši to pēc būtības nenovērtē, tāpēc arī rietumu civilizācijas (tostarp latviešu) drīz vairs nebūs.
28.janvāris 2014, 2:58 Atbildēt
ddadzz
es saprotu, ka "veselais saprāts" ir sieviete-māte, nu - es tāpat, un varu teikt, ka manas smadzenes ir pat pārāk atkarīgas no menstruālā cikla.
Tas, ka prāts var kontrolēt, ir fakts, bet tas, ka fonā traucē - otrs fakts.
Varbūt hormonālās kontracepcijas lietotājām ir citādi, jo tad organisms "domā", ka ir stāvoklī gadiem ilgi un PMS nenotiek. Hormonālā KC vispār ir fenomens, kas ļāva sievietēm kaut ko darīt.

Domāju, ka daudzi no patriarhāta vīriešiem tomēr ir bijuši Dēli. Tikai labākās sievietes nav bijušas apspiestas ar bērnkopību un tikušas pie iespējas domāt - jo vīri nopelnīja viņām kalpones vai arī nedaudz piedomāja pie izsargāšanās (dažreiz arī cilvēki senākos laikos atpazina auglīgo cikla laiku).
Un arī ne visas sievietes ir gribējušas domāt,realizēties, daudzām tīri labi patīk dzimtas koks un tā sniegtā varas iespēja.
9.marts 2014, 7:40 Atbildēt
ĒĒrkulis Pūravs, PhD, privātdetektīvs
Rudzītim ir taisnība par matriarhātu. Tikai jāatceras, ka matriarhāts pats par sevi nav nekas slikts. Diemžēl Latvijā kopš verdzības/dzimtbūšanas laikiem ir iesakņojies izkropļots matriarhāta paveids, kas izveidojies tāpēc, ka verdzībā paverdzinātajam vīrietim nav absolūti nekādas autoritātes, nekādu iespēju izsisties, kamēr jauna, izskatīga sieviete var iepatikties dzimtskungam/saimniekam un tā tikt pie labākas dzīves. Lai atceramies kaut Blaumaņa Silmaču Antoniju, Raudupieti, Indrānu Ievu. Tāpēc Latvijā tomēr nevar sieviešu/vīriešu lomas un attiecības vērtēt tā, kā to dara patriarhālajās kultūrās: proti, sieviete ir ģimenes pavarda uzturētāja, bet vīrietis - ģimenes apgādnieks. Latvijā tie vīrieši, kuri ir izsitušies turībā, to ir panākuši ne jau pa platiem un taisniem ceļiem ejot, kas pats par sevi ir psihoanalīzes vērts fainomens... Bet, kas attiecas uz Āboltiņas mahagonī sarkano uzkasījumu un 20cm augstajām špilkām - man tie liecina par iekšēju nedrošību, kas ir lielāka par ārējo godkārību.
27.janvāris 2014, 23:07 Atbildēt
vveselais saprāts
Iekšēji nedroši cilvēki tik ilgi tajās aprindās nenoturas.
27.janvāris 2014, 23:13 Atbildēt
ĒĒrkulis Pūravs, PhD, privātdetektīvs
Labs ir - "tajās aprindās tik ilgi var noturēties," ja iekšējā nedrošība un ārējā godkārība ir proporcijā 49:51! Stāvu izlabots.
27.janvāris 2014, 23:19 Atbildēt
ZZina
jāņem gan vērā, ka plika godkārība nekādā ziņā nenodrošina statusu. Ir jābūt diezgan stabilai pašapziņai un krampim. Tā ka atkal kaut kas jālabo:)
28.janvāris 2014, 13:28 Atbildēt
ĒĒrkulis Pūravs, PhD, privātdetektīvs
"Plika godkārība, pašapziņa un krampis" varbūt palīdz nodrošināt statusu, bet ne tautas cieņu un mīlestību. Tāpēc - stāvu izlabots vēlreiz.
29.janvāris 2014, 0:57 Atbildēt
vveselais saprāts
Par verdzību ir taisnība, bet vai nebūtu tā kā laiks to aizmirst? Tomēr 20 gadus esam brīvi, vīriešiem visas rokas bija vaļā, jā, nācās konkurēt ar stiprajiem rietumu vīriešiem, bet tas nav attaisnojums nodzerties, ko daudzi izvēlējās. Nav jau jākļūst uzreiz par lielas firmas direktoru, pietiktu ar to, ja čaļi kuģubūvi vai par pilotiem izmācītos, vai kaut vai par labiem galdniekiem (tā pati IKEA ir galdnieku firma, tagad miljardieri). Tas viss netiek darīts, bet atskan vaimanas par verdzības gadiem (tālajiem) un visādi citi iegansti nedarīt, vienlaikus pastāvīgi paļaujoties uz to, ka sieviete darīs. Verdzības laiki, pat vēl baisāki kā latviešiem, ir bijuši vairākām balto tautām, gan īriem, gan somiem ir bijusi apspiestība, faktiski, ilgus gadsimtus visi baltie eiropieši bija savu kungu apspiesti un beztiesiski. Tiesa, ka latviešu sievietēm te ir liels trumpis, jo viņas ir skaistas un sava genotipa dēļ vienmēr un visur kotēsies. Bet vīrietis ar skaistu seju vien mūžam neizbrauks cauri. Tāpēc čaļiem ir jāsaņemas, nevis tikai par psihologiem, juristiem un ierēdnīšiem jāstrādā, bet arī jāspīd vīrišķajās profesijās - sportā jau spīd, vēl tikai kāds pulciņš veiksmīgu biznesmeņu jāizaudzina vai kaut vai aroda pratēju. Tad arī attiecības starp dzimumiem uzlabosies.
27.janvāris 2014, 23:19 Atbildēt
ĒĒrkulis Pūravs, PhD, privātdetektīvs
Ja drīkstu piemetināt: "vēl tikai kāds pulciņš veiksmīgu UN GODĪGU! biznesmeņu jāizaudzina..." Un - nē - verdzība nav jāaizmirst. Tā ir jāsaprot. Ir jāsaprot, kā tā joprojām ietekmē to, kas mūsos ir izskaužams vai uzlabojams. Jūs pieminat IKEA ar zināmu, latvietim raksturīgu nicību - ah, nu tāda GALDNIEKU FIRMA. Latvija ir mežu "lielvalsts" - tad nu jājautā - kur ir tie latviešu kokasptrādātāji, galdnieki-miljardieri? Cilvēki, kas savus miljonus vai miljardus ir nopelnījuši GODĪGI, ar savām ZELTA ROKĀM nevis kaut kādām negodīgām, netīrām mahinācijām! Kur viņi ir? Īrijā sēnes lasa?
27.janvāris 2014, 23:41 Atbildēt
vveselais saprāts
Es tieši par to runāju un par IKEA un galdnieku profesiju nekādā gadījumā ar nicību! Es ļoti bieži aizdomājos tieši par galdniekiem, jo esot ārvalstīs redzu fantastisku fenomenu - it kā visa mūsdienu pasaule balstās uz IT, datoriem, visa veida speciālistiem, bet izrādās, ka ļoti labi var nopelnīt tieši galdnieki. Rietumu paziņu lokā ir galdnieku dinastija, kur vectēvs sāka firmu un ļoti labi nopelnīja, radot augstas kvalitātes (daudz augstākas nekā IKEA) mēbeles. Un tur nevajadzēja ne 3 augstākās izglītības, ne IT prasmes, neko - tikai patiku pret kokapstrādi. Tā rezultātā ģimenē uzkrājās t.d. "vecā nauda" un tā tur turas jau 3 paaudzēs. Kas traucē to latviešu vīriešiem darīt? Jo īpaši ņemot vērā, ka mums ir gan izejmateriāli, gan tradīcijas. IKEA ir no vienkārša koka un labiem cilvēkiem uztaisījusi miljardus. Tā ir augstākā pilotāža, bet šī otra ģimene ir daudz labāks piemērs - to visu izdarīja pāris ģimenes vīrieši (protams, ar sievu atbalstu). Man sāp sirds par to, jo latvieši to varētu darīt un sanāktu ļoti skaisti, bet nez vai darīs... drīzāk pārdos zviedram rupjos izejmateriālus, lai tas taisa produktu un tad pārdod atpakaļ tiem pašiem latviešiem.
