\\Autori

ADAnita Daukšte

2.nov 2018
Ja latvietim pēkšņi ieradušies viesi ir teju vai nepatīkams pārsteigums un 80% gadījumu tie netiks uzņemti ar tūlītēji klātiem galdiem un ilgstošu «pasēdēšanu», tad gruzīniem ir pilnīgi pretēji: 80% gadījumu negaidītu viesu ierašanās nozīmē tūlītēju galdu klāšanu un vismaz trīs tostus par draudzību. Ja tā nenotiek – laikam kāds mājās ir saslimis vai saimnieka nav mājās ... Gruzīniem viesmīlība nav vienkārši tikums, tas ir likums. Un likumu pārkāpt nedrīkst, to taču visi zina.
 
26.okt 2018
Mežonīgās kalnu dailes zeme – Svanetijas reģions – atrodas Gruzijas ziemeļrietumu daļā, sasniedzams pa šķietami nebeidzamiem Kaukāza kalnu serpentīniem, ik pa brīdim apstājoties un ar aizturētu elpu vērojot kalnu ainavas.
 
12.sep 2018
Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība) ir partiju apvienības Jaunā Vienotība (JV) valdes priekšsēdētājs un premjera amata kandidāts. Kāds ir JV piedāvājums 13. Saeimas vēlēšanās un kā viņš vērtē savas izredzes vadīt valdību – saruna ar Krišjāni Kariņu.
 
29.aug 2018
Par skandālu ar informācijas noplūdi no KNAB, Zaļo un zemnieku savienības priekšvēlēšanu reitingiem, valdības reformu un ministru novērtējumu, aizkulišu spēlēm un priekšvēlēšanu scenārijiem nākamajai koalīcijai – saruna ar Ministru prezidentu, arī ZZS premjera amata kandidātu Māri Kučinski.
 
15.aug 2018
Par Saskaņas priekšvēlēšanu programmu, kadriem un potenciālajiem sadarbības partneriem pēc Saeimas vēlēšanām saruna ar Saskaņas līderi, Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu.
 
2.aug 2018
Par Zaļo un zemnieku savienības izredzēm vēlēšanās, Māra Kučinska valdības darbības vērtējumu un par jauno politisko pasjansu, ko izliek partiju finansētāji, saruna ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij).
 
26.jūl 2018
Augusta sākumā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) prezentēs gan Saeimas deputātu kandidātu sarakstu, gan programmatiskos uzstādījumus, kā arī prezentācijā uzsvērs ZZS vadītās valdības paveiktos darbus. «Uzskatu, ka pēdējo gadu laikā neviena valdība nav paveikusi tik daudz labu un vajadzīgu reformu, kā ZZS,» saka ZZS valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze. Par vēlēšanām, valdības paveiktajiem un nepaveiktajiem darbiem, Valsts prezidenta darbības vērtējumu, konkurentiem un koalīcijas modeļiem intervijā Neatkarīgajai.
 
12.jūl 2018
Rīgas vicemērs Andris Ameriks šīs vasaras priekšvēlēšanu kaislības var vērot no malas. Viņa vadītā partija Gods kalpot Rīgai (GKR) 13. Saeimas vēlēšanās nepiedalās, bet viedoklis par to, kā tajās klāsies koalīcijas partnerim Rīgas domē – partijai Saskaņa – viņam ir. Nupat pavadīts spraigs darba cēliens – dziesmu un deju svētki Rīgā. Kā Andris Ameriks vērtē Rīgas pašvaldības ieguldījumu svētku norisē un kādi būs nākotnes plāni ar turpmāko svētku organizāciju, kā vērtē priekšvēlēšanu procesu – intervijā Neatkarīgajai.
 
13.jun 2018
Uz Eiropas Tautas partijas grupas ideju konferenci Minhenē 6. jūnijā Vācijas kanclere Angela Merkele ieradās tieši no Berlīnes Bundestāga jautājumu un atbilžu sesijas, kur viņai nācās atbildēt uz deputātu jautājumiem par migrācijas un bēgļu politiku, izturot smagus pārmetumus jautājumu krustugunīs. Savā runā Minhenē par Eiropas nākotni un ETP grupas uzdevumiem viņa migrācijas un bēgļu politiku, nekontrolēto migrāciju, nodēvēja par potenciāli vissvarīgāko jautājumu, atbildes uz kuru ietekmēs gan ETP grupas iespējas turpināt būt vadošajam politiskajam spēkam Eiropā pēc nākamajām Eiroparlamenta vēlēšanām, gan arī visas Eiropas nākotni.
 
1.jun 2018
Saskaņas kongresā pagājušās nedēļas nogalē partijas vadītājs un Rīgas mērs Nils Ušakovs nosauca partijas mērķus 13. Saeimas vēlēšanām, raksturojot partiju kā Eiropas vērtībām uzticamu sociāldemokrātisku spēku, norādot, ka tikai Saskaņa ir spējīga realizēt tādas pārmaiņas valstī, pēc kurām alkst Latvijas iedzīvotāji. Par kādām pārmaiņām ir runa, kā Saskaņa vērtē tagadējās koalīcijas virzītās reformas izglītībā un kā Rīgas domes valdošā koalīcija redz sadarbību ar opozīciju – saruna ar Nilu Ušakovu.
 
28.mai 2018
Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā lielākā Eiropas politiskā spēka (Eiropas Tautas partija, ETP) domnīcas – Eiropas Ideju tīkla konferencē Eiropas dzīvesveids piedalījās bijušais Polijas prezidents, Nobela Miera prēmijas laureāts, kādreizējais leģendārās poļu arodbiedrības Solidaritāte līderis Lehs Valensa. Viņš vairs nav aktīvajā politikā, taču joprojām ir autoritāte Polijā un aktīvs Polijas valdošās partijas Prawo i Sprawiedliwość politikas pretinieks. Rīgā L. Valensa saņēma Eiropas Ideju tīkla apbalvojumu par ieguldījumu Eiropas projekta veidošanā, tiesiskuma, liberālās demokrātijas un kristīgo vērtību nostiprināšanā. Savā runā pēc apbalvojuma saņemšanas L. Valensa atgādināja, ka solidaritāte joprojām ir vērtība viņa dzīvē un arī Eiropas nākotnē un tikai vienota Eiropa spēs izturēt globalizācijas spiedienu. Pirms balvas saņemšanas Valensas kungs intervijā atbildēja arī uz Neatkarīgās jautājumiem.
 
17.mai 2018
Par Zaļo un zemnieku savienības priekšvēlēšanu kampaņu, melnā PR kampaņām pret ZZS, valdības darbu un pēcvēlēšanu koalīcijām – saruna ar ZZS līderi, Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju Augustu Brigmani.
 
12.mai 2018
Latvijas tūristam atpūtas brauciens uz Ēģipti ir pierasta lieta. Pat ne pierasta – vienkārši salīdzinoši ir maz to ceļotāju, kas kaut reizi mūžā nebūtu devušies uz kādu no diviem populārākajiem Sarkanās jūras kūrortiem – Hurgadu vai Šarmelšeihu.
 
9.mai 2018
Par eirozonas reformām, banku uzraudzību Eiropā un Latvijā, Eiropas Savienības attiecībām ar ASV, kā arī nākotnes plāniem saruna ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku eiro un sociālā dialoga jautājumos, kurš atbild arī par finanšu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un kapitāla tirgu savienību, Valdi Dombrovski (Vienotība).
 
12.mar 2018
Veselības aprūpe šogad saņēmusi lielāko papildu finansējumu vairāku gadu desmitu laikā. Kā ar šīs naudas izmantošanu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanā sokas Latvijas lielākajai slimnīcai – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS) –, saruna ar RAKUS šā gada 8. janvārī amatā iecelto valdes priekšsēdētāju Imantu Paeglīti.
 
7.mar 2018
Par Latvijas Bankas prezidenta aizturēšanu, ABLV Bank likvidēšanas ietekmi uz tautsaimniecību, OIK skandālu, valdības stabilitāti, SAB direktora iecelšanu un amatpersonu atbildību saruna ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij).
 
21.feb 2018
Par OIK, autoceļu stāvokli, Latvijas dzelzceļa darbu, Rail Baltica skandāliem un AirBaltic attīstības plāniem saruna ar satiksmes ministru Uldi Auguli (ZZS).
 
11.feb 2018
Pirmdien Latvijā dienvidu, dienvidaustrumu vējš kļūs mērens un daudzviet gaidāms neliels sniegs, prognozē sinoptiķi.
 
8.feb 2018
Par Latvijas Zaļās partijas (LZP) darbību valdībā, politisko sadarbību Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ietvaros, kā arī valdības darba vērtējumu – saruna ar Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētāju, ZZS valdes locekli Edgaru Tavaru.
 
21.dec 2017
Par to, vai Vienotībai nākamgad Saeimas vēlēšanām jāveido kopīgs saraksts ar citu partiju, kā vērtēt nodokļu reformas ieguvumus un trūkumus, kā risināt OIK skandālu un kādi ir Eiropas nākotnes scenāriji – saruna ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu ( Eiropas Tautas partiju grupa, Vienotība).
 
20.dec 2017
Par nodokļu reformas ieguvumiem, par taisnīgumu nodokļu sistēmā saruna ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu ( Zaļo un zemnieku savienība).
 
28.nov 2017
Par sadarbību ar Saskaņu Rīgas domē, par Saeimas vēlēšanām un pilsētas attīstību saruna ar Rīgas vicemēru, partijas Gods kalpot Rīgai līderi Andri Ameriku.