Valkā sasniegts rudens aukstuma rekords; nākamnedēļ gaidāms sals līdz -8 grādiem
 
©Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka sestdienas rīts būs dzestrs, bet nokrišņi gaidāmi vien atsevišķos rajonos.

Zemākā gaisa temperatūra sestdienas saullēktā reģistrēta Valkā, kur termometra stabiņš noslīdēja līdz -4,7 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Tā ir zemākā gaisa temperatūra Latvijā kopš 12.maija.

Daudzviet Vidzemē un Latgalē minimālā gaisa temperatūra aizvadītajā naktī bija -3..-4 grādi, savukārt vietām Kurzemes piekrastē nakts gaitā nekļuva vēsāks par +7..+8 grādiem.

Tuvākajās diennaktīs Latvijā ieplūdīs vēl dzestrāks gaiss no ziemeļaustrumiem, tāpēc turpināsies temperatūras pazemināšanās, liecina jaunākā "Global Forecast System" prognoze.

Naktī uz svētdienu un pirmdienu gaisa temperatūra vietām Austrumlatvijā noslīdēs līdz -6 grādiem, naktī uz otrdienu un trešdienu - līdz -8 grādiem.

Diennakts tumšajā laikā vietām sabiezēs migla un var veidoties sarma, kā arī apledojums uz ceļiem, it īpaši pie ūdenstilpēm un uz tiltiem.

Iepriekšējo gadu oktobros Latvijā bija sals līdz -7..-12 grādiem. Mēneša aukstuma rekords ir 2002.gada 22.oktobrī Zosēnos reģistrētie -16,3 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Brīvdienās būs lielākoties sauss laiks, un nokrišņi ir gaidāmi vien sestdien Latvijas dienvidrietumu rajonos, kur iespējams neliels lietus.

Sestdienas rītā valsts austrumu rajonos iespējama migla. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu puses vējš.

Šodien termometra stabiņš pakāpsies līdz +5...+10 grādiem. Valstī kopumā būs neliels mākoņu daudzums un lielākoties saulaina diena.

Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Rīgā sestdien gaidāms saulains laiks. Gaisa temperatūra no rīta tuvosies nullei un pēcpusdienā pakāpsies līdz +8 grādiem.