Komentāri / Bezjēdzīgā eksperimentā iznīcina Gaujas Nacionālo parku
 

260 komentāri

LLaiks
Laikam visa ministrija sadzīta aizstāvošus komentārus rakstīt. Ja tomēr ne, vai aizrautīgie aizstāvji izlasīja projektu. Izlasot tomēr nākas piekrist žurnālistam - nav garantijas, ka neviens un nekas necietīs. Mēs liekam cietumā par pa logu izmestu kaņēnu, bet cik dzīvnieku mazuļi aizies bojā šo eksperimentu laikā?
3.jūlijs 2014, 15:46 Atbildēt
ppret
Visur Pasaulē karo un cīnās ,lai nepostītu dabu,ir lielas soda naudas ,ja noplūc ziedu pļavā,piesārņodedzina.....jo šie cilvēki zin ko nozīmē dzīvot pelēcīgā tukšumā, un ''nomirušā'' zemē un uz pilsētas akmeņiem,viņi zin ko,nozīmē slimības un infekcijas,ko veido piesārņotais gaiss...daba elpo un dzīo un mēs arī ieejot mežā uzelpojam beidzot svaigu gaisu,priecājamies par klusumu,par dzīvieku soļiem ....bet tas viss tiks nodzedzināts,..kaut kāds murgs..kad kāds izdomās kādu nozīmīgu projektu,lai cilvēkiem būtu darbs..tad jau labāk projektu par dabas aizsardzību,kā to sakopt,kā to apgūt kā to izmantot un iegūt naudu,piesaistīt vairāk tūristus utt..secinu,ka Latvijā nauda tiek izniekota daudzviet nevajadzīgi,gribam būt Pasaulē labākie,bet paši ''velkam''galus kopā..jāsāk beidzot būt domāt citādi...
3.jūlijs 2014, 17:08 Atbildēt
PParakstamies lai liegt so proektu
rit no rita visi ienak un parakstas te. sobrid vel nav aktivs. ap 2-3 nakti bus. manabalss.lv/i/686, retvitot un parsutit epastos linku jau var tagad. neslinkojam un parastamies. ir laiks partraukt Latvijas bojaeju.
3.jūlijs 2014, 17:54 Atbildēt
RRRR
Prieks par šādu ziņu. Esmu no iniciatīvas grupas Raiskumā. Nēs vācam parakstus no vietējiem iedzīvotājiem un labprāt Jūs aicinam savā pulkā, lai koordinētu vienotas darbības.Rakstiet mums uz speciāli šai lietai izveidotu e-pastu / dedzinasana@inbox.lv / . Rakstiet visi kas var kā palīdzēt.
3.jūlijs 2014, 20:11 Atbildēt
MMežzinis
Kad mežs nodeg, tad daudz labāk aug pēc tam, tas ir pierādīts kurzemes Slīteres rezervātā!!!
3.jūlijs 2014, 21:46 Atbildēt
IIlmārs
Īpaši labi mežs aug tad, kad tas nodeg kādas pilsētas tuvumā. Mājas aug kā sēnes.
Un tas, kas var pagalvot , ka mežs pēc ugunsgrēka strauji aug,, skaidri norāda uz faktu, ka autors nekad nav redzējis kā izskatās mežs, īpaši priežu , pēc ugunsgēka. Muldēt jau var vienmēr, īpaši, tā saucamajos, demokrātijas apstākļos..
4.jūlijs 2014, 22:23 Atbildēt
sstudents
Lekcijās esmu dzirdējusi, ka ir pat vērtīgi veikt kontrolētu mežu dedzināšanu, jo tad labāk atjaunojās priežu meži.
Necepieties ļaudis. Jūs redzat tikai savu vienu patiesību, ja painteresētos nedaudz vairāk, uzzinātu ko jaunu!
