Viedokļi: Mediji – varai, pūlim vai sabiedrībai? 17 komentāri
 
Viedokļi

Mediji – varai, pūlim vai sabiedrībai?

 

Savādi – pēc tam, kad Edgars Kramiņš un Ilze Viņķele Rīga TV24 Preses klubā izrādīja patukšu attiecību ķēķi (politiķe, manuprāt, ir tāda publiska persona, kuras profesionalitāti un atbilstību apliecina spēja «saturēt» situāciju un sevi jebkuros apstākļos. Savukārt vīrietim labpatika aizstāt intelektu ar «uzbraucieniem» dāmai), sāku domāt, ka atklāsmes aizvietošana ar «izrādi», ar tukšuma izrādīšanu Latvijas masu medijos nebūt nav kas jauns un neredzēts. Tā ir norma. Labi – norma bez skandāliem, bet norma. Un te saistībā ar sabiedriskajiem (ne privātajiem) masu medijiem man sākas politika.

Skatīt visu rakstu >

Komentāri [17]
#
Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" 23.aprīlis 2017 15:41 atbildēt
...
"Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

=======

Ir sacīts: "Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais "pretinieks"), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais "draugs", kurš vēlas tās noslēpt."

Un, arī: "Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR."

Savukārt, kā zināms: "Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna." ;)

=======

Mediju ziņa (2014. gads): "Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (...) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais "mundieris", bet arī visas valsts reputācija." ... ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija "Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?" )
-------

"Muļķu Zemē - TĀ vi’š i’!..."
( ...[p]ar MZ SILES "valsts" angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
( 'tekošā momenta aktualizējums' - iz "O.M.© arChīva" )

"Caur to ar' esam slaveni, ka..."
Šīs "valsts" 'masu mēdekļi',
Pirms "glupo pūli" NOZOMBĒ ~
Šos pašCENZŪRA izkastrē:

Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
Dēļ ANGAŽĒTAS ...(mel)šanas:

“Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
Ja “melns ir balts”, tad - tā vi’š i’,
Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!

Ja Saimnieks pavēl "nospārdīt" ~
Pa "masmēdekļiem" iz..(gānīt),
Jebko, kas "nelojāls" vai "svešs",
Tad - tā vi’š i’ (kaut - paknaps "kešs")!

Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
Ka "četras kājas" = "vērtība",
Bet "divas kājas" = "nerullē",
Tad - tā vi’š i’ (kaut - kretinē)!

Ja Saimnieks kviec, ka "Krievi nāk!!!"
Un gvelž, ka "MZ "valstij" VĀKS,
Bez rietum-OKUPANTIEM 'briest'!!!"
Tad - tā vi’š i’ (kaut - totāls "sviests")!

Ja Sainieks ķērc: "Wooow - "hibrīdkarš",
JAU grauj šo "valsti", gadiem garš!!!"
Kā maitas putns, ap ...('jūdzies'),
Tad - tā vi’š i’ (kaut - "bauri" smies)!

Ja Saimnieks "prezentē", ka šis,
Ir “balts un pūkains” kustonis,
Ne trekni rijošs SILES lops,
Tad - tā vi’š i’ (kaut - “profīts” skops)!

Ja Saimnieks uzdod samelot,
Un “masmēdekļos” publiskot,
Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
Tad - tā vi’š i’ (kaut - BLEFS ir tas)!

Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
“Yesss - tā vi’š i’!...” (kaut - šķērmi smird)...”
...
Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
Tad - MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!

Bet - tie, kas “nelien” (...) Saimniekiem,
Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
“Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
Lai lasās... (dillēs), TĀ vi’š i’!...”

=====

oriģinālversijas = "O.M.© blogā":
[cenzēts]
u.c.

MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu "lojālpatrEJotu", patoloģiski defektīvu "SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu", "proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu" rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu "biogaļas izstrādājumu", demonstratīvi kriminālrecidīva "ķēķa tiesiskuma" SISTĒMĀ parazitējošu "(ekskre)mentu", "prok(tologu)", "(bez)godību" u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS "revolucionārās pārliecības" lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu "(p)(ie)līdēju" un nožēlojami gļēvu "kluso mīzēju" zeme SILES "valsts" parodija "eurolatv(ĀN)ija", XXI gadsimts.

P.S. Visi "O.M.© arChīvā" fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. - privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox.lv .
 
#
CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA. 22.aprīlis 2017 23:57 atbildēt
CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv CENZŪRA.nra.lv
 
#
Raimonds 21.aprīlis 2017 7:38 atbildēt
Latvijā sabiedriskie mediji ir vajadzīgi, lai propagandētu ASV politiku un izplatītu melus par Krieviju. Bet NEPLP ir vajadzīgs, lai Latvijā būtu cenzūra ... nu tiktu aizliegti tie informācijas avoti , kuri nav patīkami atsevišķiem mūsu politiķiem un virknei mūsu Rietumu prostitūtu.
 
#
Obščestvennijs 21.aprīlis 2017 7:31 atbildēt
Ir informācija un ir leģendas. Visi, piemēram, zin, ka Rīgas domē dzīvo kaķis. Visi arī ir dzirdējuši par Nameju, komunismu utt.
 
#
EKSPERTA ATBILDE 20.aprīlis 2017 17:32 atbildēt
visam pa druskai, bet galvenais izklaidei, jo kurs gan kura plekstēšanu(audiovizuālā vai drukātā formā) mūsdienās ņem par pilnu.
 
#
:):):):):):) 20.aprīlis 2017 17:15 atbildēt
"...vēlams - profesionālu, visu politisko, sociālo, ekonomisko, etnisko,… uzskatu spektrā pastāvošo viedokļu izpausmi, polemiku. Minimums - es vēlos redzēt, ka valsts vara spēj domāt. Patlaban mediju ainā tas man šķiet deficīts...."
Bet,mīļo Avotiņ! Vai tad mediji vainīgi, ka valsts vara nav spējīga nedz domāt, nedz profesionāli polemizēt?? :):)
 
#
Inta 20.aprīlis 2017 15:42 atbildēt
Kaa, kam domaati?
Varneshu vieniigaa pareza aviedoklja paushanai a`la Vinkjelienju stilaa
un tautas labakai apzombeeshanai...
Bez pasha autora jau rakstus tos - analiitiskos- nez vai vispaar kaads veel maak Latvija auzrakstiit...
in tad nebiut nav jaautver kaa glaimi. Vnk stulbaas `vatee viistiishanas` sekas... Bleeru pat grib piespeist atskaitiities veel tagad; muusu auni un aunu madamaas tik maaca veel citus, kaa `pareizi dziivot` - taa vietaa, lai visi varneshi arii atbildeetu par to sevis sastraadaato vai arii otraadi - nesastraadaato tad, kad rokas darbinjam tam bija tam briivas in amats atbilstoss...
:(
 
#
C.E.N.Z.Ū.R.A ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS 20.aprīlis 2017 14:09 atbildēt
Latvijas Republikas SATVERSME.

VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības
...
89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

=======

Ir sacīts: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."
 
#
Valdis Freimantāls 20.aprīlis 2017 12:35 atbildēt
Vai nAvitiņam nav zinams, ka Latvijā 1940. gadā bija virs 3 000 darbīgu latviešu biedrību - kuras vairs nav?

Un šīm biedrībām bija sava prese.

Savi 1938. gada likumīgie statūti.

Ir jārunā par to atjaunošanu.

Lasiet "Laikmeta zīmes" Ervīna Jākobsona "Bertuļa nakts" Rīgas Latviešu Biedrībā. ..........Daudz kas taps skaidrāks par komunistu un čekistu N O Z I E G U M I E M !

Latvieši ir stipra tauta! (Mairis Briedis).
 
#
Goda tiesa » Valdis Freimantāls 20.aprīlis 2017 12:37 atbildēt
Žurnālista uzdevums ir nemelot!
 
#
Latviešu uzdevums ir atjaunot iznīcinātās latviešu biedrības! » Goda tiesa 20.aprīlis 2017 12:41 atbildēt
Visas un visā Latvijā!
 
#
Baltais tēvs » Latviešu uzdevums ir atjaunot iznīcinātās latviešu biedrības! 22.aprīlis 2017 13:13 atbildēt
Tā tiksim vaļā no komunistiem un čekistiem visās vadošajās dzīves pozicijās Latvijā!
 
#
IM 20.aprīlis 2017 10:59 atbildēt
Kas attiecas uz Kramiņu un Viņķeli, tad tieši tā, ar tiešumu pakurts sārts varētu dezināt modernās raganas nākotnes jaunajos viduslaikos. Savādāk nekā, savādāk jaunas renesanses nebūs. Jauni viduslaiki ir jāizdzīvo, jāsakārtojas vienotā patiesībā, un tad jāpārdzīvo tie.
Kaut kā tādas asociācijas rodas ka viss tas traģikomiskais mēdijos notiekošais tomēr ir arī kā priekšvēstnesis kaut kam jaunam.
 
#
IM 20.aprīlis 2017 10:39 atbildēt
Patiesība ir sadalījusies fāzēs.
Roma (Eiropa) iet uz galu, barbari nāk virsū. Tikai viduslaiki, tikai jauni viduslaiki var patiesību atkal padarīt par vienu patiesību. Stop globalizācija, stop zinātniski tehniskais progress, stop cilvēka godkāres milzīgās fantāzijas, cilvēkam atlal ir vienkārši jāpamācās dzīvot pie visa tā daudzā ko Dievs viņam pēdējā laikā ar tādu uzviju ir devis.
 
#
ciniķis 20.aprīlis 2017 10:37 atbildēt
"Savukārt vīrietim labpatika aizstāt intelektu ar «uzbraucieniem» dāmai"" - te nu gan Avotiņam kaut kas galīgi greizi aizgāja! Par kādu "dāmu" nez viņš runā? Tur nevienas "dāmas" nebija, tur bija radījums, kurš Kārļus gribēja pārvērst par Karlīnēm un Rūtas par Rūdolfiem! Vai un kā Avotiņš var būt drošs, ka Ilze Viņķele jau sen nav Ilzis Viņķelis?
 
#
Uldis 20.aprīlis 2017 9:32 atbildēt
Greizo spoguļu karaļvalsts.
 
#
(*****) 20.aprīlis 2017 9:29 atbildēt
Varēja vairāk uzmanības veltīt jēdzienu "pūlis" un "sabiedrība" precizēšanai
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers