Valsts iegulda miljonus grimstošos uzņēmumos, bet bērnudārziem pietrūkst 132 tūkstoši
 
©Scanpix

Lai izmaksātu valsts atbalstu līdz 2016.gada 31.maijam bērniem, kuri apmeklēja privātās pirmsskolas izglītības iestādes, un bērniem, kuri izmantoja bērnu uzraudzības pakalpojumus, pietrūkst 132 964 eiro, aģentūra LETA uzzināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Ministrijas sagatavotajā ziņojumā, ko otrdien, 28.jūnijā, izskatīs Ministru kabineta sēdē, norādīts, ka kopumā nepieciešamais finansējums ir 3 279 918 eiro un no šīs summas pietrūkst 132 964 eiro.

Lai norēķinātos ar pakalpojumu sniedzējiem, ministrija rosina trūkstošo finansējumu segt no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta apakšprogrammas "Dotācija privātajām mācību iestādēm". Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija no sava budžeta apakšprogrammas "Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta projekti" līdz septembra beigām nodrošinās apropriācijas pārdali uz IZM budžeta apakšprogrammu.

Valsts budžeta dotācija privātajiem bērnudārziem un aukļu pakalpojumu nodrošināšanai bija pieejama līdz šī gada maija beigām.