Tiesa noraida "antifašistu" prasību par 16.marta pasākuma ierobežojumu atcelšanu

© F64

Administratīvā rajona tiesa šodien noraidīja biedrības "Latvijas Antinacistiskā komiteja" prasību atcelt ierobežojumus biedrības pieteiktā 16.marta pasākumam, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Līdz ar to Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (GKR) lēmums mainīt komitejas un biedrības "Nacionālo karavīru atbalstam" 16.martā pieteikto pasākuma norises vietas, kā arī noteiktā laika posmā aizliegt skaņu pastiprinošu ierīču izmantošanu stājas spēkā.

16.martā Antinacistiskā komiteja savu pasākumu varēs rīkot teritorijā pie Bastejkalna, nostāk no Brīvības pieminekļa laukuma, bet biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" - laukuma otrā pusē. Laikā no plkst.11 līdz 13 tiks aizliegts izmantot skaņu pastiprinošas ierīces. Šo biedrību pieteiktie pasākumu norises laiki mainīti netiek.

Biedrība "Daugavas vanagi" savu pasākumu varēs rīkot kā iecerēts - no pašvaldības puses nav noteikti nekādi ierobežojumi.

Jau vēstīts, ka Rīgas domē ir pieteikti tradicionālie 16.marta - leģionāru piemiņas dienas - pasākumi.

No plkst.7 līdz 13 sapulci otrpus Brīvības pieminekļa laukumam rīkos biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam". Iecerēts, ka tajā piedalīsies 30 cilvēki, un kā pasākuma mērķis norādīts "atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem".

Savukārt divas stundas vēlāk, no plkst.9 līdz 15, sapulci-piketu teritorijā pie Bastejkalna rīkos biedrība "Latvijas Antinacistiskā komiteja".

Tikmēr no plkst.11 līdz 13 gājienu maršrutā Doma laukums-Zirgu iela-Līvu laukums-Kaļķu iela-Brīvības bulvāris (Brīvības pieminekļa laukums) pieteikusi biedrība "Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa". Organizācijas mērķis ir ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, iecerēts, ka tajā piedalīsies 100 personas.

Šie pasākumi ar analoģiskiem mērķiem pašvaldībā tika pieteikti arī pērn.

Latvijā

Biežākais mediju ētikas kodeksa pārkāpums, ko savos atzinumos konstatējusi Latvijas Mediju ētikas padome (LMĒP), bijis godprātības principa neievērošana, liecina LMĒP pārskats par mediju ētikas kodeksa piemērošanas praksi, izskatot piecu gadu laikā saņemtās sūdzības.

Svarīgākais