Pasažieru pārvadātāja pa dzelzceļu "Pasažieru vilciens" (PV) biļešu kasēs no šā gada sāk tirgot Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma "Rīgas satiksme" (RS) elektronisko biļeti jeb e-talonu, kas ir bezskaidras naudas norēķinu veids.
PV informē, ka kopš 1.janvāra uzņēmuma biļešu tirdzniecības kasēs Rīgā iespējams iegādāties un papildināt e-talonu.
E-talonu iespējams iegādāties un papildināt PV kasēs Rīgas centrālajā stacijā, kā arī Zasulauka, Zolitūdes, Imantas, Torņakalna, BA "Turība", Tīraines, Vagonu parka, Jāņavārtu, Šķirotavas, Zemitānu, Brasas, Sarkandaugavas, Mangaļu un Ziemeļblāzmas stacijās.
PV sabiedrisko attiecību speciālists Egons Ālers aģentūrai BNS apstiprināja, ka PV biļešu tirdzniecības kasēs iespējams iegādāties un papildināt e-talonus, tomēr tas vēl nenozīmē, ka ar e-talonu iespējams norēķināties arī par braucienu vilcienā. Viņš norādīja, ka PV e-talonu ieviesīs pakāpeniski un trešdien, 5.janvārī, PV valdes priekšsēdētājs Andulis Židkovs informēs par sākto projektu e-talona ieviešanai pasažieru vilcienos. Mediju brokastīs piedalīsies arī "Rīgas satiksmes" un e-talona ievesēja "Rīgas kartes" vadība un par projekta ieviešanu atbildīgie PV darbinieki.
Jau vēstīts, ka PV par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta e-talona sistēmas izmantošanu Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmumam "Rīgas satiksmei" un "Rīgas kartei" maksās 1,2 miljonus latu bez pievienotās vērtības nodokļa.
Vienotā elektroniskā biļete e-talons ļauj izmantot modernāko un ērtāko samaksas veidu par sabiedriskā transporta pakalpojumiem, kā arī ļauj ietaupīt laiku biļešu iegādei, novērš papīra biļešu pieejamības problēmas mazumtirdzniecībā, turklāt norēķiniem par sabiedriskā transporta izmantošanu nav nepieciešama skaidra nauda.
"Rīgas satiksme" elektronisko norēķinu sistēmu galvaspilsētā ieviesa pakāpeniski - tā tika sākta 2009.gada 1.martā ar vienreizējo biļešu pārdošanu, kuras drukā no transporta līdzekļu vadītāju pultīm tieši sabiedriskā transporta līdzeklī. 2009.gada martā un aprīlī vēl bija derīgas papīra mēneša biļetes, iepriekšpārdošanā bija arī vienreizējās braukšanas biļetes par 40 santīmiem. Tagad galvaspilsētas sabiedriskajā transportā var izmantot tikai e-talonus un transporta līdzeklī iegādātās vienreizējās braukšanas biļetes.
"Pasažieru vilciens" ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no valstij piederošās Latvijas dzelzceļa kompānijas "Latvijas dzelzceļš" veiktajām funkcijām. Iepriekš PV 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī PV pārveidots par valsts uzņēmumu.
Pēc "Lursoft" informācijas, PV 2009.gadā strādāja ar 47,442 miljonu latu konsolidēto apgrozījumu, kas ir par 3,1% mazāk nekā 2008.gadā, un cieta 662,6 tūkstošu latu konsolidētos zaudējumus pretēji 1,002 miljonu latu peļņai gadu iepriekš.