28.janvāris 2014, 0:13 Atbildēt
vveselais saprāts
Verdzības mantojums ir ļoti svarīgs, bet tas latviešiem nav unikāls. Tos pašus īrus angļi vēl ilgāk apspieda, uz īru vīriešu asinīm centās izkarot ASV Pilsoņu karu, pirms nēģeriem uz Amerikas dienvidiem verdzībā sūtīja īru čaļus, kuri tur klimata un smagā darba dēļ apmira, tikai pēc tam iesūtīja melnos. Uz angļu kuģiem cik īru nav gājuši bojā. Arī vikingi īrus izkalpināja. Kartupeļu bads un kas tik vēl ne (mēs te vismaz bijām paēduši). Un vai Īrija tagad ir slikta valsts? Tas pats ar somiem, gan zem zviedriem, gan krieviem. Un tas pats padomju laiks ne jau pret visiem vīriešiem bija skarbs - tikai pret nacionālistiem. Krievu laikā ne viens vien latvietis sev uzbūvēja karjeru gan čekā, gan krievu armijā, pat valdība. Bija arī rūpnīcu šefi un pilsētu mēri. To visu tikai vajadzēja saglabāt un celt ko lielāku uz tā pamatiem.
28.janvāris 2014, 0:17 Atbildēt
KKārlis
Tiesa, ka latviešu sievietēm te ir liels trumpis, jo viņas ir skaistas un sava genotipa dēļ vienmēr un visur kotēsies.
==========
Latviešu sievietēm kaut kāds labs genotips, bet latviešu vīrietim, kas tēsts no tā paša koka, slikts genotips? Te nav pie vainas genotips, bet tieši Rudzīša teiktais par mātes - dēla attiecībām. Pārāk liela ir mātes ietekme uz dēlu un pārāk maza ir tēva ietekme un tā nododas no paaudzes uz paaudzi,kas ir laužama.
28.janvāris 2014, 10:00 Atbildēt
iieva
Beidziet! Paškritika laba lieta, bet nu jau iet pār mēru. Ir ļoti daudz visādā ziņā foršu latviešu vīriešu. Sieviešu morālo reketu pret vīriešiem pie mums izvērš mežonīgais kapitālims, ne jau citādi kā ekspluatācijas nolūkos. Paskatieties, kā pasaules varenie savas dujiņas lutina, bet citiem potē ideoloģiju : sieviete var, var visu!
8.marts 2014, 0:12 Atbildēt
MMītu multiplicēšana jāpārtrauc
Verdzība ir mīts. Livonija bija jau īsta valsts-ar visu valstij nepieciešamo.
Latvijā par dzimtbūšanu pirmo reizi ziņas atrodamas no 1494. gada, kad Rīgas arhibīskaps noslēdza līgumu ar saviem vasaļiem par bēgļu izdošanu. Līdz pat ordeņa sabrukumam pie zemes bija piesaistīti tikai saimnieki un viņu vecākie dēli, bet pārējie bija brīvi.15. gadsimta beigās zemnieku klaušas bija 30-50 dienas gadā, 17. gadsimtā jau apmēram 5 stundas dienā. Līdz pat 16. gadsimta beigām zemniekiem bija tiesības nēsāt ieročus.Pēc Livonijas valsts sabrukuma zemnieku tiesiskais stāvoklis pasliktinājās. Zemnieku stāvoklis uzlabojās pēc 1630. gadā veiktās Vidzemes tiesu reformas. 1696. gadā tika izdots reglaments, kurā noteica maksimālo klaušu dienu skaitu. Saimnieki klaušās negāja, savukārt kalpi un saimnieku neprecētie dēli gan gāja klaušās, taču tika uzskatīti par brīviem cilvēkiem.Pēc nonākšanas Krievijas pakļautībā 18. gadsimta sākumā, zemnieku stāvoklis tajās krasi pasliktinājās. 1739. gadā pieņemtajā Rozena deklarācijā bija noteikts, ka zemnieki ir īpašums, tātad var tikt pirkti, pārdoti un dāvināti, dzimtkungam ir neierobežotas tiesības zemnieku sodīt un lemt par viņa dzīvību un nāvi. 19. gadsimta sākuma dzimtbūšanu Baltijas guberņās atcēla - Igaunijā 1816. gadā, Kurzemē 1818. gadā un Vidzemē 1819. gadā. Latgalē dzimtbūšana tika atcelta 1861. gadā, kad tā tika atcelta arī citur Krievijas impērijā.
28.janvāris 2014, 11:57 Atbildēt
ddadzz
Runa jau nav par to, ka zemniekiem Livonijā bija drausmīga verdzība.
Runa ir par to, ka vadīja vācieši un latvietis mierīgi ara savā lēnī un nejēdza, kā kopīgā bilde liekama.
Ja lietuviešiem bija tā valsts - tad viņi paši bija aizdomājušies, kā pārvaldīt, un pēc tam šo vadītāja, saimnieka pieredzi varēja nodot tālāk nākamajām paaudzēm, šo morālo stāju. Mēs nevarējām apvienot valsti - neizaugām par Tēviem.
9.marts 2014, 7:30 Atbildēt
::(
Nabaga Raudupiete-viņa nu gan ' neizsitās' . Kura tad ar vecu kraķi izsitas.Nabaga sievietes,kuram tāda "veiksme".
28.janvāris 2014, 11:38 Atbildēt
ĒĒrkulis Pūravs, PhD, privātdetektīvs
Veiksme ir tāda, ka "vecais kraķis" ir lielu māju saimnieks un drīzi pēc kāzām noliek karoti, un tad no kalpu ļaužiem nākusē jaunā un smukā atraitne "izsitas" par saimenieci un sāk meklēt sev jaunu, smuku un spēcīgu priekšstrādnieku...
28.janvāris 2014, 13:04 Atbildēt
ttur jau tā nelaime
un mokās, tā arī laimi mantā neatradusi... kā tai dziesmā: grib mani mote pi to vaco atdūt....
28.janvāris 2014, 21:05 Atbildēt
ddadzz
Nu, un ļoti labi aprakstījis Blaumanis.
Kā sieviete domā īstermiņā, sākumā labi sarēķina, da nav mugurkaula to g a d i e m noturēt, un iznāk ārā infanticīds.. nedabūju smuko priekšstrādnieku, tad lai mirst mans saimniekdēls, nafig visu, jūs man nepareizo scenāriju izstāstījāt, jūs mani pazemojāt, jūs esat atbildīgi, ne jau es, ne jau es...nu labi, baigi drūmi, ka dēlam atļāvu nomirt, nu vairs nav pilnīgi nekā, es arī miršu, jo lai pasaule iet bojā, jūs ne to pasaules kārtību esat uzstādījuši..
9.marts 2014, 7:34 Atbildēt
jja kas
Par verdzību nav taisnība.
28.janvāris 2014, 12:01 Atbildēt
vveselais saprāts
Manuprāt, lielākā kļūda šajos pārspriedumos ir nespēja atzīt, ka ne tikai vīrieši un sievietes ir dažādi (lai gan nemaz tik ļoti dažādi arī nav, ja kas), bet tas, ka ļaudis mēdz būt dažādi. Visi mēs, protams, esam īpaši, unikāli, skaisti, utt., :), bet patiesība ir tā, ka tikai noteikta neliela daļa izsitas, ir labāki par citiem, sasniedz kaut ko. Tas ir tikai dabiski. Tikai savi 10-20% vīriešu ir t.d. alfa vīrieši, kas ir ar augstu statusu - fiziski stiprāki, veiksmīgāki, bagātāki. 80% vīriešu statuss ir vidējs vai zems un te nav nekāda sakara ar to, vai viņi pārzina fiziku vai spriež objektīvi/subjektīvi - viņi augstāk netiek un viss. Tas pats ar sievietēm - ir skaistākas un mazāk skaistas, bet arī uz vecumu - ir izdarīgākas un gudrākas, ir slinkākas un vienaldzīgākas. Citas grib būt vadītājas, citām nav iekšās vai negrib. Un katrs no šiem indivīdiem arī ir dažāds. Vnk ir cilvēki, kas kā indivīdi ir pārāki / spējīgāki par citiem - sieviete olimpiete skaistumā un spēkā ir pārāka par daudziem vīriešiem viduvējībām (vairums ar sportu nenodarbojas par hobija līmenī), savukārt viens vīrietis ar mega statusu (filmu zvaigzne, slavens sportists, vadonis, vai tml) iegūs tūkstošiem sieviešu un arī vīriešu simpātiju, var iegūt harēmu. Tas, ka cilvēks ir piedzimis ar sēkliniekiem, vēl neko dižu neizsaka - viņš var gan iegūt ar laiku statusu, gan neiegūt un palikt tikai par marģināliju. Plus, ne tuvu katrs vīrietis var kļūt par patriarhu vai ģimenes galvu. Smieklīgākais jau ir tas, ka vīriešu kolektīvs grib, lai sievietes pelna. :) Lai velk to vezumu. 18 gadīgām meitenēm no skolas sola neprasa, kādu ģimeni tu gribi, viņām prasa, par ko tu strādāsi, kā pelnīsi. Un pasarg Dies, viņas grib pelnīt ar savu izskatu (kas ir tikai dabiski) - tā uzreiz skaitās kaut kas divdomīgs un nepieņemams.
27.janvāris 2014, 23:32 Atbildēt
KKārlis
Nu redz, Jūs ar savu komentāru parādāt, ka skatieties uz vīrieti nevis kā uz cilvēku, kurš ir vienlīdzīgs ar sievieti, ar divām rokām, kājām un galvu, bet vērtējat viņu ar pilnīgi citu olekti. Tātad Jūs, kā sieviete, uzstādāt vīrietim pilnīgi citus vērtību kritērijus un tas ir tieši tas, par ko Rudzītis runā - sievietēm sieviešu lietas, vīrietim vīriešu.
28.janvāris 2014, 9:53 Atbildēt
NNepatika
Patiess spriedums ar augstprātību. Rudzīša spriedumos ir liels cilvēciskums.Viņš nevienu nesauc ne par viduvējību un nepiedāva harēmas.
28.janvāris 2014, 11:41 Atbildēt
kkarucs
Manuprāt, jums ir visai saprātīgi spriedumi. Protams, ka ir zināmas pazīmes, kas raksturīgas vairāk vīriešiem, un otrādi...Bet...cilvēki ar augstāku IQ, augstāku enerģijas līmeni, vadītāja talantu utt. nekā pārējiem var būt gan sievietes, gan vīrieši. Mēs taču visi tādus (-as) esam satikuši. Nevajadzētu siev/vīr tik rupji dalīt, ka to dara Rudzītis. PMS ir neforša lieta, bet nez vai tas tik kritiski izmaina sieviets personību... nu nav tik traki, nav!
31.janvāris 2014, 22:52 Atbildēt
mmade
Vai nu zēns par daudz ieķēris(tad vismaz būtu kaut kāds attaisnojums viņa murgojumam) vai nu nodarbojies par ilgu ar pašārstēšanos, jāiet tak pie nopietna daktera, klauns gatavais.Pēc viņa paša vārdiem noprotu, ka zēnam bijusi kārtīga un stinga mamma, un šamais bieži ticis iemizots.Izskatās, ka par maz, smadzeņu funkcija nav vēl joprojām sakārtota vajadzīgajā līmenī, kaut kur bērnības pasakās par drūmajiem viduslaikiem ieķērusies, jebšu kā tagad saka-uzkārusies sistēma.
28.janvāris 2014, 8:27 Atbildēt
KKārlis
made, Jūs esat eksemplārs, kas pierāda Rudzīša teoriju.
28.janvāris 2014, 9:44 Atbildēt
mmade
kārlim. Jumsiem zems pašnovērtējums.Saulīt, priecīgāk uz dzīvi paraugieties.Jūsu sieva dzīvo kā viduslaikos,ko, vai klosterī meitas(ja tādas ir) ielikāt? Vai sasmīdinājāt ar savu atpalicību.Tieši tāpat kā tas āksts-kaktu dakterīts.Savos gados jau es varu atļauties visu ko vēlos.Sievietes no vīrieša(ja nav msulmanis) atšķiras ar to, ka čurājot pietupas.
28.janvāris 2014, 18:58 Atbildēt
PPaldies Rudzītim
Jauki, ka Rudzītis veicina domāšanu, bet sievietēm sieviešu lietas, vīrietim vīriešu.
28.janvāris 2014, 11:39 Atbildēt
MMūsu provinciālisms
Rudzītis ir jūrmalnieks. Biju Dubultu bibliotekā un interesējos par Rudzīša grāmatām. Kundzes neko nezināja ne par Rudzīti ne par viņa grāmatām. Es domāju-ak dievs- tepat dzīvo tik izcils rakstnieks, ārsts, domātājs- un vietējās gaismas un kultūras nesējas neko par to nezina.
28.janvāris 2014, 12:18 Atbildēt
VVārds
Vairāk tādu domātāju. Uz uz izglītības sistēmu. Skolās tikai sievietes,mājās tikai mammas, kur lai zēni noskata un atrod paraugus.Jo mūsu sievietes tikai dzejnieka vārdiem savu domu nekādu.
28.janvāris 2014, 12:39 Atbildēt
ggoda vārds
Tikai ne Rudzīti par paraugu maniem zēniem.
28.janvāris 2014, 16:23 Atbildēt
KKrātija
BET VAI GAN Jums ir zēni?
29.janvāris 2014, 22:50 Atbildēt