Komentāri / Profesore Ausma Cimdiņa par Stambulas konvenciju: Vai tiešām jāparaksta viss, ko liek priekšā?
 

94 komentāri

KKartupelis ar mugurkaulu
Cimdiņa apkaunoja visu latviešu tautu fanojot par Latvijai naidīgo partiju Saskaņa!!!
17.februāris 2018, 16:12 Atbildēt
IIzskatās, ka
atkal rinkēvičs pagodinājis šo rakstu ar savu komentāru, vai varbūt tomēr kļūdos un SK parakstījušais reirs iznācis no skapja?
17.februāris 2018, 17:26 Atbildēt
hha ha
Labāk būtu pavaicājuši Rinkevičam - vai tad viss bija jāņem ko dod? Vai Latvijas dzelzceļa vadībai- nezinājāt, ka Lietuvā nedrīkst rādīties. Interpols nesnauž. Vai tiem krievu simtiem Sīrijā- cerējāt nopelnīt? Vai Putina un Rotenberga Krimas tilta afērai- par 5 miljardiem dolāru uzbūvēt tiltu purvā. Cerējāt, ka Azova s jūra tikpat ātri pazudīs kā Arāla? Vētras pieņemšanas spēkā nopietnās jomās skaidro - kāpēc sabiedriskajā telpā tiek uzkurināta kņada ap pilnīgi nenozīmīgu problēmu. Jo tad mums nav ne jāuzraksta kaut viens raksts par Krimas tiltu un citām Putina elites afērām, nav arī jāuztraucas par Latvijas ekonomiku, nožēlojamo izglītību, demogrāfiju un banku afērām.
18.februāris 2018, 0:17 Atbildēt
ssurikātu māte
Paldies profesorei par kodolīgu, konkrētu skaidrojumu Konvencijas sakarā. Pilnībā piekrītu, ka mums nav jāatbalsta apšaubāmas kvalitātes sagatavoti dokumenti, kas tikai likti priekšā. Tracis ap konvenciju ir veidots mākslīgi, lai saduļķotu tajā redzamo "āža kāju" - genderisma izplatību. Un mūsu iztapoņi par visu varu grib izdabāt it visām no "muižkunga" priekšā liktajām iniciatīvām,pat ja tās galarezultātā var nest postu reālam mūsu ģimeņu modelim.
18.februāris 2018, 10:32 Atbildēt
AAndrievs
Eiropas sociālā harta nav ratificēta pilnībā. Latvija neapņemas pildīt hartas punktus, kas paredz taisnīgu atalgojumu par darbu un tiesības uz mājokli. Latvijas valstij bail, ka var nākties Cilvēktiesību tiesā atbildēt par diskrimināciju dzīvojamo namu denacionalizācijā un privatizācijā. Kādam noteikti ir bailes no Stambulas konvencijas. Iespējams, ka tas ir par zemākām algām "sieviešu" profesijās.
18.februāris 2018, 13:09 Atbildēt
BBeidz
melot propagandist - tajā SK sievietes un viņu tiesības sastāda mazāko teksta daļu atšķirībā no pārējām NELIETĪBĀM...Un juridiske saistošie ir tikai konvencijas teksti angļu un franču val., tas "latviskais" tulkojums GREVIO vai Briselkrātu tiesvedības gadījumā būtu kaķim zem astes. Pievienoju teksta oriģinālu angļu val.www.coe.int/en/web/c..rms/090000168008482e
18.februāris 2018, 19:32 Atbildēt
ddomā dziļāk
Eiropas Sociālā harta nav ratificēta pilnībā tieši tādēļ, ka tad tas viss būtu jānodrošina arī 3šo valstu iedzīvotājiem. Padomā vēlreiz, par ko cepies. Tas, ka hartu ratificēs, tas nebūt nenozīmē, ka LV iestāsies piena upes ar ķīseļa krastiem.
19.februāris 2018, 14:04 Atbildēt
RRonalds
Tieši tā. Pastāv kaut kādas histēriskas bailes no nekā. Lielākā daļa cilvēku nemaz nav izlasījuši šo Stambulas konvenciju, kuras galvenais stūrakmens ir ne tikai zemākas algas sievietēm, bet arī vardarbības ierobežošana pret sievietēm, tajā skaitā ģimenēs. Katru gadu Latvijā tiek noslepkavotas vairāk kā simts sievietes savās ģimenēs, ko izdara agresīvi piedzērušies vīri vai civilvīri. Griešanās policijā pēc palīdzības bieži nesekmīga+pēc tam vēl seko atriebība. Nesaprotami kapēc šī raksta autore aizstāv vardarbību pret sievietēm. Vispirms garšs, beznozīmīgs it kā skaidrojums par dažiem atsevišķiem vārdiem un tad beigās klaja politiska propoganda neparakstīt konvenciju. Raksts acīmredzami tapis pēc pasūtījuma un par to labi samaksāts. Tikai NRA izceļas ar šāda veida netīru propogandu.
19.februāris 2018, 19:30 Atbildēt
ddūrainis
Padomijā tevi mācīja darīt tieši tā.
18.februāris 2018, 21:06 Atbildēt
ccilveks444
Cienījamie, nra.lv un delfi.lv komentāru lasītāji!

Vēlos izteikt paziņojumu. Manuprāt, svarīgu paziņojumu. Tas ir saistīts ar to, ka Delfi liedz pieeju savai komentāru sadaļai, bloķējot IP adresi. Daži spriež, ka Delfiem ir tādas tiesības. Bet, manuprāt, Delfiem nav tādu tiesību. Jo Delfi komentāru sadaļa ir publiska vieta, kur cilvēkiem izteikt savas domas, tāpēc tajā nedrīkst būt nekāda veida diskriminācija, pat tad, ja Delfu administrācijai nepatīk tas, ka daudzi komentāru rakstītāji nav gatavi domāt vienādi un sludināt vienu vienīgo "pareizo" viedokli, kurš nedrīkst atšķirties no portāla Delfi politikas.

Tas būtu tāpat, kā kāds privāts veikalnieks liegtu savā veikalā kādam nopirkt maizi, vadoties pēc personīgas nepatikas pret šo pircēju. Tā ir un būtu diskriminācija. Arī gadījumā, ja Delfi liedz komentēt tiem, kas nevēlas dziedāt līdzi Delfu meldiņam, jo ir pretējās domās, tā ir diskriminācija, kuru piekopj Delfi. Un ne tikai diskriminācija, bet arī totalitāras varas izmantošanas pazīme. Cenzūra un vārda brīvības liegšana ir autoritāru un totalitāru valstu varas saglabāšanas instrumenti. Redzams, arī Latvija gluži nemanot, maz pamazām, sākot jau ar TVNET un Apollo, pārvēršas par totalitāru valsti.

Tajā pat laikā Delfi nebūt nav tikai privāts portāls, kurš it kā varētu izmantot savu varu, lai liegtu kādam komentēt, aizbildinoties, ka - kā gribām, tā darām. Cik zināms, tad Delfi ir saņēmuši līdzekļus arī no nodokļu maksātāju kabatas. Tātad Delfi, saņemot naudu no cilvēku nodokļiem, vēlāk liedz tiem pašiem cilvēkiem rakstīt komentārus savā portālā? Amorāli un nožēlojami no Delfu puses. Vēl vairāk! Delfi neievēro Latvijas Satversmes 100.pantu. Tas norāda, ka Latvijā tiek ignorēta Latvijas Satversme. Tā tiek ne tikai ignorēta, bet brutāli saņurcīta, it kā būtu nevajadzīga makulatūra. Un to dara Latvijas vadošie portāli.

Kurp ejam, kas notiek? Tuvojas Saeimas vēlēšanas, notiek cīņa par varu. "Vienotība" ir beigta un pagalam. Bet tās kloni dzīvi un sadzemdināti bez mēra un jēgas. Liberāļi nevēlas atdot savas pozīcijas, kuras, aizejot "Vienotībai" tiks zaudētas. Tāpēc notiek masīva liberāļu slavināšana medijos, tiek veikti pasākumi, kas liktu ļaudīm Saeimas vēlēšanu laikā nosvērties par labu "Vienotības" kloniem. Kuri tie ir, domāju, šaubās vien retais. Galvenie to tiem ir JKP sekta, grupējums "Par", nelgas no "Latvijas attīstībai", klauni - "Progresīvie". Lūk, šie visi ir tie, kas, tiekot pie varas, turpinās "Vienotības" iesākto Latvijas valsts un tautas iznīcināšanas plānu.

Kā jau paredzēju, tad, tuvojoties Saeimas vēlēšanām, tiks pieņemti drastiski mēri, kas liegtu cilvēkiem paust savu nostāju, kas neļautu ļaudīm izteikt savu viedokli. Jo liberāļi saprot, ka viņi ir kļuvuši par lamu vārdu Latvijas sabiedrībā, viņi zina, ka šī būs izšķirošā cīņa. Vai nu Latvija neatgriezeniski taps par globālistu upuri, vai nu arī mums radīsies, kaut maza, bet cerība. Jo skaidrs, ka varas elite, kas šobrīd valda Latvijā, nelaidīs pie valsts stūres nevienu ideālistu, kas gribēs Latviju glābt no izzušanas. Taču, ja Saeimas vēlēšanās liberāļi nezaudēs ietekmi, tad cerības uz Latvijas izglābšanu vispār vairs nebūs. Jā, tāds ir mans viedoklis.

P.S. Aicinu visus, kas grib, lai Latvija pastāvētu vēl pēc 100 un vairāk gadiem apjaust, ka liberāļi ir ne tikai komunistu dvīņubrāļi, bet ir vēl briesmīgāki par komunistiem, jo ir viltīgāki, jo visu ļauno dara aplinkus, tā maldinot cilvēkus, lai naivākie uzķertos uz āķa. Bet Latvijai jābūt, Latvijas tautai jāizdzīvo, tāpēc ir jāpatriec šie vilki jēru ādās!
18.februāris 2018, 21:29 Atbildēt
TTeo
Nav jāparaksta! Malace Ausma! Nost ar genderismu!
18.februāris 2018, 21:37 Atbildēt
BBuks
Interesants viedoklis, bet ar Stambulas konvencijas saturu tam visai maz sakara.
19.februāris 2018, 13:14 Atbildēt
SSieviete
Žēl, ka mani nodokļi tiek novirzīti, lai algu saņemtu šāda "profesore" pensijas vecumā ar padomju laiku izglītību unzinātnisko komunismu galvā, kam nav nekādas saprašanas par starptautiskiem dokumentiem, to patieso saturu un nozīmību. Līdz tik cienījamam vecumam vēl nav izveidojusies par sievieti, ja jau tik viltīgi, izmantojot dažādas vārdu vārdu spēles un garus penterējumus, metas aizstāvēt vardarbību pret sievietēm un viņu bērniem.
19.februāris 2018, 19:39 Atbildēt
VVai
tikai tu neesi "končita" nevis sieviete ja tā melo - izlasi TM jurisdisko analīzi tavai tik ļoti iemīļotajai konvencijai www.tm.gov.lv/lv/akt..ijas-tiesibu-sistemu
19.februāris 2018, 20:15 Atbildēt
GGrrr
Jā, par šādu "analīzi" derētu dažam labam ausis drusku paraustīt. Izcili tizls dokuments, kas rādās ražots pēc politiskā pasūtījuma, jo jau pirmajās nodaļās pēc vienu datu interpretācijas tiek sniegti ne ar ko nesegti apgalvojumi.
19.februāris 2018, 23:03 Atbildēt
NNu taču
beidz melot zili rozā NVO darbone...
20.februāris 2018, 11:23 Atbildēt
AAnna
Prasta, apvainojoša demogoğija un elementārs loğikas trūkums. Kritiski vērtēt SK nozīmē atbalstīt vardarbību?!
22.februāris 2018, 9:16 Atbildēt
NNja
Saskaņas mērgle lemberga avīzē, kas raksturīgi.
20.februāris 2018, 14:30 Atbildēt
nnevārds
Jautājums ir uz ribas.Cilvēka dzimumu ieraksta dzimšanas apliecībā, vēlāk arī pasē. Kurā brīdī dzimums kļūst par dzimti un ko tas nozīmē Stambulas konvencijas izpratnē? "gender gap" latviski esot jātulko kā "dzimšu plaisa", Kam, kur un kas tā par plaisu?
22.februāris 2018, 12:34 Atbildēt