Izmeklē lietu par starptautisko organizāciju un Latvijas noteikto sankciju pārkāpšanu
 
©F64

Drošības policija (DP) pērn sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par starptautisko organizāciju un Latvijas noteikto sankciju pārkāpšanu.

Kriminālprocess sākts, pamatojoties uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas dienesta sniegto informāciju.

DP izmeklēšanas interesēs šobrīd plašākus komentārus nesniedz.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas dienesta priekšnieks Viesturs Burkāns aģentūrai LETA apliecināja, ka dienests pērn nodevis materiālus DP, taču arī viņš konkrētākas pārbaudāmās aizdomas neatklāja.

Krimināllikums par iepriekšminēto noziegumu ir brīvības atņemšana līdz astoņiem gadiem.

DP gan apstiprināja, ka šis kriminālprocess nav tā lieta, kura pagājušā gada vasarā ierosināta par vairāku komercbanku saistību ar pārskaitījumiem, kas pastarpināti veikti ar Ziemeļkoreju saistītiem uzņēmumiem. Pagājušā gada vasarā DP saņēma informāciju no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) par atsevišķu komercbanku saistību ar pārskaitījumiem, kas noteiktā laika posmā pastarpināti veikti ar Ziemeļkoreju saistītiem uzņēmumiem.

Par FKTK sniegto informāciju DP sākusi kriminālprocesu par iespējamiem starptautisko sankciju pārkāpumiem. Arī par šo lietu DP plašākus komentārus nesniedz.