3.jūlijs 2014, 22:07 Atbildēt
ssindelis
Nau jau tā , ka protestētāji neko nesaprot . Bet kapēc tas jādara 1km no Cēsu pilsētas? Varbūt nodedzināt Cēsīs pils parku ko? Varbūt svilinam nost Vērmaņdārzu Jūsu mīļajā Rīgā?Kapēc to nevar darīt kaut kur pie Zilupes, tad vismaz krievu tankiem būtu grūtāk atbraukt...
3.jūlijs 2014, 22:27 Atbildēt
VVajadzētu par maksu komentēt precīzāk>>
,, students,, ir vīrietis vai sieviete ? (Lekcijās esmu dzirdējusi....)
4.jūlijs 2014, 14:00 Atbildēt
ggribusaprast
Varbūt nopublicējiet projektu, tā ideju. Nevar tā - celt kipišu, nepastāstot par abu pušu interesēm. Arī komentāru pamaz, jo ir tikai viens, traki emocionāls viedoklis. neviens netaisīs revolūciju bez idejas. Tas, ka Latviju metodiski atbrīvo no vēstures, kultūras,stipriem cilvēkiem - ir skaidrs, bet kādiem mērķiem? Netrakojiet, runājiet objektīvi! Dodiet iespēju cilvēkiem izprast lietas būtību. Man pašreiz ir 30 % priekštats par tēmu. Viedoklim vajag vēl 65%.
3.jūlijs 2014, 23:34 Atbildēt
RRaitis
Te programma,tikai nesakiet ka par garu, un jūs nevarat izlobīt lietas būtību.Uz to cerēja arī idejas autori.www.ldf.lv/upload_fi..1_9010_programma.pdf
4.jūlijs 2014, 8:15 Atbildēt
bbalsosana atverta. saraujam lidz pirmidienai 10000 balsis.
3.jūlijs 2014, 23:50 Atbildēt
AAigars Alksnis
Jūsu demokrātijas izpratne laikam citus viedokļus neparedz? Labprāt parakstītos par šī projekta realizēšanu.
4.jūlijs 2014, 13:07 Atbildēt
N
Tiek gatavota vieta māju celtniecībai, piemēram, iebraucējiem no Ķīnas.
4.jūlijs 2014, 9:26 Atbildēt
bbobo
nē, nu, imants vīksne atkal izceļas. runa ir par dabas liegumu, kura būtība ir vides un līdz ar to arī sugu daudzveidība. katrs kukainis pārstāv savu sugu. nu, nedrīkst par šādām tēmām rakstīt ļaudis, kas portālā manabalss.lv labprāt parakstītos, lai tiek iznīcināti visi kukaiņi un odi, bet meži būtu kā skaisti parki, ar kārtīgi sastādītiem kokiem un pastaigu taciņām. atradis arī domubiedrus - otru zābaku pārī ar sevi, un tagad publicē kosmiska mēroga stulbumu saturošus viedokļus. goda vārds, atgādina šarikovu un viņa viedokli par kautska un engelsa saraksti.
4.jūlijs 2014, 10:47 Atbildēt
XX
Man patīk tas jēdziens "sabiedrības informētība" - jebkuras cūcības pēdējos gadus uztaisa ar pamatojumu, ka sabiedrība nav gana labi informēta par lietderīgumu...
4.jūlijs 2014, 11:46 Atbildēt
CCietais
Tas tak ir ārprāts! Kā tādu iznīcināšanas projektu vispār iespējams izdomāt, apstiprināt??? Tie ir noziedznieki un viņi jātiesā!
4.jūlijs 2014, 12:55 Atbildēt
AAigars Alksnis
Dabīga priežu meža eksistences nepieciešmība ir mežu ugunsgrēki reizi 50-60 gados. Ne velti skandināvijā katru gadu speciāli tiek dedzināti tūkstošiem ha. mežu kai tos saglabātu. Latvijā, patecoties sekmīgai ugunsaizsardzībai, strauji izzūd vai pārpurvojas priežu meži. Kurzemē pēdējo 50 gadu lakā simtiem tūkstošu ha, priežu meži ir sākuši pārpurvošnos, un tas viss pateicoties tam, ka meži tiek aizsargāti no uguns. Tikai mežsaimnieciskie analfabēti var šo projektu uzskatīt par dabas iznīcināšanu.
4.jūlijs 2014, 13:04 Atbildēt
LLikvidējam meža ugunsdzēsības dienestu
Mega zinātnisks atklājums > mežu dedzināšana reizi 50-60 gados veicina pārpurvotas teritorijas nosusināšanu . Līdz šim to panāca ar saprātīgas meliorācijas palīdzību. Ko tik zaļie sektanti un viņu maksas komentāru pakalpiņi neizdomās, lai attaisnotu 4/5 miljona eiro iepludināšanu savās kabatās, pētot vienas vaboles un zaļās vārnas uzvedību tīšprāt nodedzinātā mežā.
4.jūlijs 2014, 14:10 Atbildēt
AAigars Alksnis
Nu nevajag cilvēkam kas no meža neko nesaprot rakstīt komentārus. Meža meliorācija ir cīņa ar sekām, turklāt to veic pavisam citu tipu mežos, nevist tādos kuros notiek dabīgā degšnana un tiks veikts konkrētais projekts mežu glābšnai. Skrejuguns nodrošina sūnu, kā ūdens akumulētāja periodisku iznīcināšnu, kas savkārt izslēdz organisko vielu uzkrāšanos, un to nespēj panākt nekāda meliorācija.
4.jūlijs 2014, 14:33 Atbildēt
IIlmārs
Ir vienkārši skumji konstatēt cik gan izcili debilam jābūt, droši drīkstu atļauties tā teikt, lai Latvijā par šādu projektu vispār sāktu runāt. Laikam taču pie varas ir tikuši to idiotu pēcnācēji, kurus savā pulciņā komplektēja šķēle vai rika, vai kā viņus tur sauca, un ir jau sen zināms, ka idiots ar iniciatīvu sabiedrībai ir visbīstamākais.
Nu beidzot esam nonākuši līdz tādai attīstības stadijai, kad ES, Latvijā kā eksperimentu, veic pārbaudi līdz kādam stulbumam šeit ierēdņus un citus pakalpiņus var atļauties novest. Izrādās, ka muļķu šeit uzrodas arvien vairāk un vairāk, un visos līmeņos. Padomājiet, cik tūkstošu kbm koksnes aizies bojā, dodiet ciršanas atļauju ciršanai pa brīvu, nekāds ugunsgrēks nebūs vajadzīgs - pēdējo aiznesīs, jo kaut vai kurināmā dēļ. Un pēdējais jautājums - kura kabatā tieši šis ugunsgrēks ieliks kārtējos tūkstošus vai vairāk?
4.jūlijs 2014, 22:15 Atbildēt
aarnis
Vai tad šogad nav dedzis neviens mežs? Tur tad ar brauciet un pētiet to atjaunotni.
4.jūlijs 2014, 14:18 Atbildēt
aarnis
Vai tad šogad nav dedzis neviens mežs? Tur tad ar brauciet un pētiet to atjaunotni.
4.jūlijs 2014, 14:18 Atbildēt
rreddd
Šobrīd rakstā šķiet atspoguļots tikai emocionāls dažu neprofesionāļu viedoklis. Vai būt iespējas publicēt plašāku info par šo projektu?
Protams, rakstā ir links uz projekta aprakstu, bet šķiet, ka retais to izlasa un iedziļinās...
4.jūlijs 2014, 14:31 Atbildēt
AAigars Alksnis
Tak nevienam neiteresē projekta būtība. Žurnālistiem iteresē sensācija un " parastajam komentētājam" protestēt. Profesionāļu viedokļi šajā rakstā nav. Gan Amantovs gan Gailītis ir meža izstrādātāji, un no šāda viedokļa arī raugās uz mežu - galvenais ir kubikmetri un nauda. Dabīgu meža attītību par naudu pārdot nevar, tāpēc arī šāda neizpratne.
4.jūlijs 2014, 14:56 Atbildēt
PPētniekus nauda neinteresē...
,,Dabīgu mežu,, GNP ieviesīs par 4/5 miljona eiro - vai nav par dārgu ? Zaļie entuziasti varēja talkas rīkot , ja tik ļoti mīl dabisku dabu. Neviens neliedz.
4.jūlijs 2014, 15:25 Atbildēt
AAigars Alksnis
Tev laikam liekas, ka dabas inspektoriem un zinātniekiem no sēnēm jāpārtiek. Turklāt šis projekts, kā var saprast, no Latvijas valsts kases neizmaksā ne centu. Laikam jau strādā vienkāršā latvieša skaudība un pašiznīcināšanās sindroms. Manuprāt būtu jāpriecājās, ka pateicoties zinošiem un gudriem cilvēkiem valsts ekonomikā nonāk nauda, turklāt vēl arī mežu stāvoklis tiek uzlabots.
4.jūlijs 2014, 16:24 Atbildēt
,,
Aber jūs esam korumpēts un liekulīgs ekofašists.
5.jūlijs 2014, 13:57 Atbildēt
ddomatajs
Paldies par info. Rakstā gan nav minēts, kas mums - tiem nieka ~10% civilizācijas, kuri savas smadzenes lieto DOMĀŠANAI ..... ne tikai ēšanai, kakāšanai, naudas pelnīšanai, tikai lai izdzīvotu un apmaksātu ikdienas rēķinus LV, iphone bakstīšanai, TV lūrēšanai u.c. fizioloģisko vajadzību apmierināšanai (šis % ir pierādīts fakts pasaules vadošo psihiatru, psihoterapeitu un psihologu veiktajos klīniskajos pētījumos) reāli ir jādara, lai šo konkrēto 'ES naudas apgūšanas projektu" izbeigtu. Kādā klasiskajā krievu komēdijā, šķiet ''Briljanta roka'' ir teikti ļoti viedi vārdi, citēšu oriģinālā: ''Jesļi čelovek idiot, to eto na dolgo.'' Mja. LV tādu tirliņu ir tik daudz, ka kāds jau varētu sākt viņu uzvārdus apkopot grāmatā vai īpašā publiski pieejmā sarakstā. Un vēl tur publicēt arī tos uzvārdus, kuri bez jebkādas ''aizķeršanās aiz LV / EU likumiem'' turpina apgūt LV budžētā mūsu nodokļu veidā iemaksāto naudu, piem. valsts iepirkumi, valsts ceļu būve (medijos publicēts fakts: 60 % !!!!!! naudas no ceļu būvei apstiprinātajām tāmēm tiek ''veiksmīgi apgūta''), Rīgas Brīvosta, Latvijas dzelzceļš, Latvijas jeb precīzāk Krievijas gāze, Latvenergo, Sadales Tīkli, Rīgas Siltums, Rīgas Dome, Ventspils termināli/ osta, Daugavpils uzņēmumi u.c.
4.jūlijs 2014, 16:58 Atbildēt
bbalsojam pret so proektu
manabalss.lv/gaujas-..no-dedzinasanas/show

Latvijas mezi esot Latvijas iedzivotaju kopeja bagatiba, nevis saujai garigi slimo ekologu.
4.jūlijs 2014, 17:25 Atbildēt
SSilvija
Vājprāts! Tiešām jādod pa muti!!Un lai dabū pa muti!
4.jūlijs 2014, 19:28 Atbildēt
hhm
Prātam neaptverami! Cik tālu mantkārībā jānonāk, lai ķertos pie dedzināšanas.Visa pamatā zem zinātnes izkārtnes ir naudas notrallināšana.Bet nozāģētos kokus var atdot man,lai nav jādedzina.Tos dabas kantorus jālikvidē un nauda jānovirza tautsaimniecības attīstībai.
4.jūlijs 2014, 19:43 Atbildēt
aadis
labak tos dedzinatajus pasus uz sarta
4.jūlijs 2014, 20:56 Atbildēt