Viedokļi: Kuģim ir tiesības būt stiklotam 14 komentāri
 
Viedokļi

Kuģim ir tiesības būt stiklotam

 
Publicitātes foto

Kopš vakardienas plašsaziņas medijos ar apbrīnojamu uzstājību tiek izplatīts viedoklis, ka Pāvilostā esot uzbūvētā ēka jūras krastā, kura nekādi nelīdzinoties kuģim. Vai tas ir tiesa? Atbildēsim uz dažiem pamatjautājumiem – pirmais, vai šī stiklotā konstrukcija peld un turas uz ūdens? Atbilde ir jā, tā atbilst visām tehniskajām kuģošanas prasībām, tā sekmīgi peld un ilgstoši turas uz ūdens. Tādēļ tā ir reģistrējama kuģu reģistrā atbilstoši tiesību normu prasībām. Otrs jautājums, vai šai konstrukcijai ir ārēju komunikāciju pievadi, piem., ūdens, kanalizācija? Atbilde – nē, nav, jo kuģiem tādas nav (izņemot īslaicīgu pieslēgumu ostā, vai citam kuģim, piem., balastūdeņu novadīšanai). Un trešais, vai kuģim būvniecības stadijā bija atļauts atrasties attiecīgajā vietā? Atbilde ir jā, jo to nosaka likumdošana.

Pirms publiski pavisam tiks mēģināts nolinčot plaši pazīstamu darba rūķi (atļaušos tā nosaukt zināmo uzņēmēju), apmelojuma pasūtījuma autori pavisam piemirsuši, ka tieši šāds kuģis jau ilgstoši peld un uzturas Jūrmalā, pie Lielupes tilta, notauvots pie krasta. Kā jau izklaides kuģis tas tiek izmantots dažādiem pasākumiem, bet neapšaubāmi tas pilda kuģa prasības un tādēļ reģistrēts kā peldlīdzeklis.

Manuprāt, tā vietā, lai bez jebkādas iedziļināšanās faktos un ticot pirmajiem pasviestajiem izdomājumiem, izdarītu nosodījumu, būtu jāizprot faktus. Tad, kad tie būs izprasti, būs nepārprotami skaidrs, ka šādi peldlīdzekļi ir pieļaujami un tie ir pat nepieciešami - peldoša māja (kā to nosauca kāds) uzlabo vidi, attīsta tūrismu, šādas konstrukcijas būvniecībai nepieciešami speciālisti (tiek radītas darba vietas), kas viss kopumā rezultējas tautsaimniecības attīstībā. Varam jau mēs, protams, palikt pie tā, ka neko un nekur būvēt nedrīkst, pat ne savā īpašumā un pat ne savu laivu, bet tad nebrīnamies, ka Latviju daudzi pamet, te darīt neesot ko, un te arī laiku jauki nevarot pavadīt.

Ieskatam pievienoju attiecīgo foto no Jūrmalas, kurā uzskatāmi redzama “peldošā māja”, tieši tāda, kāda tā ir Pāvilostā. Kuģi būtu nevis jāsagriež, bet arī turpmāk jārada jauni. Ceru, ka tādi kuģi būs vairāki, kas greznos mūsu ūdeņus, jūru un kurus varētu eksportēt.

Zvērināts advokāts Viktors Tihonovs

Komentāri [14]
#
vectēvs 22.janvāris 2018 7:29 atbildēt
Vai tad strīds par kuģi nebija par to, vai viņš drīkst atrasties tur, kur atrodas? Vai veiksmīga maldīšanās trijās priedēs?
 
#
jo 21.janvāris 2018 22:36 atbildēt
Prokurors » Nikolajs 20.janvāris 2018 19:02 atbildēt
turklat lielākajai daļai smird mutes un zeķes..:(
-----------------------
tu gadijumā pats nesmirdi nelieti???
 
#
MĒS NO RĪGAS 21.janvāris 2018 22:34 atbildēt
TAS TAK KATRAM IDIOTAM SAPROTAMS,KA TAS NAV KUĢIS,BET GAN VASARAS MĀJA JŪRAS KRASTĀ!!!!
jA TOMĒR TO KUĢI LAIDĪS JŪRĀ,LŪDZAMS PAZIŅOT,MĒS RĪDZINIEKI ARĪ VĒLAMIES REDZĒT TO MOMENTU,KAD PIRMO X TAS IESLĪGS ŪDENĪ?!!!!
 
#
SLUKS 21.janvāris 2018 14:06 atbildēt
MUSU valstii ir uz visu tiesibas,ko katrs mulkis iedomajas.nez cik miljionus advokats sanems no nozagtajiem miljoniem.tas ir PIZDEC kas saja valstii notiekas.vel SPRAGONI brinas ,kapec cilveki no siis zaglu un beztiesiskas valsts muk projaam.viss ir pareizi ,kozagli un laupitaji izdoma.pec paris gadiem paliks ZAGLI UN PEDOFILI,PAREJIE BUS PROJAM .TAD VARES VIENS OTRU PAKALOT.
 
#
Līdzīgi domājošais 20.janvāris 2018 19:32 atbildēt
Malacis uznjēmējs. Ja darbojas un domā un vēl ir ass prāts lai pievarētu dažu pašvaldību bezkaunīgo iedzīvotāju izslaukšanu ar īpašuma nodokli un neadekvātiem nodokļiem par mantojumu un vispār dzīvošanu. Ja var juridiski apiet naudas izspiedēju uzspiesto slogu, tātad cilvēks domā par savas ģimenes nākotni un rāda piemēru citiem, kā var saglabāt savu naudu.
Tad jau arī visām automašīnām būtu jāizskatās pēc žiguļiem.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers