Seju aizsedzošu apģērbu nēsāšanu izvērtē no sabiedriskās kārtības apskata

© SCANPIX

Ierobežojuma ieviešanas nepieciešamība sabiedriskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu tiek izvērtēta gan no sabiedriskās kārtības aspekta, gan kultūrvēsturiskās telpas aizsardzības aspekta, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijas (TM) preses pārstāve Laura Majevska.

Viņa atgādināja, ka atbilstoši valdības dotajam uzdevumam TM kopā ar Ārlietu un Iekšlietu ministrijām patlaban veic vispusīgu izvērtējumu par šāda ierobežojuma ieviešanu, lai izstrādātu un līdz 1.martam iesniegtu izskatīšanai Ministru kabinetā atsevišķu (speciālo) likumprojektu, kas paredzēs ierobežojumu sabiedriskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu.

Ministrijā uzsver, ka šāda ierobežojuma ieviešanas nepieciešamība tiek izvērtēta gan no sabiedriskās kārtības aspekta, gan kultūrvēsturiskās telpas aizsardzības aspekta, vienlaikus ņemot vērā citu valstu pieredzi.

Šāds ierobežojums tiks noteikts ar speciālu likumu, lai personai būtu skaidra un saprotama tā piemērošana un tā varētu izvēlēties atbilstošu savu rīcību. Likumā tiks paredzēti arī izņēmumi, kas precīzi noteiks gadījumus, kad seju aizsedzošu apģērbu var nēsāt, piemēram, profesionālie un darba drošības nosacījumi, kultūras pasākumi, laikapstākļi.

LETA jau ziņoja, ka pērn valdība nolēma, ka, sadarbojoties vairākām ministrijām, līdz 1.martam būs jāizstrādā tiesību akts saistībā ar seju aizsedzošu apģērbu Latvijā.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) ar rezolūciju bija uzdevusi Iekšlietu ministrijai izvērtēt šāda aizlieguma ieviešanu vai neieviešanu no iekšējās drošības aspektiem. Ārlietu ministrijai bija jāizvērtē šāda aizlieguma ieviešanas atbilstība vispārpieņemtām cilvēktiesību normām un kontekstā ar Eiropas Padomes Cilvēktiesību tiesas praksi. Savukārt Tieslietu ministrijai bija šī informācija jāapkopo un jāiesniedz izskatīšanai valdībā.

Kā ziņots, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis intervijā ziņu aģentūrai AP pērn vasarā paudis atbalstu musulmaņu sieviešu galvassegu aizliegšanai. Toreiz intervijā Vējonis sacīja, ka lēmums par musulmaņu sieviešu galvassegu aizliegšanu ir parlamenta kompetencē, taču viņš atbalstot parandžu aizliegšanu.

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) toreiz bijis piesardzīgāks šajā jautājumā. Pašlaik musulmaņu kopiena Latvijā ir veiksmīgi integrējusies, tāpēc rūpīgi jāapsver, vai aizliegums musulmaņu sievietēm nēsāt galvassegas sabiedriskās vietās būtu samērīgs un nepieciešams, aģentūrai LETA iepriekš atzina Kozlovskis.

Tikmēr tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TN/LNNK) iepriekš norādījis, ka ir gatavs atbalstīt musulmaņu sieviešu galvassegu aizliegšanu.

Latvijā

“Polija un Latvija apzinās, ka Eiropai ir jāstrādā pie konkurētspējas veicināšanas, inovācijām un birokrātijas mazināšanas un nākamo pusgadu šiem jautājumiem pievērsīs pastiprinātu uzmanību. Mēs varam strādāt kopā un pastiprināt jau līdz šim veiksmīgo sadarbību,” par secinājumiem pēc divu dienu vizītes Polijā norāda ekonomikas ministrs Viktors Valainis. Polija nākamos sešus mēnešus būs prezidējošā valsts ES Padomē.

Svarīgākais