Maizes terapija Ventspilī – iespēja iepazīt tuvāk sevi un saliedēt kolektīvu

CEĻŠ. Maizes radīšanas un cepšanas process tiek izmantots kā tilts ceļā uz veselības aprūpi un profilaksi © Ieva KOVAĻEVSKA

Oktobrī visiem ventspilniekiem, kā arī tuviem un tāliem pilsētas viesiem būs iespēja apmeklēt jaunatvērto Radošo maizes laboratoriju «RaMaLa». Kāpēc laboratoriju? Jo tā būs vieta, kur eksperimentēsim ar mīklu un maizi. Uzņēmumu ir radījuši Krīzes centra ģimenēm ar bērniem «Paspārne» speciālisti, un tāpēc te tiks piedāvātas īpašas maizes terapijas nodarbības kā alternatīva darbā ar vardarbībā cietušiem bērniem, pieaugušajiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Uzņēmuma pamatideja aizgūta no Bulgārijā dzimušās Maizes mājas, kurā radusies maizes terapija - mākslas terapijas metode, kas iedvesmo dažādus cilvēkus nākt kopā, veidot, cept un dalīties ar maizi, tā simbolizējot uzticību, vienlīdzību un saikni starp dalībniekiem, radot māju un siltuma izjūtu.

«RaMaLā» ikvienam interesentam būs iespēja piedzīvot nedaudz atšķirīgu maizes tapšanas procesu, un kā pievienoto vērtību iegūt sevis dziļāku iepazīšanu, meditāciju un kvalitatīvi pavadītu laiku ar savu ģimeni, draugiem vai kolēģiem. Tiks piedāvātas īpašas nodarbību programmas, kas paredzētas dažādu vecumposmu bērniem un jauniešiem, iekļaujot tajās gan izklaidējoši izglītojošus, gan relaksējošus un terapeitiskus elementus. Tāpat nodarbības būs paredzētas ģimenēm un plašākiem vai tuvākiem draugu kolektīviem, pozitīvu emociju gūšanai, saliedēšanai vai vienkārši kvalitatīvākai laika pavadīšanai kopā. Noderīgi un visnotaļ interesanti būs apmeklēt «RaMaLu» dažādiem darba kolektīviem, ar mērķi veidot vai saliedēt kolektīva dalībniekus, darbinieku motivēšanai un uzņēmuma kapacitātes celšanai, vienota komandas gara veicināšanai.

Ieva KOVAĻEVSKA

Savukārt īpaši bērniem, bet ne tikai, lai dzimšanas dienas svinības padarītu neaizmirstamas un gūtu citu pieredzi svinēšanā, «RaMaLā» būs iespēja izmantot īpašas izklaides programmas svinībām, iekļaujot tajās daļu no maizes terapijas metodes, raisot fantāziju un izdomu, gan attīstot ikdienā nepieciešamās prasmes un iemaņas, gan gūstot pozitīvas un neaizmirstamas emocijas. Turklāt izklaides programmas būs pielāgojamas arī dažādiem citiem tematiskajiem pasākumiem. Kāpēc gan lai ikgadējos svinamos svētkus vai, piemēram, vecmeitu vai vecpuišu ballīti nenosvinētu oriģinālāk?

Atgriežoties pie šīs metodes terapeitiskā efekta, jāatzīst, ka maizes radīšanas un cepšanas process tiek izmantots kā tilts ceļā uz veselības aprūpi un profilaksi. Pašu rokām tapusī maize ļauj atbloķēt un uzsākt risināt virkni problēmu, kas saistītas ar cilvēka pašcieņu un pašpaļāvību. Daudzās pasaules valstīs (Bulgārija, Itālija, Spānija, Krievija, Peru, Lielbritānija, Vācija u.c.) speciālisti, kuri strādā ar šīm metodēm, ir atzinuši, ka tā ir ne tikai universāla valoda darbā ar klientiem ar dažādu psiholoģisko pieredzi, bet arī ideāls līdzeklis, ar kura palīdzību mācīt radošumu un parādīt izklaides iespējas vairāku paaudžu cilvēkiem. To izmantojot, var arī apgūt maizes cepšanas tradīcijas, dziesmas, dejas, amatniecību, stāstniecību utt. Līdz ar to var pilnīgi droši apgalvot, ka maize ir arī spēcīgs kultūras vērtību saglabāšanas simbols.

«RaMaLa» ir īpaša ar to, ka ir sociālais uzņēmums. Tas nozīmē, ka visa gūtā peļņa tiks novirzīta sociālam mērķim - vardarbībā cietušu bērnu un cilvēku ar īpašām vajadzībām rehabilitācijai. Lai nodrošinātu regulāras bezmaksas maizes terapijas nodarbības vardarbībā cietušiem bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, «RaMaLā» ikdienā darbosies kafejnīca/mini maiznīca, kurā varēs iegādāties un nobaudīt neparastas garšas svaigi ceptas maizes (biešu, spinātu, sēklu u.c.) un citus ar maizi saistītus gardumus, nobaudīt salātus, zupas, īpašu uzsvaru liekot uz veselīgiem produktiem. Ņemot vērā pēdējā laika tendences, piedāvāsim bezglutēna maizi, kā arī veģetāros un vegāniskos ēdienus un dzērienus. Kafejnīcas vide iekārtota un veidota kā bērniem un ģimenei draudzīga vieta, kur saturīgi, interesanti pavadīt laiku un nenoliedzami garšīgi paēst.

***

UZZIŅAI

Jau oktobrī tiekamies Ventspilī, Lielajā prospektā 48

Sociālā uzņēmuma likums stājās spēkā š. g. 1. aprīlī, un tas nosaka, ka sociālais uzņēmums ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību, kura «veic labvēlīgu sociālo ietekmi radošu saimniecisko darbību». Sociālie uzņēmumi darbojas tirgus apstākļos, uzņēmējdarbībai raksturīgā vai inovatīvā veidā ražojot preces un sniedzot pakalpojumus. Visa iegūtā peļņa tiek izlietota katra uzņēmuma izvirzīto sociālo mērķu sasniegšanai.



Svarīgākais