\\Autori

Arno Jundze

 
14.feb
Tulkojis Jānis Hvoinskis. Izdevniecība Dienas Grāmata
 
13.feb
Tulkojis Raimonds Jaks. Izdevniecība Dienas Grāmata
 
12.feb
Tulkojis Armīns Voitkāns. Izdevniecība Zvaigzne ABC
 
11.feb
Tulkojusi Aija Čerņevska. Izdevniecība Zvaigzne ABC
 
2.feb
Tulkojis Maris Salejs, Zvaigzne ABC
 
1.feb
Tulkojusi Inese Miesniece. Zvaigzne ABC
 
1.feb
Šovakar, 1. februārī, Dailes teātra lielajā zālē pirmizrāde Artūra Millera lugai Salemas raganas (The Crucible). Protams, ka tādā vērienīgā iestudējumā teātris mobilizējis labākos spēkus, un arī intriga šoreiz pamatīga, jo ASV dramaturģijas klasiķa darbs ir nopietns izaicinājums jebkuram teātrim un jo īpaši sabiedrībai, kurā aizvien biežāk izskan aicinājumi pievilkt grožus, lai pievērstos vienīgajām īstajām vērtībām. Ja vēl kāds zinātu, kuras ir tās pareizās un īstās… ASV pilsētiņā Salemā 1692. gadā norisinājās šausmīgas lietas, kurām nav ne mazākās loģikas vai attaisnojuma. Puritāniskie kristieši savās konsekvencēs nonāca līdz zvērībām, kas samērojamas vien ar inkvizīcijas plosīšanos viduslaiku Eiropā. Kāpēc tā notika, ko šis darbs var pateikt mums, par to saruna ar režisori Lauru Grozu-Ķiberi.
 
30.jan
Martā otrajā pusē notiks Liepājas teātra viesizrādes Rīgā. Uz galvaspilsētu tiks vesti iestudējumi Zilā istaba un Mizantrops. Abi tikuši nominēti Spēlmaņu nakts balvai divās nominācijās.
 
25.jan
Esot Toskānā, nepabūt Sjēnā nav labais stils. Problēma vien tā, ka apbrīnot visus Itālijas skaistos skatus viena cilvēka mūžā diezin vai iespējams. Tas vienkārši ir par īsu. Tomēr redzēt Sjēnu vajag. Tas ir tā vērts, un diezgan droši, ka uz turieni gribēsies braukt vēl.
 
18.jan
Izvērtējot visus fināla atlasei nominētos 20 māksliniekus vai mākslinieku grupas, kuru radošais sniegums atzīts kā nozīmīgs notikums Latvijas vizuālās mākslas ainā laikā no 2016. gada 8. decembra līdz 2018. gada 31. decembrim, Purvīša balvas neatkarīgie eksperti nosaukuši astoņus Purvīša balvas 2019 kandidātus.
 
11.jan
Lai gan Ķīnā dzīvojot pietiekami daudz latviešu un dažiem tur esot savs bizness, manā uztverē aizbraukt uz šo valsti tomēr nav nekas ikdienišķs. Gan lielā attāluma, gan valodu barjeras, gan arī politisko atšķirību dēļ, ar kurām mūs nereti biedē masu mediji. Visu šo iemeslu dēļ redzēt gribējās, tomēr ceļojums uz Ķīnu nebija manā prioritāšu sarakstā līdz brīdim, kad negaidot sapratu – būs vien uz turieni jābrauc.
 
9.jan
Sākoties jaunajam gadam, grāmatniecībā vēl kādu laiku tiek pārlūkota aizgājušā gada raža, jo grāmatu dzīvē 1. janvārim ir diezgan maza nozīme – pērn jauno izdevumu bijis tik daudz, ka to pietiks vēl ilgam laikam.
 
8.jan
Izdevniecība "Zvaigzne ABC"
 
7.jan
Izdevniecība "Neputns"
 
5.jan
Tulkojusi Laura Romanovska. Izdevniecība "Zvaigzne ABC"
 
4.jan
Vakardienas Neatkarīgajā noskaidrojām 2018. gadā Jāņa Rozes grāmatnīcās pārdotāko grāmatu topu, šodien laiks ielūkoties Zvaigznes ABC grāmatnīcās un Valtera un Rapas grāmatnīcās.