Rīgas Komercģimnāzija šonedēļ Rīgas domes lēmumu par skolas reorganizāciju pārsūdzēs Administratīvajā rajona tiesā, aģentūru LETA informēja Rīgas Komercģimnāzijas atbalsta fonda pārstāve Ance Adiene.
Šāds lēmums pieņemts tāpēc, ka pēc Rīgas Komercģimnāzijas reorganizācijas skolā īstenotās izglītības programmas komerczinībās, tūrisma menedžmentā, sabiedriskajās attiecībās skolēniem netiks piedāvātas ne Rīgas pilsētas 2.ģimnāzijā, ne arī 3.ģimnāzijā.
"Tā ir tikai sabiedrības maldināšana, ka mūsu skolas audzēkņi varēs turpināt iesāktās mācību programmas šajās skolās. Vecāki ir pārliecināti, ka skolēniem šādu iespēju nebūs. Mēs neesam saņēmuši no amatpersonām konkrētas atbildes par to, cik pašvaldība ieekonomēs, reorganizējot skolu, tādēļ mums nav pamata ticēt, ka reorganizācija tiek veikta līdzekļu ekonomijas dēļ. Esam konstatējuši, ka amatpersonas publiskajā telpā maldina sabiedrību ar skolēnu skaitu, kas mācās Rīgas Komercģimnāzijā, kā arī skolēnu sasniegumiem," stāstīja Adiene.
Skolas kolektīvs šī gada 1.jūnijā no plkst.16 līdz plkst.18 pie Rīgas domes organizēs nākamo piketu pret Rīgas Komercģimnāzijas reorganizāciju.
Savukārt Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Modra Jansone atzina, ka, izvērtējot Rīgas Komercģimnāzijas darbību pēdējos gados, ir redzams, ka pēdējo četru gadu laikā skolēnu skaits ir samazinājies par 35%, tajā skaitā vidusskolas klasēs par 28%.
"Var teikt, ka visā valstī samazinās skolēnu skaists, taču Rīgā ir tikai 20 vidusskolas, kur skolēnu skaita samazinājums pārsniedz 20%. Turklāt komercģimnāzija jau divus gadus, neskaitot šo pēdējo gadu, nav spējusi nokomplektēt proģimnāzijas klasi jeb 7.klasi. Šajā mācību gadā pamatizglītības programmā ir tikai viena 9.klase, kas beidz, un viņiem sekotāju nav. Tas liecina, ka sabiedrībā nav pieprasījuma pēc konkrētajā skolā īstenotās izglītības programmas," stāsta Jansone.
Pašlaik Rīgas Komercģimnāzijā mācās 256 skolēni, tajā skaitā 120 skolēni mācās 12.klasē, kuri šogad skolu beidz. Pirms vairākiem gadiem Rīgas komercģimnāzijā uzņēma piecas līdz sešas 10.klases, bet pērn - 67 skolēnus tikai trīs klasēs. Šogad 9.klasi beidz 27 skolēni.
Jansone stāsta, ka Rīgā ir vairākas izglītības iestādes, kurās īsteno izglītības programmas ar komercizglītības ievirzi. Tiesa, tās katra nedaudz atšķiroties, taču skolēni varot izvēlēties sev piemērotāko. Rīgas Komercģimnāzijas skolēniem tiek piedāvāts turpināt mācības Rīgas 2.ģimnāzijā, kas īsteno līdzīgu programmu ar uzsvaru uz praktiskās komercdarbības prasmju apguvi.
"Turklāt pēdējo gadu centralizēto eksāmenu rezultāti ir augstāki Rīgas 2.ģimnāzijas skolēniem, nevis Rīgas Komercģimnāzijas skolēniem. Piemēram, ja paņem pagājušā gada centralizēto eksāmenu A, B un C vērtējumu pret visiem eksāmenu faktiem, Rīgas 2.ģimnāzija ir astotajā vietā, bet Rīgas Komercģimnāzija tikai 34.vietā starp visām Rīgas vidusskolām. Šos faktus nedrīkstētu ignorēt, pieņemot lēmumus," uzskata Jansone.
LETA jau ziņojusi, ka pērn Izglītības un zinātnes ministrijā Rīgas dome saskaņojusi piecu izglītības iestāžu slēgšanu 2010.gadā, kuru vidū ir Rīgas 7.internātpamatskola, Rīgas Ziepniekkalna sākumskola, Rīgas Komercģimnāzija, Rīgas 100.vidusskola un Rīgas 16.vidusskola. Savukārt ar 2011.gadu plānota Rīgas 99.vidusskolas slēgšana.