Pirmo reizi šoziem termometra stabiņš noslīdējis līdz -10 grādiem
 
©Aigars Jansons, F64 Photo Agency

Sestdienas naktī un rītā daudzviet Vidzemē, Latgalē un Sēlijā gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10..-11 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.Arī pārējā valstī sals pastiprinājies līdz -6..-9 grādiem, vienīgi dažviet Kurzemes piekrastē nakts gaitā nav kļuvis vēsāks par -5 grādiem. Lielākais sals reģistrēts Strenču apkaimē, kur termometra stabiņš nakts vidū noslīdēja līdz -11,4 grādiem, vēlāk mākoņu dēļ kļuva par dažiem grādiem siltāks.

Tā ir zemākā gaisa temperatūra valstī kopš pērnā gada 11.februāra, kad Zosēnos valdīja sals līdz -16,6 grādiem. Pagājušās ziemas aukstuma rekords bija -31 grāds 7.janvārī Madonā un Rēzeknē.

Sestdien Latvijas lielākajā daļā spīdēs saule un tikai vietām saglabāsies mākoņi, prognozē sinoptiķi. Vairāk mākoņu gaidāms Kurzemē, kā arī dažos austrumu novados. Visā valstī būs sauss laiks. Saule gaisu sasildīs līdz -1..-6 grādiem, pēc saulrieta no jauna sāks pastiprināties sals.

Gaidāms lēns mainīga virziena vējš un bezvējš, Rietumlatvijā pūtīs lēns dienvidaustrumu vējš.

Rīgā saulains laiks un viegls dienvidaustrumu vējš, gaisa temperatūra dienas vidū pakāpsies līdz -3..-4 grādiem.

Laikapstākļus nosaka spēcīga anticiklona centrālā daļa. Atmosfēras spiediens Latvijā palielinājies līdz 782-785 dzīvsudraba staba milimetriem jūras līmenī - līdz augstākajai atzīmei kopš 2017.gada 8.februāra.