Piedāvās jaunus OCTA pakalpojumus

Ministru kabineta (MK) sēdē 29. martā, tika apstiprināti Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) likumā, paredzot piedāvāt klientiem jaunu OCTA pakalpojumu.

Grozījumi paredz piedāvāt jaunu pakalpojumu, tiešo zaudējumu regulēšanu, saskaņā ar kuru ceļu satiksmes negadījumā cietušās personas zaudējumus varēs pieteikt pie apdrošinātāja, ar kuru noslēgts OCTA līgums.

Šobrīd likums neparedz iespēju ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām vērsties pie sava apdrošinātāja, ar kuru noslēgts OCTA līgums, jo zaudējumi jāpiesaka pie apdrošinātāja, kas apdrošinājis zaudējumus nodarījušā transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesisko atbildību vai pie Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (ja apdrošināšanas atlīdzība izmaksājama no Garantijas fonda).

Tiešo zaudējumu regulēšanas sistēma ļaus klientiem izvēlēties to apdrošinātāju, kas piedāvā ne tikai lētāko OCTA polises cenu, bet arī sniegs viskvalitatīvākos pakalpojumus, piemēram, sākot no pieteikuma par apdrošināšanas gadījumu pieņemšanas līdz apdrošināšanas atlīdzības izmaksai, nodrošinot lielāku objektivitāti lēmuma par apdrošināšanas atlīdzību pieņemšanas procesā.

Tāpat grozījumi paredz, ka turpmāk apdrošināmi būs arī mopēdi un specializētie tūristu transportlīdzekļi.

Līdz ar grozījumiem tiks arī noteikts, ka situācijā, ja apdrošināšanas atlīdzību par mantai nodarīto zaudējumu trešā persona vēlas saņemt naudas summā, tad apdrošinātājs vai Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) izmaksā naudas summu, kas atbilst zaudējumu aprēķinā norādītajai zaudējumu summai, neietverot PVN, kā arī vienlaikus paredzot, ja ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc apdrošināšanas atlīdzības izmaksas trešā persona ir saremontējusi transportlīdzekli un iesniedz apdrošinātājam vai LTAB rēķinu par transportlīdzekļa remontu un maksājumu apliecinošu dokumentu par rēķina apmaksu, tad šai personai tiek atlīdzināts faktiski samaksātais PVN, kas nevar pārsniegt zaudējumu aprēķinā norādīto PVN summu.

Latvijā

Finanšu nozares asociācijas (FNA) apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajos desmit mēnešos četrām lielākajām bankām Latvijā ir izdevies novērst finanšu krāpšanas mēģinājumus un pasargāt klientu līdzekļus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā. Tomēr šajā pašā periodā krāpniekiem izdevies izkrāpt vairāk nekā 13 miljonus eiro. Visbiežāk krāpšanas gadījumi ir saistīti ar investīciju krāpniekiem (78% gadījumu novērsti) un telefonkrāpniekiem (51% gadījumu novērsti).

Svarīgākais