“Kreisā Krasta” reperi izdod divdesmitgades video un aicina uz koncertiem

 
©Publicitātes foto

Hiphopa apvienība “Kreisais Krasts” publicējusi savas pastāvēšanas divdesmitgadei veltītu kopdziesmu un video, kas ieturēti hiphopa kultūrā izplatītajā saifera (“cypher”) manierē. Līdz ar tā izdošanu “Kreisais Krasts” aicina uz jubilejas iesildīšanas koncertiem Ogres estrādē 28. maijā un festivālā “Summer Sound” 30. jūlijā.

„Kreisais Krasts” (KK) ir viena no lielākajām un visilgāk pastāvošajām hiphopa apvienībām Latvijā, kurai šogad aprit 20 gadi. Ar “Cypher 6 - KKXX” tiek ieskandināts apaļās jubilejas gads, kas ir kā kopsavilkums līdzšinējai darbībai, ko klausītāji varēs pieredzēt šovasar gaidāmajos koncertos, kur jubilejas programmā būs klausāmas visas līdz šim populārākās apvienības dziesmas. Šogad arī aizsākts darbs pie jaunā “Kreisā Krasta” jubilejas albuma.

KK biedru rindās ir vairāk nekā 20 reperi, tostarp tādi pašmāju hiphopā zināmi vārdi kā ansis, Pionieris, Dairis, Punkts uz I, Kaizers, Melikols, Deniss, E.V., Ivans Baigais, Eiksho, JeeKaa, Misters Krūmiņš, R2RS, Cepums u.c. “Cypher 6 - KKXX” ir noderīgs arī no tā viedokļa, ka šajā septiņu minūšu garajā videoversijā var vaigā skatīt daudzus KK reperus, kurus ikdienā plašāka auditorija, iespējams, nemaz nezina.

“Es zināju, ka mēs būsim aktīvi tik ilgu laiku, bez šaubām, bet kā jebkurš KK atbalstītājs, esmu traki priecīgs par rezultātu, ko esam sasnieguši. Kā jau visās ģimenēs, attiecību un panākumu ceļš nekad nav vienkāršs. Virziens mainās, ja priekšā ir šķēršļi, lai tiktu tālāk. Mēs ejam apkārt, lecam pāri, ejam cauri, bet galvenais - virzāmies uz priekšu. Esmu gandarīts, bet arī zinu - mēs spējam vairāk!” stāsta Pionieris, viens no “Kreisā Krasta” dibinātājiem.

Jubilejas gadā apvienībai pievienojušies jauni dalībnieki - ģitārists un mūzikas producents Henrijs Mucenieks (Henny), kā arī aktuālā dziesmu autore un dziedātāja Būū, īstajā vārdā Ilze Fārte. Dalība “Kreisā Krasta” saiferā ir viņas debija repā un arī pirmā parādīšanās kā KK apvienības dalībniecei. “Mana dāvana un lāsts mūzikā vienmēr ir bijis lēkāt pa dažādiem žanriem, un hiphops ar mani šobrīd ļoti rezonē. Turklāt tādu komūnas sajūtu un atbalstu kā no Latvijas hiphopa es neesmu sajutusi ne no vienas kopienas. Liels prieks, ka mēs ar puišiem satikāmies, lai uz 20 gadiem apvienības testosterona jūrai pievienotos arī pirmā sieviete!” tā Būū.

“Cypher 6 - KKXX” ir jau sestais KK šādā formātā veidotais ieraksts un video. Atšķirībā no ierastā dziesmas formāta, saifers pulcē krietni lielāku dalībnieku skaitu, tomēr saglabājot katra brīvu pašizpausmi. Saifers (“cypher”) hiphopa kultūrā pēc būtības ir vairāku reperu neformāla sanākšana vienkopus un savu tekstu izpildīšana, vienkārši padodot mikrofonu tālāk. “Cypher 6 - KKXX” video veidotājs ir KK biedrs Toms Rings, bet bīta autors ir Silins Beats. Ierakstu un pēcapstrādi veicis Punkts uz I (Ingus Šusts) “Kreisā Krasta studijā”. Piedziedājuma autors E.V. Ar pantiem piedalās (izpildīšanas secībā): Ritvars, E.V., Punkts uz I, Misters Krūmiņš, Būū, Deniss, Kaizers, Melikols, Ivans Baigais, Eiksho, Pionieris, R2RS. Sākuma uzruna - JeeKaa.