Sinoptiķi prognozē, ka nedēļas nogalē būs ļoti nepatīkami laikapstākļi

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Tuvojoties darba nedēļas izskaņai mūsu reģionu atkal sasniegs plaši un ļoti aktīvi cikloni no Atlantijas okeāna, kas nesīs brāzmainu vēju un intensīvus nokrišņus. Darba nedēļas sākumā virs Latvijas īslaicīgi pastiprināsies augsta spiediena atzars, kas uz neilgu laiku atnesīs nelielu salu, bet nedēļas vidū atgriezīsies ierastais vējains laiks, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

No piektdienas pakāpeniski sāks palielināties ciklonu ietekme. Gaidāms lietus un slapjš sniegs. Jau pūtīs arī mērens stiprs dienvidrietumu vējš, Kurzemē un Vidzemē brāzmās sasniedzot 15-19 m/s. Gaisa temperatūra naktī uz piektdienu būs 0…+3°, bet dienā sasniegs +2…+5°.

Brīvdienās ciklona ietekmi jutīsim vēl vairāk. Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17-22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25-28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi - gan lietus, gan arī slapjš sniegs. Vējains laiks saglabāsies arī svētdien, bet mākoņu un nokrišņu daudzums samazināsies, brīžiem uzspīdēs saule. Lai arī brīvdienās sals nav gaidāms, tomēr valsts austrumos gaisa temperatūra būs vien dažus grādus virs 0, līdz ar to augstieņu rajonos sāks veidoties sniega sega.

Nākamajā darba nedēļā saglabāsies vējains un nokrišņiem bagāts laiks, lai gan maksimālās vēja brāzmas vairs nesasniegs 25 m/s. Latviju šķērsojot nokrišņu zonām, ne vien līs, bet arī snigs sniegs un slapjš sniegs, īslaicīgi pat teritorijas lielāko daļu varētu pārklāt plāna sniega kārtiņa (sk. 1. attēlu). Atsevišķās naktīs, debesīm skaidrojoties, Latvijas teritorijas daļā gaidāms neliels sals, tomēr dienas laikā termometra stabiņš aizvien pakāpsies virs 0° atzīmes, vietām sasniedzot pat +6…+8 grādus. Šādos mainīgos apstākļos autovadītājiem ir jābūt uzmanīgiem uz ceļiem - arī braukšanas apstākļi var strauji mainīties!