\\Autori

Anita Daukšte

28.nov
Saruna ar ETP grupas deputāti, Dr.oec. Inesi Vaideri (Jaunā Vienotība).
 
11.okt
«Man ir lepnums par valsti un lepnums par Valdi,» pēc Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieka Valda Dombrovska uzklausīšanas Eiropas Parlamentā teica Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Tautas partijas grupas priekšsēdētāja vietniece. Par to, kādas bija Dombrovska apstiprināšanas aizkulises, kas ir aktuālākais EP un kas ir Sandras Kalnietes darba kārtībā saistībā ar ES sadarbību ar Ukrainu, saruna ar Sandru Kalnieti.
 
1.okt
Vakar bija paradoksu diena. No vienas puses – paziņojums par to, ka notikusi ikgadējā akcija Dienas bez rindām, kurā iedzīvotājus iepazīstina ar tiešsaistes pakalpojumu dažādību un mudina sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski.
 
16.aug
Vēl otrdien šķita, ka stīvēšanās ap kompensāciju valsts akciju sabiedrībai Latvijas pasts (LP) par preses piegādēm it kā ir noslēgusies par labu tam, lai drukāto presi nākamgad tomēr saņemtu visos Latvijas novados un preses izdevējiem nenāktos pacelt savu izdevumu abonēšanas cenas bezgalīgos augstumos, padarot tos nepieejamus lasītājiem, vai arī – vienkārši izbeigt to eksistenci. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš paziņoja personīgi un ar sociālo tīklu starpniecību, ka valdība ir atradusi papildus nepieciešamos 3,7 miljonus eiro pasta piegāžu kompensācijām. Aleluja, varēja atviegloti nopūsties visi, kas saprot drukātās preses nozīmību demokrātiskas sabiedrības attīstībā. Tomēr jau trešdien izrādījās, ka par agru vēl pūst uzvaras fanfaras.
 
19.jun
Eiropas Parlamenta vēlēšanu process ir noslēdzies, vēlēšanu rezultāti ir zināmi, un it kā vasaras karstumā visiem šķiet, ka kaislības rimušas. Bet ir gluži otrādi: šobrīd tieši sākas īsta politiskā spriedze, jo uz politiskā tirgus letes ir pieci amati: Eiropas Komisijas prezidents, Eiropas Padomes prezidents, ES ārlietu ministrs, Eiropas Parlamenta prezidents un Eiropas Centrālās bankas vadītājs. Kāda pieeja un kādi izvēles principi uzvarēs šajā cīņā?
 
14.jun
Austroungārijas karaliene Elizabete (Sisī), Edinburgas hercogs Filips Mauntbatens, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vīrs, britu rakstnieki Lorenss un Džeralds Dareli... Kura vieta Eiropā saistās ar šo cilvēku dzīvi un darbiem? Pieņemu, ka daži uzminēs – tā ir Grieķijai piederošā Korfu sala. Zaļākā no Grieķijas salām, kas skaisto skatu kolekcionāriem sagādās īstenu saldēdienu.
 
9.apr
Nepilnu divu gadu laikā INDEXO 2. pensiju līmeņa plānus izvēlējušies 18 tūkstoši klientu, uzticot INDEXO jau 100 miljonus eiro. INDEXO šobrīd ir visstraujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā. Novērtējot sabiedrības sniegto uzticību, INDEXO atkārtoti samazina pensiju plānu komisijas.
 
29.mar
Ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji, jautāti, vai ir bijuši Polijas galvaspilsētā Varšavā, atbildētu apstiprinoši, piebilstot – caurbraucot. Taču Varšava ir noteikti tā vērta, lai pilsētu nevis izskrietu cauri, bet apskatītu tās ievērojamākās vietas, piemēram, atjaunoto Vecpilsētu.
 
13.mar
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola var lepoties ar daudzu absolventu panākumiem – vairāki no tiem saņem aplausus uz pasaules izcilākajām klasiskās mūzikas skatuvēm. Taču no pirmās stundas mūzikas skolā līdz ovācijām ir bijis milzīgs darbs, kurā ieguvēji ir visi – klausītājs, audzēknis un skolotājs.
 
30.jan
Par valdības plānu samērošanu ar priekšvēlēšanu solījumiem, jauno politiku un aizkulišu interesēm saruna ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (Jaunā Vienotība).
 
22.jan
Kaut kur sociālo tīklu dzīlēs bija lasīta atziņa, ka valdības veidošanu var vērot kā seriālu ar popkorna tūtu rokās, jūtot līdzi katram sižeta pavērsienam. Jo pat tad, kad liekas, ka nu jau viss iet savu rāmo gaitu uz valdības apstiprināšanu, pēkšņi rodas kādi neparedzēti apstākļi, kuru dēļ scenārijs atkal mainās.
 
24.dec 2018
Četriem Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbiniekiem plānots piešķirt prēmijas par drošsirdīgu un pašaizliedzīgu rīcību kāda ģimenes konflikta laikā, noskaidroja aģentūra LETA.
 
21.dec 2018
Ziemassvētku brīnums un dāvanas ir kļuvuši par tik komerciālu terminu, ka negribas pat iedziļināties, kur tad atrodas tā vēsturiskā nesēja – Ziemassvētku vecīša jeb Santaklausa – pirmsākumi. Tiem, kam šis stāsts ir pagaidām svešs, var par atgādinājumu noderēt šis ekskurss Dienviditālijas pilsētas Bari vēsturē. Un ne tikai – savdabīgā kārtā ar Ziemassvētkiem var sasaistīt gan «rūķu mājiņu» pilsētu Alberobello, gan maģisko Bazilikatas reģiona pilsētas Materas stāstu, jo tā ir vieta, kas bijusi apdzīvota jau Kristus dzimšanas laikā un vismaz desmit reižu izmantota, lai mūsdienās filmētu Kristus laika vidi.
 
16.nov 2018
Vissarežģītāk ir pieņemt izšķirošus lēmumus – tādus, par kuriem zini: tie noteiks tavas dzīves ritējumu un, iespējams, ietekmēs vēl nākamās paaudzes. Pieņemt tādus lēmumus, kas izslēdz nejaušību vai apstākļu sakritību. Šāds lēmums bija jāpieņem tiem cilvēkiem, kuri 1918. gada 18. novembrī nolēma dibināt Latvijas valsti. 1918. gada 18. novembris ir Latvijas valsts dzimšanas diena. Diena, ar kuru lepojamies. Diena, kurā, kopīgi dziedot Dievs, svētī Latviju!, mums birst asaras pār vaigiem no apziņas, ka mums ir laime un gods to dziedāt savā valstī.
 
13.nov 2018
Par Latvijas un Eiropas ekonomisko izaugsmi, Itālijas vēlmi tērēt un Eiropas Komisijas vēlmi taupīt, jaunās valdības izredzēm tērēt naudu priekšvēlēšanu solījumu izpildei, banku situāciju, kā arī Jaunās Vienotības iesaisti valdībā un paša izredzēm saņemt nomināciju eirokomisāra amatam uz nākamo termiņu saruna ar Eiropas Komisijas viceprezidentu, Eiropas Savienības komisāru ar atbildību par eiro un sociālo dialogu, arī Finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jomā Valdi Dombrovski (Vienotība).
 
28.sep 2018
Padomi vēlētājam 13. Saeimas vēlēšanās.
 
7.sep 2018
Saeimas priekšsēdētājas biedra Gundara Daudzes (Zaļo un zemnieku savienība) izteikumi par iespējamo sadarbību ar Saskaņu izraisīja sprādzienu publiskajā telpā, un vieni priecīgi berzēja rokas par parādījušos «ZZS patieso seju», bet citi steidzās norobežoties no Daudzes. Vai tiešām viņš ir pareizi saprasts un kādi ir viņa uzskati par sadarbību ar Saskaņu, kā arī citiem politiskajiem spēkiem Saeimā – par to intervijā Neatkarīgajai.
 
29.mai 2018
Kam ir izdevīgi slikti centralizētā eksāmena matemātikā 12. klasei rezultāti Latvijā? Šāds jautājums uzdots neskaitāmas reizes pie mana ieraksta sociālajā tīklā Facebook par to, ka eksāmena sastādītājiem, nevis skolēniem un skolotājiem šogad jāuzņemas atbildība par to, ka matemātikas eksāmena rezultāti būs, iespējams, vēl sliktāki nekā bija pērn un iepriekšējos gadus.
 
24.apr 2018
Pagājušajā nedēļā sociālajā tīklā Facebook parādījās divi ieraksti, kas lika iegrimt pārdomās, ka bažām par Latviju kā birokrātijas dzīru zemi ir pamats. Uzņēmēja, viesnīcas Roma vadītāja un bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece pauda savu sašutumu par Valsts ieņēmumu dienesta un Nodarbinātības valsts aģentūras rīcību, savukārt pazīstamā žurnāliste, Latvijas Radio producente Evija Unāma dalījās ar rūgto pieredzi, kontaktējoties ar Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju.
 
1.dec 2017
Šā gada 24. un 25. novembrī Rīgas Ekonomikas augstskolā norisinājās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā inovatīvo biznesa ideju konkursa “Ideju kauss” radošās darbnīcas 12 finālistiem, kuru laikā dalībnieki ar pieredzējušu ekspertu palīdzību gatavoja konkursam pieteiktās idejas fināla prezentācijai, kas notiks decembra sākumā.
 
17.nov 2017
Labsirdis, kā gandrīz katru vakaru, ielēja sev krūzi zāļu tējas un ērtāk iekārtojās pie televizora – bija gaidāma kārtējā ļaunsiržu atmaskojuma sērija. Labsirdis nekad nelaida garām nevienu ļaunsiržu atmaskojuma sēriju, jo tās bija sasodīti aizraujošas: te tajās pārvērstās balsīs runājoši ļaunsirži tirgojās un apzaga valsti, te kaimiņvalsts lielais ļaunsirdis pina sarežģītas intrigas, kurās iepinās vientiesīgie labsirži valsts pierobežā un sociālajos tīklos, te ļaunsirži uzturēja sistēmu, kas ņirgājās par maziem un neaizsargātiem bērniem, kas bija palikuši bez savu vecāku, tādu paklīdušu labsiržu, gādības.