Ministru prezidents ar jaunajiem skolotājiem pārrunā izglītības kvalitātes jautājumus

Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) tikšanās laikā ar programmas "Iespējamā misija" jaunajiem skolotājiem pārrunāti izglītības kvalitātes jautājumi, informē Valsts kanceleja.

Tikšanās sākumā Ministru prezidents pateicās programmas iniciatoriem un atbalstītājiem par jauno skolotāju iesaistīšanu un motivēšanu darbam skolās. "Iespējamā misija" valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma atzina, ka nozīmīgi mūsdienu skolās ir tieši labi un profesionāli skolotāji. Tāpat būtisks ir skolotāju profesijas prestižs, kas ietekmē jaunu cilvēku izvēli kļūt vai nekļūt par skolotāju.

Programmas atbalstītājs Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis atzina, ka uzņēmums arī turpmāk atbalstīs programmas "Iespējamā misija" darbību, jo tas ir ilgtermiņa ieguldījums valsts attīstībā. M.Mančinskis minēja, ka ir būtisks valsts atbalsts attiecībā uz nodokļu atlaidēm ziedojumiem un labdarībai. GlaxoSmithKline valdes priekšsēdētājs Dins Šmits uzsvēra, ka veselība un izglītība ir jebkuras sabiedrības pamats, tādēļ uzņēmums vēlas ieguldīt izglītības veicināšanā. Kā svarīgu izglītības kvalitātes veicināšanas aspektu viņš izvirzīja skolotāju darba kvalitātes vērtēšanu.

"Iespējamā misija" jaunie skolotāji informēja par savu darbu, pieredzi un gūtajām atziņām, strādājot gan Rīgas, gan reģiona skolās. Diskusijās tika atzīts, ka skolas direktoram ir būtiska loma izglītības procesa veicināšanā un skolas konkurētspējas veidošanā. Tika atzīts, ka lielākajā daļā skolu netiek izvirzīta vīzija, kuru vienoti cenšas sasniegt gan skolotāji, gan skolēni. Jaunie skolotāji uzskata, ka konkurētspējīgākām skolām vajadzētu vairāk izplatīt savu pozitīvo praksi un pieredzi citās skolās.

Būtiska loma diskusijās tika piešķirta jautājumam par profesionālu un talantīgu skolotāju piesaistīšanu un motivēšanu darbam skolās. Jaunie skolotāji ieteica paplašināt iespējas dažādu profesiju un augstas kvalifikācijas speciālistiem kļūt par skolotāju, intensīvi apgūstot pedagoģijas prasmes. Programmas "Iespējamā misija" pārstāvji uzskata, ka pedagoga profesijai nav jābūt "mūža profesijai", tai ir jākļūst dinamiskākai un ar plašāku prasmju un zināšanu perspektīvu. Pētījumos ir apliecināts, ka citās valstīs šī īstenotā prakse ir veicinājusi produktīvāku un veiksmīgāku skolotāju darbu.

Jaunie skolotāji diskusijā arī atzina, ka skolu optimizācija ir jāturpina, lai nodrošinātu pilnas skolotāju slodzes un turpmāku konkurētspējīgu skolotāju darbu skolās, kā arī atalgojumu. Ministru prezidenta un jauno skolotāju sarunā tika pārrunāti arī jautājumi par skolēnu, skolotāju, vecāku atbildību un skolēnu apmācības procesu pilnveidošanu.

Diskusijas noslēgumā premjers Valdis Dombrovskis pateicās jaunajiem skolotājiem par misiju, ko viņi ir uzņēmušies, un ieguldīto darbu skolēnu izglītošanā. Programmas valdes priekšsēdētāja I.Blūma izteica cerību, ka 2018.gadā, kad Latvija svinēs savu simts gadu jubileju un "Iespējamā misija" desmit gadu jubileja, izglītība būs kvalitatīva un atbilstoša 21.gadsimta vajadzībām.

Programmu "Iespējamā misija" pārstāvēja 26 jaunie skolotāji, programmas valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma, tā atbalstītāji Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis un GlaxoSmithKline valdes priekšsēdētājs Dins Šmits.

Jau informējām, ka nākamajā nedēļā, 5.februārī projekta "Iespējamās misijas nedēļa" ietvaros Ministru prezidents apmeklēs Gulbenes novada Valsts ģimnāziju, kur vadīs stundu par tematu "Latvijas valsts finanšu sistēmas stabilizēšanas un ekonomiskās izaugsmes atjaunošanas gads : izaicinājumu un izšķirošu lēmumu pieņemšanas laiks".

"Iespējamā misija" ir izglītības iniciatīva, kuru dibinājuši Lattelecom, Swedbank, Ideju partneru fonds un atbalsta biznesa un ideju līderi. Programma pastāv jau trīs gadus, darbam skolās piesaista, atlasa, apmāca un atbalsta talantīgus augstskolu absolventus. Šobrīd 22 Latvijas skolās strādā 26 programmas skolotāji un sākot ar 1. februāri pieteikties aicināti jaunieši Trešajam "Iespējamās misijas" iesaukumam.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais