Veselības ministrija piedāvā šogad paaugstināt zemākās mēnešalgas likmi mediķiem par 5%

Veselības ministrija (VM) ir sagatavojusi priekšlikumu par zemākās mēnešalgas likmes paaugstināšanu medicīnas darbiniekiem par 5% šajā gadā, informē VM pārstāve Egita Pole.

Šodien VM turpinājās veselības ministres Ingrīdas Circenes (V) konsultācijas par budžeta veidošanu un prioritātēm ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) pārstāvjiem. Tikšanās laikā arodbiedrību tika iepazīstināta ar sagatavoto priekšlikumu par zemākās mēnešalgas likmes paaugstināšanu par 5% atbilstoši reālajām budžeta iespējām jau šogad, kā arī saglabājot šo pieaugumu 2013.gadā.

Kā skaidroja Pole, šāds zemāko algu pieaugums ir iespējams tāpēc, ka šogad veselības aprūpes nozarei, tieši ārstniecībai, piešķirti papildu 29,7 miljoni latu, no kuriem 11,5 miljoni latu ir tarifā iekļautā darba samaksas daļa, ieskaitot nodokļus.

Patlaban vēl nav zināms, no kura mēneša tieši atalgojums mediķiem varētu pieaugt, jo vēl 21.augustā notiks tikšanās ar LVSADA pārstāvjiem, kurā arodbiedrība plāno lemt par to, vai piekritīs šādam piedāvājumam, tāpat nepieciešams veikt izmaiņas normatīvajos aktos, lai šo priekšlikumu varētu īstenot, sacīja Pole.

VM ir gatava konstruktīvai sadarbībai ar arodbiedrību gan nākamā gada budžeta pieprasījumu sagatavošanā, gan arī jau papildus piešķirto līdzekļu sadalīšanā, uzsver Circene. "Tāpēc aicinu arodbiedrības iesaistīties arī savu pārstāvēto iestāžu finanšu līdzekļu izlietojuma pārraudzībā, lai papildus līdzekļus saņemtu arī mediķi, kuri ir mūsu galvenais resurss. Iekārtu un tehnoloģiju iepirkumi nāk tikai pēc tam,” norādīja ministre.

LETA jau ziņoja, ka augusta sākumā Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) pārstāvji, tiekoties ar Circeni, pieprasījuši vidējās darba samaksas palielinājumu veselības aprūpē strādājošajiem par aptuveni 20%, jo par tik procentiem darba alga samazinājās, sākoties krīzei.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais