Vakar aizvadītajā Zemes stundā piedalījušās 38 Latvijas pašvaldības, daudzi uzņēmumi, izslēdzot apgaismojumu biroju ēkās un reklāmās.
Latvijā atbalstu akcijai šogad paudušas 38 pašvaldības - Rīga, Saulkrasti, Dundaga, Roja, Ādaži, Jaunpiebalga, Beverīna, Kuldīga, Daugavpils, Pāvilosta, Aglona, Rundāle, Pļaviņas, Carnikava, Ogre, Rucava, Jūrmala, Olaine, Dobele, Kocēni, Lielvārde, Rugāji, Skrīveri, Ropaži, Balvi, Preiļi, Valka, Jelgava un Jelgavas novads, Tukums, Jaunpils, Krāslava, Liepāja, Ķegums, Jēkabpils, Ventspils, Talsi un Limbaži.
Akciju atbalstīja arī LR Saeima, Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers,Ministru prezidents Valdis Domborvskis un Vides ministrs Raimonds Vējonis.
Zemes stundas laikā vairākās no pašvaldībām notiks īpaši Zemes stundai veltīti pasākumi. Uz Zemes stundas kopīgu pavadīšanu tiek aicināti Rīgas, Ogres, Dobeles, Valmieras, Liepājas un Cēsu iedzīvotāji.
Kā arī iedzīvotāji 134 valstīs un teritorijās, pirmo gadu akcijā iesaistījusies arī Trinada un Tobāgo kas ir jauns akcijas dalībnieku skaita rekords.
Zemes stunda notiek 26.martā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika un kā pirmie akcijā iesaistījās Jaunzēlande un Fidži. Visā pasaulē uz stundu izdziest gaismas izgaismotajās ievērojamākajās celtnēs un objektos.
Akcija Zemes stunda aizsākās 2007. gadā Sidnejā, kad divi miljoni cilvēku izslēdza apgaismojumu savos mājokļos uz vienu stundu, lai tādējādi demonstrētu attieksmi pret klimata izmaiņām. Pērn Zemes stunda bija kļuvusi par lielāko globālo akciju, pārspējot visu iepriekš cerēto - akcijā piedalījās simtiem miljonu cilvēku vairāk nekā 120 valstīs 4000 pilsētās, kuru vidū arī daudzas Latvijas pašvaldības.