\\Autori

ADAnita Daukšte

2.mai
Par paveikto deputātes statusā Eiropas Parlamentā un par gatavību darboties tajā turpmāk, par Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanām un eirokomisāra izvēli, reģionālo reformu Latvijā saruna ar Eiropas Parlamenta deputāti, Dr.oec. Inesi Vaideri (Jaunā Vienotība).
 
10.apr
Sestdien, 13. aprīlī, notiks Latvijas Zemnieku savienības kongress. Augusts Brigmanis LZS vadījis kopš 2000. gada. Viņš kongresā pretendē atkārtoti uz partijas vadītāja amatu, lai gan šogad pēc partijas neveiksmes 13. Saeimas vēlēšanās un vietas valdībā zaudēšanas viņam ir nozīmīga konkurence. Kādai jābūt LZS nākotnei, kā vērtēt jaunās valdības politiku, arī par atbalstu Raimonda Vējoņa atkārtotai kandidēšanai uz Valsts prezidenta amatu – saruna ar Augustu Brigmani.
 
1.apr
Nedēļas nogalē reģistrēti 137 kūlas ugunsgrēki, kopumā degot 235 hektāru lielai platībai, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
12.mar
Par Eiropas drošības nostiprināšanas jautājumiem pagājušajā nedēļā Eiropas Tautas partiju (ETP) grupa rīkoja biroja sanāksmi Varšavā (Polija). Sanāksmes mērķis un uzdevums bija Eiropas Parlamenta lielākās partiju grupas vēlme apliecināt Eiropas un galvenokārt Austrumeiropas sabiedrībai, ka ES dalībvalstu drošība ir viens no tās prioritāriem jautājumiem. Lai to parādītu, Eiropas Parlamenta ETP grupas prezidents un kandidāts uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu Manfreds Vēbers tikās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu. Ietekmīgākās ES dalībvalsts Vācijas aizsardzības ministre Ursula fon der Loijena arī piedalījās sanāksmē, parādot šīs valsts līdzdalības gatavību Eiropas militāro spēku nostiprināšanā.
 
14.feb
Par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un Latvijas deputātu ietekmi EP, Eiropas drošību un attiecībām ar Krieviju, kā arī Valsts prezidenta vēlēšanām un Jaunās Vienotības nākotni saruna ar Eiropas Tautas partijas grupas vicepriekšsēdētāju, EP deputāti Sandru Kalnieti (Jaunā Vienotība).
 
9.jan
Par jaunās Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība) valdības veidošanas procesa aizkulisēm, Rīgas domes skandāliem un gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām saruna ar nemainīgā opozīcijā esošās Saskaņas Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Jāni Urbanoviču.
 
30.nov 2018
Viens no labākajiem variantiem atslēgties no ikdienas īsajās brīvdienās ir doties kruīzā ar Tallink prāmi uz Stokholmu. Tieši tik vienkārši. Un iespējams, ka ļoti daudzi to jau ir paveikuši un domā – kāpēc gan vēlreiz uz turieni doties, viss taču ir jau redzēts – ar visu saprotot Stokholmas centru un Muzeju salu. Taču ir vērts labi apsvērt – vai tiešām viss arī visu nozīmē. Gadās arī pa atklājumam, kas sniedz negaidīti pozitīvas emocijas. Piemēram – pirms pieciem gadiem atklātais leģendārās zviedru popgrupas ABBA muzejs.
 
12.nov 2018
Pagājušajā nedēļā Eiropas lielākais politiskais spēks – Eiropas Tautas partija (ETP) – kongresā Helsinkos izvēlējās savu Spitzenkandidat (vadošais kandidāts – vācu val.) Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam, kuram pēc nākamā gada maijā paredzētajām vēlēšanām būtu jāstājas tagadējā EK prezidenta Žana Kloda Junkera vietā.
 
2.nov 2018
Ja latvietim pēkšņi ieradušies viesi ir teju vai nepatīkams pārsteigums un 80% gadījumu tie netiks uzņemti ar tūlītēji klātiem galdiem un ilgstošu «pasēdēšanu», tad gruzīniem ir pilnīgi pretēji: 80% gadījumu negaidītu viesu ierašanās nozīmē tūlītēju galdu klāšanu un vismaz trīs tostus par draudzību. Ja tā nenotiek – laikam kāds mājās ir saslimis vai saimnieka nav mājās ... Gruzīniem viesmīlība nav vienkārši tikums, tas ir likums. Un likumu pārkāpt nedrīkst, to taču visi zina.
 
26.okt 2018
Mežonīgās kalnu dailes zeme – Svanetijas reģions – atrodas Gruzijas ziemeļrietumu daļā, sasniedzams pa šķietami nebeidzamiem Kaukāza kalnu serpentīniem, ik pa brīdim apstājoties un ar aizturētu elpu vērojot kalnu ainavas.
 
12.sep 2018
Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība) ir partiju apvienības Jaunā Vienotība (JV) valdes priekšsēdētājs un premjera amata kandidāts. Kāds ir JV piedāvājums 13. Saeimas vēlēšanās un kā viņš vērtē savas izredzes vadīt valdību – saruna ar Krišjāni Kariņu.
 
29.aug 2018
Par skandālu ar informācijas noplūdi no KNAB, Zaļo un zemnieku savienības priekšvēlēšanu reitingiem, valdības reformu un ministru novērtējumu, aizkulišu spēlēm un priekšvēlēšanu scenārijiem nākamajai koalīcijai – saruna ar Ministru prezidentu, arī ZZS premjera amata kandidātu Māri Kučinski.
 
15.aug 2018
Par Saskaņas priekšvēlēšanu programmu, kadriem un potenciālajiem sadarbības partneriem pēc Saeimas vēlēšanām saruna ar Saskaņas līderi, Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu.
 
2.aug 2018
Par Zaļo un zemnieku savienības izredzēm vēlēšanās, Māra Kučinska valdības darbības vērtējumu un par jauno politisko pasjansu, ko izliek partiju finansētāji, saruna ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij).
 
26.jūl 2018
Augusta sākumā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) prezentēs gan Saeimas deputātu kandidātu sarakstu, gan programmatiskos uzstādījumus, kā arī prezentācijā uzsvērs ZZS vadītās valdības paveiktos darbus. «Uzskatu, ka pēdējo gadu laikā neviena valdība nav paveikusi tik daudz labu un vajadzīgu reformu, kā ZZS,» saka ZZS valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze. Par vēlēšanām, valdības paveiktajiem un nepaveiktajiem darbiem, Valsts prezidenta darbības vērtējumu, konkurentiem un koalīcijas modeļiem intervijā Neatkarīgajai.
 
12.jūl 2018
Rīgas vicemērs Andris Ameriks šīs vasaras priekšvēlēšanu kaislības var vērot no malas. Viņa vadītā partija Gods kalpot Rīgai (GKR) 13. Saeimas vēlēšanās nepiedalās, bet viedoklis par to, kā tajās klāsies koalīcijas partnerim Rīgas domē – partijai Saskaņa – viņam ir. Nupat pavadīts spraigs darba cēliens – dziesmu un deju svētki Rīgā. Kā Andris Ameriks vērtē Rīgas pašvaldības ieguldījumu svētku norisē un kādi būs nākotnes plāni ar turpmāko svētku organizāciju, kā vērtē priekšvēlēšanu procesu – intervijā Neatkarīgajai.
 
13.jun 2018
Uz Eiropas Tautas partijas grupas ideju konferenci Minhenē 6. jūnijā Vācijas kanclere Angela Merkele ieradās tieši no Berlīnes Bundestāga jautājumu un atbilžu sesijas, kur viņai nācās atbildēt uz deputātu jautājumiem par migrācijas un bēgļu politiku, izturot smagus pārmetumus jautājumu krustugunīs. Savā runā Minhenē par Eiropas nākotni un ETP grupas uzdevumiem viņa migrācijas un bēgļu politiku, nekontrolēto migrāciju, nodēvēja par potenciāli vissvarīgāko jautājumu, atbildes uz kuru ietekmēs gan ETP grupas iespējas turpināt būt vadošajam politiskajam spēkam Eiropā pēc nākamajām Eiroparlamenta vēlēšanām, gan arī visas Eiropas nākotni.
 
1.jun 2018
Saskaņas kongresā pagājušās nedēļas nogalē partijas vadītājs un Rīgas mērs Nils Ušakovs nosauca partijas mērķus 13. Saeimas vēlēšanām, raksturojot partiju kā Eiropas vērtībām uzticamu sociāldemokrātisku spēku, norādot, ka tikai Saskaņa ir spējīga realizēt tādas pārmaiņas valstī, pēc kurām alkst Latvijas iedzīvotāji. Par kādām pārmaiņām ir runa, kā Saskaņa vērtē tagadējās koalīcijas virzītās reformas izglītībā un kā Rīgas domes valdošā koalīcija redz sadarbību ar opozīciju – saruna ar Nilu Ušakovu.
 
28.mai 2018
Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā lielākā Eiropas politiskā spēka (Eiropas Tautas partija, ETP) domnīcas – Eiropas Ideju tīkla konferencē Eiropas dzīvesveids piedalījās bijušais Polijas prezidents, Nobela Miera prēmijas laureāts, kādreizējais leģendārās poļu arodbiedrības Solidaritāte līderis Lehs Valensa. Viņš vairs nav aktīvajā politikā, taču joprojām ir autoritāte Polijā un aktīvs Polijas valdošās partijas Prawo i Sprawiedliwość politikas pretinieks. Rīgā L. Valensa saņēma Eiropas Ideju tīkla apbalvojumu par ieguldījumu Eiropas projekta veidošanā, tiesiskuma, liberālās demokrātijas un kristīgo vērtību nostiprināšanā. Savā runā pēc apbalvojuma saņemšanas L. Valensa atgādināja, ka solidaritāte joprojām ir vērtība viņa dzīvē un arī Eiropas nākotnē un tikai vienota Eiropa spēs izturēt globalizācijas spiedienu. Pirms balvas saņemšanas Valensas kungs intervijā atbildēja arī uz Neatkarīgās jautājumiem.
 
17.mai 2018
Par Zaļo un zemnieku savienības priekšvēlēšanu kampaņu, melnā PR kampaņām pret ZZS, valdības darbu un pēcvēlēšanu koalīcijām – saruna ar ZZS līderi, Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju Augustu Brigmani.
 
12.mai 2018
Latvijas tūristam atpūtas brauciens uz Ēģipti ir pierasta lieta. Pat ne pierasta – vienkārši salīdzinoši ir maz to ceļotāju, kas kaut reizi mūžā nebūtu devušies uz kādu no diviem populārākajiem Sarkanās jūras kūrortiem – Hurgadu vai Šarmelšeihu.
 
9.mai 2018
Par eirozonas reformām, banku uzraudzību Eiropā un Latvijā, Eiropas Savienības attiecībām ar ASV, kā arī nākotnes plāniem saruna ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku eiro un sociālā dialoga jautājumos, kurš atbild arī par finanšu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un kapitāla tirgu savienību, Valdi Dombrovski (Vienotība).