\\Autori

Arno Jundze

17.jūl
Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva, kura šogad svin 15. gadskārtu, tiks pasniegta nākamo trešdien, 24. jūlijā, pulksten 18 Botāniskā dārza šķūnī Rīgā, Kandavas ielā 2.
 
12.jūl
Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja iesaistīties unikālā ģimeņu un dzimtu grāmatu izstādes veidošanā projekta Bibliotēka ietvaros.
 
11.jūl
Pagājis nu jau pietiekami ilgs laiks, kopš kāds simtgadnieks, vārdā Allans Karlsons, izkāpa pa veco ļaužu mītnes logu, kura viņam bija apriebusies līdz kliņķim, lai dotos ceļā un nonāktu arī pie latviešu lasītājiem.
 
28.jun
Latvijas Arhitektūras muzejā (Mazā Pils iela 19, Rīga) īsi pirms Jāņiem atvērta un līdz 10. septembrim apskatāma jau piektā izstāde sērijā Rīga, kuras nav. Kartes un plāni.
 
5.jun
Ja esat uz tā pārdomu viļņa, ko pozitīvā nozīmē izraisīja seriāla Sarkanais mežs noskatīšanās, tad jums noteikti jāizlasa igauņu rakstnieka Ilmara Taskas romāns Pobeda 1946, kura vāku izdaiļo pēckara padomju laika sapnis – krēmkrāsas luksusa auto Pobeda.
 
24.mai
«Tas biju es, kurš gribēja iestudēt Bīstamos sakarus,» bez vilcināšanās saka režisors Jans Villems van den Boss, – «tomēr, ja pavisam godīgi, šīs sarunas bija tik sen, ka vairs neatceros, kā īsti viss notika.»
 
17.mai
Tagad, kad seriāla Sarkanais mežs pirmizrāde Latvijas Televīzijā jau kļuvusi par pagātni, var tikai brīnīties, kāpēc latviešiem, kas to vien dara, kā augām dienām runā par to, kā mīl savu vēsturi, vajadzēja teju trīsdesmit gadu pēc neatkarības atjaunošanas, lai uzņemtu pirmo seriālu par vienu no sāpīgākajām Latvijas vēstures lapaspusēm – pēckara mežabrāļiem.
 
15.mai
Baroka čelliste Ilze Grudule ir viena no Šveices senās mūzikas ansambļa Kesselberg Ensemble dibinātājām. Ansambļa kodolu veido slavenās Bāzeles senās mūzikas augstskolas Schola Cantorum Basiliensis latviešu absolventi. Šogad Kesselberg Ensemble svin savu piecpadsmito jubileju.
 
10.mai
Ar lielkoncertu Dzejnieka sirdsvārdi Arēnā Rīga 8. jūnijā tiks ieskandināta dzejnieka Jāņa Petera 80. jubileja, kas apritēs šā gada 30. jūnijā.
 
3.mai
Pēdējās nedēļās masu mediji un politiķi diezgan aktīvi runā par latviešu rakstnieku un literatūras nākotnes attīstības perspektīvām dažādos aspektos.
 
2.mai
Pirmdien, 6. maijā, Liepājas simfoniskais orķestris dosies uz Klaipēdu, lai atklātu Klaipēdas Starptautisko čellu festivālu.
 
2.mai
Pagājušās nedēļas nogalē tika noskaidroti gadskārtējie Latvijas Literatūras gada balvas ieguvēji. Svinīgā sveikšanas ceremonija šoreiz notika Sūkņu stacijas telpās Rīgā, Maskavas ielā 196. Tajā piedalījās arī kultūras ministre Dace Melbārde.
 
2.mai
Ja svētkos iznāk pabūt Tallinā, der ņemt vērā to, ka Igaunijas Mākslas muzejā KUMU jau trīs nedēļas ir apskatāma aprīļa vidū atvērtā pasaulslavenā latviešu izcelsmes mākslinieka Gustava Kluča (1895–1938) darbu izstāde Gustavs Klucis. Krievu avangards 20. gadsimta 20. un 30. gados.
 
18.apr
Sērijā Latvijas mākslas klasika izdots mākslas zinātnieka Aivara Leiša pētījums, kas veltīts tēlniekam Kārlim Jansonam, kura dzīve skaudrā formā atklāj 20. gadsimta Latvijas vēstures līkločus.
 
5.apr
Jau pāris mēnešus lasītājiem pieejama Ingunas Baueres grāmata Jānis Lūsēns Trešais (apgāds Zvaigzne ABC). Tā iepazīstina ar komponista Jāņa Lūsēna dzīvi un daiļradi, un, visticamāk, nekādas īpašas anotācijas izdevumam nav nepieciešamas. Komponista talanta cienītāji to droši vien ir paguvuši izlasīt no viena vāka līdz otram.
 
29.mar
Šovakar Dailes teātra lielajā zālē pirmizrāde Vasīlija Sigareva Kareņinam. Talantīgā krievu dramaturga un kino režisora lugu, kas tapusi pēc Ļeva Tolstoja pasaulslavenā romāna Anna Kareņina motīviem, iestudējis un latviski tulkojis Dž. Dž. Džilindžers.
 
28.mar
Pēc tam, kad iznāca mans romāns Sarkanais dzīvsudrabs, diezgan daudz stundu aizvadīju ar laikabiedriem debatēs par to, kā tad toreiz, 90. gados, bija.
 
22.mar
Latviski šoziem izdots Jāņa Hvoinska tulkotais skandalozā krievu klasiķa Vladimira Nabokova romāns Camera obscura. Jāpiebilst, ka tulkotājs izmanto darba sākotnējo krievu versiju, nevis vēlāk paša autora mīkstināto angļu Laughter in the Dark.
 
 
14.feb
Tulkojis Jānis Hvoinskis. Izdevniecība Dienas Grāmata
 
13.feb
Tulkojis Raimonds Jaks. Izdevniecība Dienas Grāmata
 
12.feb
Tulkojis Armīns Voitkāns. Izdevniecība Zvaigzne ABC