Komentāri / Aivars Podnieks: Dogo nav pie vainas, ka suņi saslimst
 

144 komentāri

ssise
atkal liekas, ka nomelnojošos komentārus raksta viens cilvēks, jo pārāk vienādi!
Es 8 gadus baroju ar Dogo, dodu arī pašas gatavotu ēdienu, jo suns ļoti liels.Nekas nekaiš! Un Rībenas bļaustīšanās Saeimā par suņu čipēšanu bija kronis visam (ja čipēs par mazākām naudiņām, sunim sāpēšot!)! Neticu nevienam viņas vārdam!
28.oktobris 2016, 19:21 Atbildēt
iika
Paziņas sunītis nobeidzās ar tādu pašu kaiti, taču Dogo tur pat blakus nebija stāvējusi. Tur jau tā lieta, ka pieraduši lai pašiem nekas nav jādara tik ieber barību un sunītis lai grauž. Sunim vajag kaulus, gaļu(ok ne jēlu bet GAĻU) Paši saimnieki droši vien sardeles nepērk jo zin kas tajās iekšā bet sunim dievs vien zin kādas sapresētas briketes dod.
28.oktobris 2016, 20:22 Atbildēt
MMarks
Ar tādu pašu vai to pašu kaiti? To apstiprināja vetārsts?
Neaizmirsti, ka šāda slimība visās valstīs ir arī bez Dogo, tikai slimo suņu skaits ir neliels - Latvijā tas būtu līdz 5 gadījumiem gadā. Latvijas problēma ir tā, ka šo gadījumu skaits ir pārāk liels, bet tavas paziņas suns varēja būt arī viens no šiem 5 gadījumiem.
29.oktobris 2016, 10:58 Atbildēt
mmarita
Mani abi suņi ēd tikai Dogo jau no tā ražošanas sākumā. Saprotams, ka Dogo, tāpat kā jebkuru sausbarību, jādod pārlietu ar šķidrumu.
Un uzticos Dogo daudz vairāk kā citu firmu sausbarībām, jo sakarā ar visu šo ažiotāžu mūsu Dogo ir vispārbaudītākā suņu barība.
Mani tiešām nepatīkami izbrīnīja, kad arī NBS nesen pieslēdzās Dogo apmelošanas kampaņai...
29.oktobris 2016, 11:04 Atbildēt
ccc
es gan nepirku un nepirkšu Nav dūmu bez uguns!!!!!
29.oktobris 2016, 14:42 Atbildēt
KKolja
Lai tavu dogo uber zīmolu nogremdētu nevajag nekādu ažiotāžu gadā garumā . Nestlee grupa tevi noslaucīt no kartes krietni īsākä laikä
29.oktobris 2016, 23:48 Atbildēt
LLAURA
Ne vienam nav bijušas pretenzijas...... IR ..... VRS kad sāka barot ar DOGO mēneša laikā suņiem parādījās veselības problēmas.
30.oktobris 2016, 9:40 Atbildēt
t
Kur to var izlasīt, izņemot kaut kādu lauru komentāros?
30.oktobris 2016, 11:29 Atbildēt
MMarks
Par VRS problēmām ar Dogo tika rakstīts agrāk. Vari te palasīt, ko VRS atbildēja Straumei (linkā izdzēs atstarpes un tā lapa pāris reizes jāpārlādē, lai pazūd tas paziņojums): www.pietiek.com/raks..un_pilna_ar_drankiem
30.oktobris 2016, 14:20 Atbildēt
t
Kur tajā rakstā ir informācija par veselības problēmām kaut vienam robežsardzes sunim?
30.oktobris 2016, 19:47 Atbildēt
MMarks
Tak iemet googlē "Dogo VRS" un dabūsi meklēto! Re izsmeļošāk: www.delfi.lv/mansdra..au-pirms-trim-gadiem
Rezultāts - radās veselības problēmas VRS suņiem un VRS nosūtīja barību analīzēm ārzemju laboratorijā un ieguva rezultātu, ka barība satur vielas, kuras tā nedrīkstēja saturēt! Podnieks gan taisnojās, ka tās vielas nepievienoja viņi, bet tas neattaisno to, ka vielas tur nedrīkstēja būt - tas nozīmē, ka viņiem pieklibo izejvielu kvalitātes kontrole.
31.oktobris 2016, 10:15 Atbildēt
LLauku vecis
Esmu novērijis, ka izplatītāji staigā pa veikaliem uhn atrauš vaļā attaisītos maisus. CIK NEDAUDZ TUR VAJAGA , LAI SAUJU DRAŅĶI TUR IEBĒRTU. Pārdevēji, rūpīgi sktāties , ko tie"""FIKSIE IPLATĪTĀJI"" DARĀS!
30.oktobris 2016, 11:57 Atbildēt
uurcik
Tev šitais darbs ir par papildu samaksu, vai tas tev darba līgumā ar Straumi paredzēts?
30.oktobris 2016, 12:50 Atbildēt
ssliņķiem
Pieceļiet savas p.akaļas un pagatavojiet taču tiem saviem mīluļiem dabīgu ēdienu! Man 3 plaukti ledusskapī ar sunim pagatavotu ēdienu (suns ļoti liels)! Smejamies, ka suns ēd veselīgāk par pašiem! Sunim 8 gadi, visi saka, ka ne vairāk par 4!
Un vēl, kāpēc nevienu neintervē, kuram bijusi tā nelaime, lai izstāsta visu- ar ko vakcinēts, kā turēts, cik daudz dota barība? Neko nestāsta, tikai sausi procenti!
No kā tad mira tie 30%, kuri neēda šo barību?
30.oktobris 2016, 13:10 Atbildēt
RRasa
Kādi 30%? Kur tādi dati izrauti?
1.novembris 2016, 10:47 Atbildēt
aarī
Aivars Podnieks: Dogo nav pie vainas, ka suņi saslimst, tā suņu problēma...
30.oktobris 2016, 19:00 Atbildēt
AAnne
Manam kaukazieša jauktenim rit vienpadsmitais gads.Lidz tris gadu vecumam vinu barojām ar majās gatavotu ēdienu, bet, sakarā ar darba maiņu,laika kluva mazāk, un nācās pāriet uz sauso baribu.Tolaik veikalos parādījās 'pašmāju'ražotais Dogo, un to dodam savam sunim visu laiku. Suns ir ne tikai vesels, bet arī aktivs un izskatās jaunāks par saviem cienijamajiem gadiem. Pēdējā laikā ir grūti Dogo sauso barību nopirkt, jo,laikam,sakarā ar šito māksligo skandālu, veikali to tirdzniecībai neiepērk, par ko ir ļoti žel.
30.oktobris 2016, 22:50 Atbildēt
ŅŅirdziens
jau apriebies par to "DOGO" , vai tiešām Latvijā nav vairs nevienas laboratorijas, kura var pielikt punktu, rodas sajūta, ka uz šo ažiotāžu kāds vai kādi labi nopelna, Latvijas "mēdīiem" tā pašreiz ir svarīgākā ziņa
31.oktobris 2016, 12:55 Atbildēt
ZZinosh
Omg, stulbie DoGo. Man māsa vetarste, cilvekiem, kam sunīši bija saslimuši un drīz vien aizgaja uz citiem medibu laukiem, visi kā viens tika bijuši baroti ar DoGo. Ka var tā melot. Ieperciet tālāk pēdējos mēslus pretīgie naudas rausēji, nevainīgie jeerinji. Ko, nepaspējaat vecumdienām iekrāt?
1.novembris 2016, 1:36 Atbildēt
aawarn
Domā tavs ļoti "astētiskais" komentārs kaut ko mainīs. Stulbumu var redzēt pēc tā kā tu raksti.
1.jūlijs 2017, 15:17 Atbildēt
BBb
Ten tik attaisnojas ka nav pie vainas bet ventspils puse 3 cilvekiem kuri baroja ar dogo baribu nobeidzas 5 suņi.
1.novembris 2016, 9:54 Atbildēt
DDīvaini.
Īsti negribas tomēr ticēt ka Dogo ir pie vainas jo ja tā būtu tad līķu būtu tūkstošiem. Suņi mira un mirs tāpat kā cilvēki. Neesmu ieinteresēts nevienā pusē un tieši tāpēc gribas redzēt pierādījumus nevis klaju bļaustīšanis.
2.novembris 2016, 13:30 Atbildēt
IImants Vīksne
Te manas pārdomas. ventasbalss.lv bija publicētas, bet tad pazuda.
Podnieks pats lai ēd Dogo.
Jā, jā. Baroju ar Dogo jau gadu, divus, četrus... un nekas nav noticis. Tādu tekstu esmu dzirdējis arī no gluži saprātīgiem cilvēkiem. Arī kolēģiem, un ne reizi vien. Bet tad tas pēkšņi notiek. Un saimnieki kož pirkstos un lamā sevi, ka idiotisku principu dēļ nobeiguši suni.

Varbūt tādējādi gribējuši atbalstīt Latvijas ražotāju, varbūt maksāt kapeikas par barību, jo Dogo tagad gluži vai pakaļ met. Teju lētāk nekā cūkēdiens. Nu kā lai nepērk milzu maisu?! 25 kilogrami par divdesmit eirikiem! 82 centi kilogramā!

Bet nevajag pirkt! Nevajag eksperimentēt ar suni, jo eksperimenta otrajā daļā suni var nākties barot ar karotīti, iespiestu koka rāmītī, vertikālā stāvoklī, pa mazām porcijām, pārmaiņus ar medikamentiem un vemšanu. Dienu no dienas. Mēnešus. Varbūt pat gadus. Un beigās tāpat jāmidzina ciet. Tāda ir alternatīva.

Uzņēmējs piekaucis pilnu ēteru, internetu un avīzes. Reiderisms, apmelošana, nodevība pret valsti. Bariņš jukušu veceņu un uzpirktu žurnālistu te visu safabricējuši. Par sevi arī esmu dzirdējis, ka man maksāts.

Taču, abstrahējoties no emocijām, viens fakts tāpat paliek neizskaidrots. Ar šo reto kaiti sasirguši vairāk nekā 200 suņu, un 94% no tiem ir ēduši Dogo. Tādējādi, kā sarēķinājis matemātiķis Andris Ambainis, suņa iespēja saslimt ar barības vada dilatāciju, ēdot Dogo, nevis jebko citu, pieaug 23,5 reizes. Un ir pilnīgi vienalga, vai tā ir sakritība, ļaunprātība, ķīmisks piesārņojums, vīruss vai suņa iedomas. Šāds risks ir milzīgs.

Protams, Megaesophagus ir nodarījis būtiskus finansiālus zaudējumus uzņēmuma īpašniekiem Aivaram Podniekam un Vitautam Teličenam, bet, godīgi sakot, man viņu ciešanas šķiet nesalīdzināmas ar tām, kas jāizcieš suņiem un viņu saimniekiem.

Kāds varbūt vaicās, ko es te ar saviem burtiem Ventas Balsī daru, vai tad Rīgā nepietiek, kur publicēties. Varu paskaidrot - nepietiek, jo Tukuma straumei ir ļoti garas rokas. Nezinu, kurp viņi skrējuši – Jēkaba ielu, Puzi vai vēl kur, taču kaut kādā veidā viņiem izdevies stipri vien mazināt mediju runasspējas. Un tā vien šķiet, ka arī zaļā Zemkopības ministrija ar visiem saviem bioriem, lospiem u.c. atavismiem viņiem no rokas ēd.

Tomēr, lai kādi arī būtu atbildīgo institūciju sniegtie attaisnojumi, viņu birokrātiskajā valodā trūkst viena formulējuma. Ministrija apgalvo, ka esošie pierādījumi nav pietiekami, lai varētu droši secināt, ka pastāv cēloņsakarība starp barību Dogo un saslimšanu ar megaesophagus. Taču ministrija arī nav paziņojusi, ka barība Dogo ir droša. Un tieši šāds formulējums tai būtu juridiski saistošs.

Ja veterinārārstiem galu galā tomēr izdotos atrast īsto cēloni, ministriju tad droši varētu sūdzēt tiesā par suņu maldināšanu, un suņi uzvarētu. Taču vārdi “droša barība” savienojumā ar Dogo no uzraudzības dienestu puses tā arī ne reizi nav pateikti. Tos lieto tikai Podnieks. Tad pats lai arī ēd.
2.novembris 2016, 23:12 Atbildēt
PPM
Man ir tīrasiņu Tibetas Mastiffs, kurš kā pat suns ir ļoti izvelīgs ko ēd un tajā paša laika šai šķirnei es domāju ļoti ātri būtu kādi simptomi uz to ka ir ēdis- visu savu 3 gadu laikā tikai DOGO. Kad kucens bija ēda kucēna DoGo barību un tagad ēd piegušo suņu DoGo barību. Spalva mirdz kā nevienam sunim veseli zobi, liels. Un nekad nav bijušas problēmas lai vestu pie vetarsta dēļ ēšanas problemām. Dodu DOGO un došu. Un es zinu ka puse no šejieniešiem, kas raksta ir sadarbībā ar ažiotāžu cilvēkiem. Bet kā redzu Latvieši grib, lai vairāk mūsu pašu uzņēmumi nav Latvija. Lai tik Krievijas, ASV un citas ārvalstu kompānijas iebrauc atņem visu un mēs kļūsim par neko. Būs tikai trīs, četri miljardieri Latvija un mēs paši pārējie varēsim sist dibenu gar zemi un tikai sudzeties, bet nevienam tas galīgi neintresēs.
1.jūlijs 2017, 15:28 Atbildēt
jjan
Atbilde pavisam vienkārša.Kāpēc Podnieks savu suni nebaro ar Dogo???
18.aprīlis 2019, 9:53 Atbildēt