Atsevišķu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu "aizrotēšana" uz citām valsts pārvaldes iestādēm bija sliktākais iespējamais risinājums, taču tajā pašā laikā tas bija ātrākais veids, kā atbrīvoties no cilvēkiem, pār kuriem krita aizdomu ēna, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš.
Viņš nedomā, ka, aizrotējot, iespējams, negodprātīgus darbiniekus uz Ieslodzījuma vietu pārvaldi (IeVP), tikusi iedragāta arī IeVP reputācija, pozicionējot to kā pēdējo iestādi, kur var strādāt. "Es nedomāju, ka var diskreditēt iestādes reputāciju, ne dienu tur nenostrādājot," sacīja Krieviņš, atgādinot, ka no VID uz IeVP aizrotētie darbinieki pagaidām savā jaunajā darbavietā faktiski nav sākuši strādāt, jo, piemēram, viens no viņiem ilgstoši slimo.
Valsts kancelejas direktors norādīja, ka maksimālais laiks, cik ilgi šāds darbinieks var slimot, nesākot strādāt jaunajā amatā, ir seši mēneši, bet pēc tam viņš tiks automātiski atbrīvots no amata.
Krieviņš atkārtoti uzsvēra, ka šaubīgo VID darbinieku "aizrotēšana" uz citu valsts pārvaldes iestādi bija "ļoti slikts risinājums". "Manuprāt, bija vēl pietiekoši [daudz] citu risinājumu, kādā veidā varēja vienoties ar šiem cilvēkiem par darba attiecību izbeigšanu, taču tika pieņemts šāds lēmums, lai to izdarītu maksimāli, maksimāli ātri." Rezultāts šim risinājumam esot tāds, ka "aizrotētie" cilvēki vairs faktiski nestrādā ne vienā, ne otrā valsts pārvaldes iestādē.
Kā ziņots, IeVP priekšniece Ilona Spure pagājušajā nedēļā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja, ka no darbiniekiem, kas tika pārcelti no VID uz IeVP, savus darba pienākumus oficiāli sācis veikt tikai viens, taču viņš šobrīd uz darbu nenāk, jo slimo.
"Tik skopa pagaidām ir informācija, ko varētu pastāstīt raksturojot rotācijas procesu. Pagaidām arī nevaru vērtēt, cik lielu pienesumu kāds no pārceltajiem darbiniekiem pārvaldei varēs sniegt, jo praktiski neviens savus darba pienākumus nav sācis veikt," sacīja Spure.
Jau ziņots, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pieļāva, ka daži VID rotējamie darbinieki mēģina novilcināt laiku, jo paši vēl līdz galam nav pārliecināti, vai viņi grib turpināt darbu jaunā amatā.
"VID rotējamo darbinieku viedoklis tiek uzklausīts, un viņiem tiek piedāvāts līdzvērtīgs amats, kas atbilst viņu kompetencēm. Šo darbinieku kompetences ir izvērtējis VID un arī tās iestādes, kas šos darbiniekus pieņems darbā. Tāpat šos darbiniekus ir izvērtējušas drošības iestādes," sacīja finanšu ministre.
Tikmēr valdība jau ir lēmusi par 56 924 eiro pārdali Tieslietu ministrijai (TM), lai nodrošinātu piecu ierēdņu pārcelšanu no VID uz IeVP. TM aicināja valdību atbalstīt apropriācijas pārdali no Finanšu ministrijas budžeta programmas "Valsts ieņēmumu un muitas politikas nodrošināšana" uz TM budžeta apakšprogrammu 56 924 eiro apmērā, tostarp atalgojumam - 45 580 eiro.
Reizniece-Ozola skaidroja, ka valdībā pieņemtais lēmums nav par papildu finansējuma piešķiršanu, bet gan attiecīgais VID finansējums tiek pārcelts uz IeVP.
Jau ziņots, ka kopumā dažādas rotācijas skar 39 VID darbiniekus, tajā skaitā 22 dažāda līmeņa vadītājus.
Uz TM iestādēm tiek pārcelti pieci līdzšinējie Finanšu policijas darbinieki - Māris Kaminskis, Jurģis Kijoneks, Aivijs Lagzdiņš, Viesturs Burkovskis un Miks Indāns. Šie darbinieki turpmāk strādās IeVP Tiesvedības daļā un Tiesiskā regulējuma daļā.