Lai nodrošinātu darbinieku aizsardzību gadījumos, kad darba devējs kļūst maksātnespējīgs un viņam sāk veidoties parāds privātajam pensiju fondam, privātais pensiju fonds varēs ar darba devēju izbeigt noslēgto kolektīvās dalības līgumu.
Šādā situācijā, konstatējot nemaksāšanas faktu, privātais pensiju fonds mēneša laikā brīdinās darba devēju par iespējamo līguma laušanu, kā arī informēs darbiniekus. Ja darba devējs mēneša laikā pēc brīdinājuma saņemšanas nesamaksās parādu par attiecīgo periodu, pensiju fondam būs tiesības izbeigt minēto līgumu, brīdinot par to.
Pēc līguma pārtraukšanas par darbinieku veiktās iemaksas nepazudīs - tās saglabāsies pensiju fondā. Šī fonda saistības tiks izpildītas saskaņā ar iepriekš noslēgto līgumu.
Par to šodien, 22.decembrī, vienojās valdība, izskatot Labklājības ministrijas (LM) izstrādāto koncepciju Par risinājumiem situācijās, kad uzņēmumam maksātnespējas gadījumā ir parāds pret privāto pensiju fondu.
Papildu apstiprinātajam LM piedāvāja arī citus minētās problēmas risinājuma variantus.
Atgādinām, ka Latvijas pensiju sistēmas 3.līmenis jeb privātā brīvprātīgā pensiju shēma dod cilvēkam iespēju brīvprātīgi veidot papildu uzkrājumus savai pensijai. Tāpat darba devējam ir tiesības veidot privātos pensiju fondus un veikt tajos iemaksas par saviem darbiniekiem. Minētos uzkrājumus pārvalda privātie pensiju fondi.
Pēc Labklājības ministrijas rīcībā esošās informācijas 2008.gadā privātajos pensiju fondos iemaksas veica 506 uzņēmumi par 38,4 tūkst. darbiniekiem. Vidējā iemaksu summa – 26 Ls mēnesī par vienu darbinieku.