Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde (FPP) pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūguma izvērtēs pērnā gada nogalē sūtīto informāciju "par iespējamo Aināra Šlesera (LPP/LC) prettiesisko rīcību", nedeklarējot dārga pulksteņa iegādi, aģentūru LETA informēja VID Komunikācijas daļā.
VID norāda, ka FPP ir saņēmusi informāciju no KNAB ar lūgumu FPP "savas kompetences ietvaros" informāciju izvērtēt. Pašlaik informācija ir nodota FPP izmeklētājam, "kurš to izvērtēs saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteiktajām prasībām un lems par materiāla tālāko virzību".
VID nekonkretizē FPP kompetences jomu minētajā lietā un sīkāku informāciju nesniedz.
Laikraksts "Dienas Bizness" šodien vēstīja, ka KNAB pabeidzis pārbaudi jautājumā par Šlesera pulksteņa iegādi un konstatējis, ka politiķis vērtīgā pulksteņa iegādes darījumu tiešām nav deklarējis.
Viņš 2007.gada amatpersonas deklarācijā šo darījumu nav norādījis, lai gan pulksteņa cena pārsniegusi likumā noteikto slieksni - 20 valdības noteiktās minimālās mēnešalgas. Saskaņā ar likumu šādi darījumi valsts amatpersonām ir jāatspoguļo deklarācijā, norādot darījumu un tā puses.
"Dienas Bizness" citēja KNAB atzinumu, kurā secināts: Šlesers, aizpildot 2007.gada valsts amatpersonas deklarācijas par 2007.gadu Publicējamās daļas 8.sadaļu un Nepubilcējamās daļas 5.sadaļu, nav norādījis informāciju par veikto darījumu, tas ir - pulksteņa iegādi - lielā apmērā.
Tādejādi Šlesers saskaņā ar KNAB atzinumu nav ievērojis Ministru kabineta 2002.gada 22.oktobra noteikumus. KNAB pārbaudē konstatējis pazīmes, kas liecina, ka Šlesers nav ievērojis arī likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā noteikto.
Pēc laikraksta vēstītā, šie pārkāpumi KNAB ieskatā attiecoties nevis uz biroju, bet gan VID kompetenci, tāpēc visa pārbaudē gūtā informācija nosūtīta VID.
Tā dēvētā Šlesera "pulksteņa lieta" aizsākās 2009.gada 9.oktobrī, kad viņš uz Latvijas Televīzijas raidījumu 100.panta preses klubs ieradās ar iespaidīgu rokaspulksteni, kas dažu metru attālumā lika to novērtēt kā "Breguet" markas zelta pulksteni ar turbijonmehānismu, kura vērtība ir vismaz 30 000 latu.
Šlesers televīzijas raidījumā pauda neizpratni par to, kāpēc gan šāds iegādes darījums viņam būtu jāuzrāda oficiālajā deklarācijā.