Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) uzsver, ka Ekonomikas ministrijas speciālisti ir izstrādājuši sociāli taisnīgu mājokļa nodokļa variantu, kas mazo dzīvokļu un māju īpašniekiem paredz fiksētas, minimālas maksas noteikšanu par dzīvojamo platību. Savukārt attiecībā uz pārējiem īpašumiem tiek piedāvāts piemērot progresīvo likmi, kas būtu atkarīga gan no dzīvokļa vai mājas lieluma, gan no īpašuma kadastrālās vērtības.
Kā zināms vakar Ministru kabinets, apspriežot nākamā gada budžetu, vienojās, ka Latvijā tomēr tiks ieviests dzīvojamās platības nodoklis.
"Mūsu piedāvājums paredz sociāli taisnīga mājokļa nodokļa ieviešanu. Ja tas tiktu ieviests dzīvē, tad, piemēram, 45 m2 liela dzīvokļa īpašniekam Rīgā, Valdemāra ielā būtu jāmaksā 30 lati gadā jeb 2,50 lati mēnesī, bet tikpat liela dzīvokļa īpašniekam Dobelē būtu jāmaksā 10 lati gadā jeb 0,83 santīmi mēnesī," uzsver A. Kampars.
A.Kampars gan atzīst, ka pie veselīgas ekonomiskās situācijas neatbalstītu jaunu nodokļu ieviešanu. Tomēr, ņemot vērā pašreizējos ārkārtējos apstākļus, ministrs uzskata, ka valdībai jācenšas ieviest pēc iespējas izsvērtāku, sociāli taisnīgāku un sabiedrībai pieņemamāku mājokļa nodokļa variantu.
"Diemžēl pašlaik mēs esam ļoti sarežģītā stāvoklī. Valstij ir jārod papildu ieņēmumi budžetā, mums jārēķinās ar faktu, ka lielā daļā Eiropas valstu mājokļa nodoklis jau ir ieviests, kā arī šāda nodokļa ieviešanu paredz mūsu parakstītā vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem," pauž A.Kampars.
Pēc Ekonomikas ministrijas aprēķiniem, ieviešot šādu nodokļa variantu, valsts budžetā varētu tikt rasti papildus ieņēmumi 25 līdz 40 miljonu latu apjomā.