Viedokļi: Izcili domāt un izcili pļāpāt nav viens un tas pats 21 komentāri
 
Viedokļi

Izcili domāt un izcili pļāpāt nav viens un tas pats

 

Praktiskās konferences Eiropas Savienības valstu valodas vispārējā izglītībā. Kā nodrošināt izcilību? (Eiropas māja, 9. marts) saturs man šķita pārlieku pašpietiekams. Lieta sevī. Protams, es šo sanākšanu pieņemu un atzīstu kā profesionāļu (izglītības darbinieku) tusiņu, kurā viņi sprieda par sev aktuālām lietām.

Skatīt visu rakstu >

Komentāri [21]
#
zojka 14.marts 2018 19:05 atbildēt
Ko te viens kvadrāts vaļā pie visiem artiķeļiem tos auseklīšus - kvadrāt, nedemagoģizē: visi taču zina, ka visi komunisti, komjaunieši, pionieri un oktobrēni, priekšnieki un priekšnieku priekšnieki, neatkarīgi no tautībām un dienesta pakāpēm, vienā brīdī pārtapa par auseklīšiem.
 
#
pensionārs 14.marts 2018 10:36 atbildēt
Aplūkotais ir pētniecības vērts teksts un idejas. Nu jau pagarajā mūžā esmu aprakstījis apmēram 20-25 tūkstoš lappušu tekstu un nolasījis krietnus 10 tūkstošus stundu priekšlasījumu. Kādos 500 semināros un konferencēs esmu noklausījies pāris tūkstošus runātāju. Tas ir bijis mans maizes darbs. Droši varu teikt ,ka runāt un rakstīt ir divas dažādas nodarbes,nekad neesmu varējis uzrunāt publiku lasot uzrakstīto ,tikai runas plāns un vadošās tēzes. Un varu apgalvot ,ka uzrunāt publiku varu latviski un krieviski praktiski vienādos līmeņos,tomēr krieviski nedaudz vājāk. Samērā brīvi lasot un saprotot angliski,lasīt lekciju šajā mēlē nevaru ,tas jāsāk agrā jaunībā .Pazīstot mūsu tuvāko kaimiņu zemes ,nevaru iedomāties ,ka tur kāds varētu nolaisties līdz ES vispārinājumiem īpaši viņu vēstures problēmlokos. Neesmu dzirdējis ,ka Nīderlandē izceltu Spānijas pārvaldes laikus ,Polijā -krievu cara valdniecību,Norvēģijā neizceļ ne dāņus ,ne zviedrus. Tad ko mums izlekt ! Mums ir sava valoda ,valsts un vēsture kura ir jāzin un jāciena.
 
#
Aivars 13.marts 2018 13:29 atbildēt
"...šajā valodā arī domāt..." - to svešvalodā sauc par MENTALITĀTI .
MENTALITĀTE tagad tiek grauta visos iespējamos veidos(multikultūrālisms, ģenderisms, ir tikai daži no izplatītākajiem)
 
#
Kvadrāts 13.marts 2018 11:34 atbildēt
2018.gadā 1988.g. pļāpātāji auseklīši var būt gandarīti par sasniegto! Latvijas PSR Rakstnieku savienības valdes plēnums ar republikas Arhitektu, Dizaineru, Kinematogrāfistu, Komponistu, Mākslinieku, Teātra darbinieku, Žurnālistu savienību vadītāju un ekspertu piedalīšanos. Rezolūcija. ( Latvijas PSR Radošo savienību Kultūras padome «Padomju Jaunatne», 1988. gada 11. jūnijā, Nr. 113 /BARIKADOPĒDIJA.LV)
 
#
Pleibojs 13.marts 2018 10:07 atbildēt
Padzīvojot vienatnē svešā valsti, kuras valodu puslīdz zināju, konstatēju, ka jau pēc 3 nedēļam sāku domāt vietējā valodā. Pēc dažiem gadiem tas atkārtojās citā valstī un citā valodā. Mācieties valodas, bet nepazaudējiet dzimto!
 
#
Sīvais 13.marts 2018 9:47 atbildēt
Blakus slejā kārtējais nekomentējamais Elitas V. gara ražojums. Paspārdīt 8.martu, pareizticīgo ziemassvētkus un metropolītu šķiet veselībai nekaitīgi. Turklāt var izpelnīties vismaz pašķidrus aplausus no saviem 80.gadu pielūdzējiem.
 
#
ESMAIJA » Sīvais 13.marts 2018 10:12 atbildēt
Izlasīju... un man palika nelabi. Asinsspiediens noteikti uzleca uz 200. Kur cilvēkā var sakrāties tik milzumdaudz žults? Un pie vainas esat Jūs, mani pavedinot uz lasīšanu, kaut parasti šos rakstus nelasu.
 
#
. » ESMAIJA 14.marts 2018 0:46 atbildēt
būtu labi, ja tev, vecajai žultsmucai, tas asinsspiediens uzlēktu uz 300 un tur arī paliktu. :))))
 
#
Piedod, Elita » . 14.marts 2018 12:09 atbildēt
bet nevajag visur drāzties ar rupjībām, tieši šo rupjību dēļ Jūs kļūstat nelasāma. Piedodiet par atklātību....
 
#
ESMAIJA » . 14.marts 2018 21:23 atbildēt
Otram mests akmens nāk atpakaļ ar bumeranga spēku, bet jau ar pieredzi un trāpa precīzāk. Kā saka...dots devējam atdodas... es piebildīšu - divkārt ...
 
#
malda » Sīvais 13.marts 2018 11:41 atbildēt
Lieciet nu mieru E.V.! Viņa izprot situāciju un , kā vienmēr , trāpa naglai uz galvas.Nemana , ka viņa pildītu kāda pasūtījumu.Bet par komentāriem- starp sakarīgiem izteikumiem,parasti gāžas mēslu straumes , tad labāk lai ir miers un klusums.
 
#
Bet, ! » malda 13.marts 2018 14:50 atbildēt
kāpēc tad sūkāja par 3 rubļiem?tagad lien pakaļā volstrītas mēsliem...
 
#
. » Sīvais 14.marts 2018 0:45 atbildēt
kur tad viņa spārdīja tavu 8.martu? tieši otrādi - paslavēja! un paldies dieviņam, ka vismaz Elita raksta to, ko neraksta citi. bet tavu metropolītu viņa iespārdīja pelnīti un precīzi. soctīklos daudz atbalstītāju viņas rakstam, pats redzēju.
 
#
... 13.marts 2018 9:07 atbildēt
Manu, ka pašam rakstītājam klibo latviešu valodas zināšanas. Šausmīgi daudz rakstībā ir tā saucamie ''gudrvārdiņi''. Vai neesat mēģinājis no kāda jauna raksta izskaust svešvārdiņus? ... kad profesori, politiķi, juristi ''atver muti'', tad liekas, ka šeit nav Latvija, bet Marss. Neko nesaprotu no viņu ''gudrības''. Tikai ''gudri vāvuļo''. Tas viss man atgādina Ostapa Bendera un Kisas ''zelta krēsla'' meklējumus, kur viņi sastapa kundzīti, kura prata pateikt tikai ''brik, brak un bruk''. Tas viņai šķita modīgi. Līdzīgi ir ar mūsu ''kārklu latviešiem pie varas''. Tikai viņi prot pateik ''konsolizācija, unifikācija vai sazini vēl kādus vārdiņus ...''. Ja tā turpināsies, tad latviešu valoda pārtaps par latangļu valodas atzaru.
 
#
ESMAIJA 13.marts 2018 8:24 atbildēt
Man kaimiņos dzīvoja pensionēts skolotājs, ar kuru varēju stundām runāties. Tas sagādāja baudu.Un, lasot Jūsu rakstu, man nāca atmiņā arī sarunas par šo tēmu, no kuras radies viens no maniem domu graudiem -
,,Valodai ir vairāki līmeņi, jo augstāk kāds kāpj, jo zemāk palikušiem grūtāk viņu saprast. Abiem liekas, ka otrs runā svešvalodā."
Par metodi, kādā jāmāca dzimtā valoda skolā, nevarētu būt nekādu domstarpību - ne jau kā svešvaloda! Bet īsto skanējumu valodai tomēr iedod ģimene, līdz ar pirmajiem bērniņa izrunātajiem vārdiem, skolas pienākums būtu piedot jau ieliktajam augstāku pilotāžu un mazināt minēto līmeņu lielo starpību. Par nožēlu jāsaka, ka nevar neredzēt to milzīgo postu, ko nodara atrautība no grāmatām, kas pieaug līdz ar visiem tiem spaidām un skaramrīkiem, kuri tiek ņemti līdzi pat gultā. Tādēļ skolas atbildība dzimtās valodas kā ,, skaidra ūdeņa" sargāšanā un glabāšanā pieaug jo īpaši. Par to vispār būtu liekas jebkādas diskusijas.
 
#
Andris » ESMAIJA 13.marts 2018 13:35 atbildēt
" ... to milzīgo postu, ko nodara ... " jauktās laulības proletāriešu (šarikovu) starpā...
 
#
ANDRIM » Andris 14.marts 2018 12:13 atbildēt
Jūs pārspīlējat! Laulību veiksmes stāsts vai neveiksme nebūt nav paslēpts pāra izcelsmes atšķirībās. Es Jums varu nosaukt simtiem pāru, kas jūtas laimīgi arī tad ja katram ir sava tautība. Ne jau tur tas suns aprakts...
 
#
vēsture nepiedzimst līdz ar mums » ANDRIM 14.marts 2018 21:31 atbildēt
Kas nu kuram ir laimība. Sen dzirdam, nu redzam - kas notiek ar tautām, ja tās sāk krustoties. Tie pāri jau varbūt jūtas laimīgi, jo viņi nezin, ka ir līdzvainīgi tautu nomiršanā. Paprasiet ebrejiem - viņi jau no Bībeles laikiem brīdina, ka nevajag krustoties. Ja sagrauj dzimtas, sagrauj arī valstis.
 
#
ESMAIJA » vēsture nepiedzimst līdz ar mums 14.marts 2018 23:17 atbildēt
Es vienreiz domās apstaigāju vai pusi ciema un, ziniet, gandrīz nevienu tīru latvieti neatradu - es piemēram, sevi skaitu par latvieti arī pasē tas tā ir rakstīts, tāpat kā maniem vecākiem, bet manī rit gan vācu, gan poļu, gan zviedru un, cik zināms, arī leišu pa lāsītei... Tātad? cita lieta, ja runa iet par atšķirīgām rasēm.Esmu pārliecināta, ja jūs papētītu, kas dzīvo Jūsu apkārtnē, aina būtu tā pati. Un par to krustošanos ir tā, ka tieši tās rezultātā dzimst visdzīvotspējīgākie un attīstītākie. Notiek asiņu atjaunošanās. Tā stāv rakstīts mācību grāmatā , no kuras reiz esmu mācījusies. Un, ja vēl vajag pierādījumus, tad, kā ziniet, visi hibrīdi gan augu, gan dzīvnieku pasaulē ir visdzīvelīgākie un stiprākie.
 
#
Raimonds 13.marts 2018 7:50 atbildēt
Tas NATO ir suņa sūc ar pipariem ... bet ... šajos jautājumos es piekrītu J.Sārta teiktajam. Jo es arī saprotu tā, ka nākotnes Latvijas attīstības pamats, tā ir valsts DIGITALIZĀCIJA.
Tipa gudri skan ... bet paņemam tam par piemēru tupu ikdienas gadījumu ..cilvēks, ja viņš būdams, teiksim kāds tehnisks darbinieks ... te Latvijā kādā vietā ir nostrādājis mazāk par gadu ... viņš skaitās "staigātajs" ... un tādus parasti nekur neņem... jo ... lai viņš te varētu no jauna "iestrādāties" uznēmumā ... tam ir vajadzīgi mēneši trīs ...
Bet Anglijā ... šis pats cilvēks ... var gada laikā 6 reizes mainīt darbavietu ... un tas ir normāli.
Kāpēc tā? ... tāpēc, ka šķirba starp abām valstīm ir digitalizācijā. Jo vairāk digitalizēta sistēma, jo unificētāka tā ir ... un cilvēku resursu ziņā (un arī materiālo resursu izmantošanas ziņā) tā spēj efektīgāk funkcionēt ... un tam visam galā ir konkrēts produktivitātes rādītājs ...
 
#
tas trollis Raimonds » Raimonds 13.marts 2018 13:38 atbildēt
ir suņa sūc ar pipariem ...
:))
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers