Piedrujā deviņu stundu laikā nolijusi vairāk nekā pusotra mēneša nokrišņu norma

Pagājušajā nedēļā Krāslavas novada Piedrujā, pie Baltkrievijas robežas, deviņu stundu laikā nolijusi vairāk nekā pusotra mēneša nokrišņu norma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati par iepriekšējo dekādi.

Piedruju 16.septembra pēcpusdienā un naktī uz 17.septembri skāra aukstā fronte, kas šķērsoja kaimiņvalstu teritorijas, un ar to pietika, lai deviņu stundu laikā pār Piedruju nolītu 104,5 milimetri nokrišņu, kas ir vairāk nekā pusotra mēneša nokrišņu norma.

Tik liels nokrišņu daudzums Latvijā ir reti. Gandrīz 120 gadu ilgajā nokrišņu mērīšanas vēsturē ir reģistrēti tikai nedaudz vairāk nekā desmit gadījumi ar nokrišņu daudzumu 100 un vairāk milimetru 24 stundās un īsākā laika intervālā. Pārsvarā tie ir bijuši ar nokrišņiem visbagātākajos mēnešos - jūlijā un augustā, septembrī tik liels nokrišņu daudzums 24 stundās ir reģistrēts pirmoreiz.

Savukārt dekādes nokrišņu daudzums faktiski visā Latvijā bija zemāks par normu, tādējādi kopumā Latvijā nolija tikai 30% no nokrišņu normas.

Vējš dekādes gaitā lielākoties bija lēns, pašā jūras piekrastē brīžam mērens, brāzmās nepārsniedzot 15 metrus sekundē.

Septembra otrās dekādes vidējā gaisa temperatūra bija no plus 11 līdz plus 15 grādiem pēc Celsija skalas, kas kopumā ir vienu grādu virs normas. Temperatūra perioda laikā bija visai vienmērīga, diennakts vidējām vērtībām svārstoties no līdzvērtīgām normai līdz diviem grādiem virs tās.

Dienā, saulei spīdot, gaiss sasila pārsvarā līdz plus 15, plus 20 grādiem, atsevišķās dienās vietām arī līdz plus 21 grādam, bet 20.septembrī Jelgavā gaisa temperatūra sasniedza plus 21,9 grādus. Nakšu dzestrums tomēr liecināja, ka klāt ir rudens. Diennakts minimālā gaisa temperatūra pārsvarā bija no plus 5 līdz plus 10 grādiem, nedaudz augstāk pakāpjoties jūras piekrastē un zemāk - līdz plus 2, plus 4 grādiem - noslīdot augstieņu rajonos. Zāles virskārtā vietām bija vērojamas salnas līdz mīnus diviem grādiem.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais