Policija brīdināšot, kad fotoradari atsāks darboties; šaubās, vai tas notiks pirmdien
 
©F64 Photo Agency

Policija informēs sabiedrību pirms uz Latvijas ceļiem izvietotie fotoradari atsāks darboties, taču pašlaik vēl nav droši zināms, vai tas notiks pirmdien, aģentūrai LETA sacīja Valsts policijas (VP) preses pārstāve Lita Juberte.

Viņa pauda cerību, ka pagaidu vienošanos būs iespējams noslēgt pirmdien, 1.oktobrī, kad arī fotoradari varētu atsākt darboties.

Juberte arī norādīja, ka nevar pasacīt, cik "stundas vai minūtes" pirms fotoradaru kontroles atjaunošanas par to tiks informēti iedzīvotāji.

Pašlaik Ceļu policija strādā pastiprinātā režīmā, taču situācija nav unikāla, un saistībā ar fotoradaru darbības pārtraukumu izrakstīto pārkāpumu protokolu uzskaite nenotiek, piebilda VP pārstāve.

Kā ziņots, no 28.septembra fotoradaru darbība uz laiku ir pārtraukta, kas nozīmē, ka autovadītājiem par braukšanas ātruma pārsniegšanu ar fotoradariem administratīvā pārkāpuma protokoli netiks noformēti, bet uz ceļiem pastiprināts policistu darbs.

No 28.septembrī līgums, kas tika noslēgts starp VP un komersantu "V-Traffic" (pirms tam - "Vitronic Baltica un partneri"), ir izbeigts. Tas nozīmē, ka komersanta radari joprojām var atrasties uz ceļiem, taču VP par to fiksētajiem pārkāpumiem administratīvā pārkāpuma protokolus nenoformēs.

Nākamās nedēļas sākumā fotoradari atsāks darboties jau saskaņā ar pagaidu vienošanos, kura gan vēl ir jānoslēdz.