Viedokļi / Viktors Avotiņš

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Manta tuvāka par baznīcu [13]

Otrdiena, 21.marts

Var jau būt, ka vairākums Krimas krievu tiešām balsoja par tās atdošanos Krievijai. Taču ar Pēterbaznīcas statusu, tās pasākumu kopumu saistīto cilvēku vairākums, manuprāt, balsotu par to, lai Pēterbaznīca saglabā Kulturkirche (kultūras baznīcas) statusu. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Būs stāja, būs atbalsts [18]

Pirmdiena, 13.marts

ASV prezidents Donalds Tramps man patīk labāk nekā tie Austrumeiropas valstu (ieskaitot Latviju) diplomāti, kuri lūdza ASV Kongresam palīdzību lietās, kurās izšķirošā loma, manuprāt, ir pašu šo valstu kā tādu politikas kvalitātei un tam, cik rezultatīvi šī politika rūpējusies par savas valsts sabiedrības kvalitāti, par nācijas pieķeršanos savai valstij. Turklāt es uzskatu, ka Donalds Tramps, piemēram, uzrunājot ASV Kongresu 28. februārī, akcentēja tieši šo aspektu – amerikāņu sasaisti ar savu valsti, saites, kuras līdzšinējā vara atslābinājusi vai ignorējusi. Šādā veidā viņš manā uztverē atgādināja arī ES valstu līderiem to pienākumu pret savām tautām. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Valoda ir bezgalīga [12]

Ceturtdiena, 9.marts

Septītajā martā ES mājā projekta Kompetenču pieeja mācību saturā ietvaros notika diskusija Valodas loma domāšanas un mācīšanās procesā. Kā tas attiecas uz dzimtās valodas mācīšanu? Par latviešu valodas mācīšanu Neatkarīgā sarunājās ar Latviešu valodas skolotāju asociācijas vadītāju Anitu Vanagu. Sarunu tuvākajā laikā publicēsim. Bet mani vēl pirms diskusijas, teiksim maigi, darīja uzmanīgu viens teikums diskusijas pieteikuma, ielūguma lapā. Kaut vai tāpēc, lai tiktu profesionāli nolikts pie vietas, uzskatu par vajadzīgu izteikt savu viedokli. Pati diskusija man nelika to mainīt. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Saliedēšanas kompleksi [18]

Pirmdiena, 6.marts

«Piemērotā brīdī», acīmredzot pēc vēlēšanām, Valsts prezidents atkārtoti nāks klajā ar iniciatīvu, kura paredz piešķirt pilsonību visiem jaundzimušajiem, arī nepilsoņu bērniem. Man Raimonda Vējoņa komandas darbs ar attiecīgu likumprojektu šķiet apsveicams. Taču ar to ir par maz. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Vara svarīgāka nekā pārstāvība [22]

Ceturtdiena, 2.marts

Par jaunām partijām man pagaidām sakāms tieši tas pats, ko akadēmiķe Raita Karnīte teica par ekspertiem. Jautāju, kāpēc viņas vadītais ekspertu konsilijs Eiropas civilizācijas krīzes cēloņi un iespējamie risinājumi izejai no krīzes nekādus lāga risinājumus nepiedāvā. Karnītes kundze slavēja ekspertus. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Nodevības piliens [26]

Piektdiena, 24.februāris

Esmu solidārs ar biedrības Zemnieku savienība viedokli, ka «zeme kā nacionālais resurss ir jāsaglabā vietējo lauksaimnieku rokās» un ka likumdevēja tūļāšanās līdz ar, iespējams, apzinātu vilcināšanos, strādājot pie atbilstošiem grozījumiem likumā Par zemes privatizāciju lauku apvidos, dēļ «arvien vairāk tiek apdraudēta mūsu bērnu un mazbērnu nākotne» (sk. J. Lazdiņš, LA, 17.02.2017.). Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Alga ir nacionālā ienākuma (!) daļa [9]

Otrdiena, 21.februāris

Kārtējais algu «seriāls», kura galvenās varones šoreiz ir vecmātes, mani rosināja padomāt par to, kāpēc valsts un iestāžu, uzņēmumu birokrātija, kāpēc politiķi nespēj pielikt šim seriālam punktu. Gluži otrādi – tie padara atalgojuma politiku bezmaz tikpat samudžinātu un neloģisku kā nodokļu politiku. Viens no iemesliem man šķiet tas, ka varas turētāji neuzskata algu par nacionālā ienākuma (!) daļu. Tādu pašu, kāda ir uzņēmumu peļņa vai nodokļu iekasējums. Varas acīs alga acīmredzot ir vien tēriņš, izdevums. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Vara, ieklausies represētajos! [28]

Otrdiena, 14.februāris

Varbūt savādi, bet man šķiet, ka Latvijas Politiski represēto apvienība (LPRA) ir viena no aktīvākajām sabiedriskajām organizācijām valstī. Turklāt vēl šī organizācija ir ar sevi neapmierināta, tā brīnās, ka apmēram no 13 000 represētajiem (kuriem pamatā ir ap 80 gadu) daudzmaz aktīvi ir tikai kādi trīs tūkstoši. Tā kritizē sevi par nepietiekami principiālu, skaidru pozīciju attieksmē pret valsts politiku un tās problēmām. Tā tas bija gan LPRA 28. konferencē pērnā gada 16. decembrī, gan arī ārkārtas konferencē šī gada 7. februārī. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Nekādas gribas uzvarēt [14]

Trešdiena, 8.februāris

Protams, skaļākā pašvaldību priekšvēlēšanu kampaņa būs Rīgā. Un, izskatās, ka bezjēdzīgākā arī. Tāpēc, ka tie, kas opozīcijā Saskaņai un Gods kalpot Rīgai, laikam taču negrasās piedāvāt galvaspilsētai savu uzskatāmi, praktiski pamatotu saimniecisko un politisko pārākumu. Tikai kampaņu (izrādi kā tādu). Bet – ar virspusēju kritiku vien, ar latviskuma piesaukšanu vien bez katram pilsētniekam saprotamas alternatīvas vairākumam domē nepietiks. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Netrūkst resursu, trūkst prāta [8]

Trešdiena, 1.februāris

«Ar capures uzviļkšonu uz acim vēļ naīsastoj nakts,» sacīja Jākubs Lobōrds žurnālā Dzeive 1971. gadā. Lai tiktu skaidrībā, cik tad, gan attieksmē pret labo, gan slikto, tā cepure dziļi uz acīm man pašam, bija svētīgi 27. janvārī būt Ludzā un klausīties konferenci Kā sasaistīt vides aizsardzības iniciatīvas ar pētniecību un uzņēmējdarbību. Latgales novadu pieredze. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Mums nav visu sabiedrību vienojošu mediju [33]

Piektdiena, 27.janvāris

Saistībā ar SKDS un Neatkarīgās veiktajā aptaujā konstatēto iedzīvotāju uzticības kritumu medijiem mani vairāk uztrauc iedzīvotāji. Nevis mediji. Protams, protams, cilvēku uzticība ir tas sociālais kapitāls, kurš ļauj medijiem dēvēties par ceturto varu. Bet, ja šī ceturtā vara tiecas kļūt pašpietiekama, proti, ja tā savas darbības kopumā tiecas būt visai izsmeļoša pilsoniskās sabiedrības aizvietotāja, rodas jautājums – kur tad palikusi pati pilsoniskā sabiedrība? Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
 

Redakcija Twitterī

elita veidemane RT @AbolsValdis: Diez kāpēc @JurgisLiepnieks pseido-žurnāla Puaro nav neviena kristiska raksta par Saskaņu vai GKR. @KNABinforme varbūt pap…

elita veidemane RT @Soshnikoff: Мужчина ударил ОМОНовца в полёте с ноги, тот потерял сознание. Сейчас его коллеги избивают вообще всех https://t.co/YSZlzoL…

elita veidemane RT @ugunsdzeseji: Pagājušajā nedēļā Jēkabpils pusē "pie rokas pieķērām" kūlas dedzinātāju! Atgādinām-kūlas dedzināšana ir aizliegta un admi…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers