\\Autori

ADAnita Daukšte

28.feb
Doties uz Spānijas Katalonijas pavalsts galvaspilsētu Barselonu var jebkurā gadalaikā. Ja ir vēlēšanās apskatīt pilsētu, nevis doties uz tuvējiem kūrortiem dīki zvilnēt jūras krastā, tad labāk pavasarī, rudenī vai ziemā. Barselona ir viena no tūristu visiecienītākajām pilsētām pasaulē – par to liecina ne vien statistika, bet arī neizsīkstošie cilvēku pūļi pie populārākajām apskates vietām.
 
14.feb
Parasti kā ārkārtīgi kaitinošu uztvēru jebkuru Latvijas salīdzinājumu ar Igauniju – sak, tur tas labāks nekā Latvijā un šis. Tagad, pēc brauciena pa Tallinas jaunākajiem muzejiem un populārzinātniskajām darbnīcām, jāsaka – tiešām lieliska vieta ģimenes brīvdienām! Un nesavelciet skeptisku grimasi, lasot vārdu «muzejs» – tas, ko ar šo vārdu saprot Igaunijā, ir radikāli atšķirīgi no Latvijas muzejiem. Muzeji Tallinā ir mūsdienīgi un ar aizraujošām līdzdarbības iespējām – izmantojot gan jaunākās tehnoloģijas, gan prasmi izstāstīt vēstures stāstu tā, lai tas būtu vizuāli iespaidīgi. Var tikai apskaust, kā igauņi pratuši investēt gan Eiropas fondu naudu, gan privātos līdzekļus, lai valsts, kur klimats ne tuvu nav tūrismam labvēlīgs, spētu ar to ieinteresēt valsts viesus.
 
13.jan
Pagājušā gada nogalē bijušais Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs, politologs Nils Muižnieks kandidēja uz Eiropas ombuda amatu. Diemžēl Latvijas pārstāvis neguva vajadzīgo Eiropas Parlamenta atbalstu, lai tiktu ievēlēts amatā. Par Stambulas konvencijas ratifikāciju, sabiedrības neiecietību pret migrantiem, ASV sankciju noteikšanu pret Aivaru Lembergu – saruna ar Nilu Muižnieku.
 
28.nov 2019
Pagājušajā nedēļā Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā notika Eiropas Tautas partijas (ETP) kongress. Lielākais centriski labējais politiskais spēks Eiropā, kurš, pēc pēdējo Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultātiem, ir ar vislielāko pārstāvniecību EP, pulcējās Horvātijā, lai pārvēlētu partijas vadību.
 
28.nov 2019
Saruna ar Latvijas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (Jaunā Vienotība)
 
13.nov 2019
Aigars Štokenbergs ir bijušais politiķis, tagad Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Investīciju piesaistes nodaļas investīciju projektu vadītājs. Pirms tam strādājis kā LIAA pārstāvis Apvienotajos Arābu Emirātos. Bijis 9. un 10. Saeimas deputāts, Latvijas ekonomikas, reģionālās attīstības un pašvaldības lietu un tieslietu ministrs. Saruna par to, kā Latvijai nepalaist garām investīcijas, kas ir valstiski drosmīgi lēmumi un kāpēc Latvijai nav jāpiedalās EXPO 2020 Dubaijā.
 
25.okt 2019
Sīki smidzina lietus. Rudens Rīgā ir skaists tikai tad, ja nelīst, un ir pat zināms gandarījums, ka tagad dodies prom – vismaz tā, uz divām naktīm un vienu dienu.
 
17.sep 2019
Par Latvijas Universitātes rektora skandālu, augstskolu pārvaldību tagad un nākotnē, valdības koalīciju un budžeta sarunām, kā arī būvnieku karteļa lietas ietekmi uz politiķiem – saruna ar partijas Vienotība līderi, Saeimas Izglītības un zinātnes komisijas priekšsēdētāju Arvilu Ašeradenu.
 
5.sep 2019
Par augstākās izglītības pārvaldības reformu, par Otrā pasaules kara atceres novērtējumu mūsdienās, atvērto latvietību, valdības darbu un budžeta prioritātēm, kā arī kritērijiem Saeimas atlaišanai – saruna ar Valsts prezidentu Egilu Levitu.
 
3.sep 2019
Valdība atbalstījusi 300 000 eiro piešķiršanu Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu baznīcas katedrāles torņa saglabāšanai un restaurēšanai.
 
2.sep 2019
Jaunajā akadēmiskajā gadā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) un Latvijas Universitātē (LU) pieaudzis pirmkursnieku skaits, turpretī pārējās lielākajās augstskolās tas saglabājas nemainīgs, noskaidrots augstskolās.
 
31.jūl 2019
Intervija ar Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu: par jaunās koncertzāles Latvija nozīmību un valsts atbalstu tai, par orkāniem un zemestrīcēm Kariņa valdībā, par nodokļu reformas un teritoriālās reformas aplamībām.
 
5.jūl 2019
Tie, kas ir bijuši Spānijā, zinās, ka tur ļoti uzmanīgi jāpavērtē, vai vietējie iedzīvotāji tiešām jāuzrunā kā spāņi. Jo kataloņi, dzirdot, ka viņi dēvēti par spāņiem, apvainosies, galīcieši – sapīks, andalūzieši norādīs, ka tā nu īsti nav, bet baski – būs personiski aizskarti.
 
26.jun 2019
Baltijas valstu apceļotāju kopiena TravelBlog Baltic piedāvā filmu pa trīs Gruzijas jeb Sakartvelo reģioniem – Imeretiju, Adžāriju un Svanetiju.
 
2.mai 2019
Par paveikto deputātes statusā Eiropas Parlamentā un par gatavību darboties tajā turpmāk, par Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanām un eirokomisāra izvēli, reģionālo reformu Latvijā saruna ar Eiropas Parlamenta deputāti, Dr.oec. Inesi Vaideri (Jaunā Vienotība).
 
10.apr 2019
Sestdien, 13. aprīlī, notiks Latvijas Zemnieku savienības kongress. Augusts Brigmanis LZS vadījis kopš 2000. gada. Viņš kongresā pretendē atkārtoti uz partijas vadītāja amatu, lai gan šogad pēc partijas neveiksmes 13. Saeimas vēlēšanās un vietas valdībā zaudēšanas viņam ir nozīmīga konkurence. Kādai jābūt LZS nākotnei, kā vērtēt jaunās valdības politiku, arī par atbalstu Raimonda Vējoņa atkārtotai kandidēšanai uz Valsts prezidenta amatu – saruna ar Augustu Brigmani.
 
1.apr 2019
Nedēļas nogalē reģistrēti 137 kūlas ugunsgrēki, kopumā degot 235 hektāru lielai platībai, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
12.mar 2019
Par Eiropas drošības nostiprināšanas jautājumiem pagājušajā nedēļā Eiropas Tautas partiju (ETP) grupa rīkoja biroja sanāksmi Varšavā (Polija). Sanāksmes mērķis un uzdevums bija Eiropas Parlamenta lielākās partiju grupas vēlme apliecināt Eiropas un galvenokārt Austrumeiropas sabiedrībai, ka ES dalībvalstu drošība ir viens no tās prioritāriem jautājumiem. Lai to parādītu, Eiropas Parlamenta ETP grupas prezidents un kandidāts uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu Manfreds Vēbers tikās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu. Ietekmīgākās ES dalībvalsts Vācijas aizsardzības ministre Ursula fon der Loijena arī piedalījās sanāksmē, parādot šīs valsts līdzdalības gatavību Eiropas militāro spēku nostiprināšanā.
 
14.feb 2019
Par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un Latvijas deputātu ietekmi EP, Eiropas drošību un attiecībām ar Krieviju, kā arī Valsts prezidenta vēlēšanām un Jaunās Vienotības nākotni saruna ar Eiropas Tautas partijas grupas vicepriekšsēdētāju, EP deputāti Sandru Kalnieti (Jaunā Vienotība).
 
9.jan 2019
Par jaunās Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība) valdības veidošanas procesa aizkulisēm, Rīgas domes skandāliem un gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām saruna ar nemainīgā opozīcijā esošās Saskaņas Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Jāni Urbanoviču.
 
30.nov 2018
Viens no labākajiem variantiem atslēgties no ikdienas īsajās brīvdienās ir doties kruīzā ar Tallink prāmi uz Stokholmu. Tieši tik vienkārši. Un iespējams, ka ļoti daudzi to jau ir paveikuši un domā – kāpēc gan vēlreiz uz turieni doties, viss taču ir jau redzēts – ar visu saprotot Stokholmas centru un Muzeju salu. Taču ir vērts labi apsvērt – vai tiešām viss arī visu nozīmē. Gadās arī pa atklājumam, kas sniedz negaidīti pozitīvas emocijas. Piemēram – pirms pieciem gadiem atklātais leģendārās zviedru popgrupas ABBA muzejs.
 
12.nov 2018
Pagājušajā nedēļā Eiropas lielākais politiskais spēks – Eiropas Tautas partija (ETP) – kongresā Helsinkos izvēlējās savu Spitzenkandidat (vadošais kandidāts – vācu val.) Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam, kuram pēc nākamā gada maijā paredzētajām vēlēšanām būtu jāstājas tagadējā EK prezidenta Žana Kloda Junkera vietā.