Viedokļi / Viktors Avotiņš

Viktors Avotiņš

Bērnam ir tiesības nemācīties? [8]

Pirmdiena, 26.jūnijs

Salasījies virkni oficiālu un neoficiālu Latvijas izglītības sistēmai veltītu tekstu, nonācu pie atziņas, ka acīmredzot tās «produkcijā» jāsāk izšķirt izglītības sistēmas pabiras un bērni, kuri kaut kādu ārēju, ar sistēmu nesaistītu iemeslu (šis iemesls var būt arī labs skolotājs) dēļ spējuši tajā izdzīvot, gūt zināšanas, just sevi pašus kā cilvēkus un definēt savas vēlēšanās. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Laba ārsta vietā streikos pacienti [8]

Pirmdiena, 19.jūnijs

Ja var streikot ārsti, tad tikpat labi manā uztverē varētu ļaut streikot arī, teiksim, tiesnešiem vai policistiem. Jo, ciktāl runa nav par sistēmu, bet par saskari ar indivīdu, ar cilvēku (!), tiktāl visu šo ļaužu profesionālās atbildības nišas man šķiet samērojamas. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Ja aizspēlēsimies līdz karam – uzvarētāju nebūs [22]

Piektdiena, 16.jūnijs

Septītajā jūnijā jaunais Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs rīkoja savu pirmo preses konferenci kopš stāšanās amatā. Biju ticies ar viņu arī pirms tam, un man viņš šķiet esam gudrs cilvēks. Turklāt ar lielu pieredzi augsta ranga Krievijas valsts amatos (no 1993. līdz 2006. gadam – vadošos amatos banku jomā, no 2006. līdz 2010. gadam – Krievijas Federācijas pilnvarotā pārstāvja Ziemeļrietumu federālajā apgabalā vietnieks, no 2010. līdz 2016. gadam – KF Valsts Drošības padomes sekretāra vietnieks). Turklāt – apveltīts ar spēju šo savu pieredzi vērtēt. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Ja ignorē represēto pieredzi, vēsture var atkārtoties [14]

Trešdiena, 14.jūnijs

Nav grūti savā brīvā valstī izkārt tās karogu. Nav grūti, ja tas tā noteikts, piesiet tam melnu lenti. Mums ir piecas dienas gadā, kad mūsu karogs sērās. Visām tām faktiski ir viens iemesls – komunistiskais genocīds, okupācija. «Genocīds» – oficiāls, pieklājīgs vārds. Tādu var likt kalendāros. Ja būtu likts vārds «represijas», «tautas iznīcināšana», «noziegums pret cilvēci»… tas taču skanētu pārlieku griezīgi un… neinteliģenti. Kāpēc es te ironizēju, cerams, būs skaidrs no turpmākā. Bet – izkārt savā brīvā valstī tās karogu tiešām nav grūti. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Cik atmodas vēl vajag? [28]

Otrdiena, 6.jūnijs

Latvijas Zinātņu akadēmijā 31. maijā notika akadēmiķes Raitas Karnītes organizēts un vadīts ekspertu konsilijs Vai IV Atmoda ir iespējama?. Tajā piedalījās gudrinieki no dažādām valsts un sabiedrības institūcijām (M. Kūle, V. Krastiņš, I. Latkovskis, M. Pūķis, Z. Stankevičs, E. Teirumnieks, G. Zemītis…). Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Pusaktīvas vēlēšanas [1]

Pirmdiena, 5.jūnijs

Vakar es biju elektorāts. Šodien atkal esmu tauta. Vakar es tautai Rīgā gādāju varu. Diemžēl nevaru garantēt, ka sagādāju (vietējo) varu, ko tauta mīlēs. Visticamāk, ļaudīm būs diezgan iespēju un pamata uz varu atkal rūkt un kurnēt. Turklāt sev par labu teikšu, ka šoreiz man izvēlei bija piegādāts otršķirīgs izejmateriāls. Šo viedokli es nemainītu arī tad, ja Rīgā gadītos cits vairākums. Jo, ja galvenais sauklis («nomainīt varu Rīgā») nav saistīts ar pilsētu, bet ar varu, tad man tas vairāk liecina par varaskāri, nevis varas spēju. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Vietējā vara nav izpildvara [12]

Piektdiena, 2.jūnijs

Nez vai pāris dienas pirms vēlēšanām ir kāda jēga vēl kaut ko vērtēt. Es to daru cerībā, ka nākamreiz sarakstu (runa ir par Rīgas sarakstiem) vairākumu veidos nevis juristi, daudzbērnu tēvi, zagļu ķērāji, dakteri, dziedātāji un skolotāji, bet cilvēki, kuri spēj programmatiski apjēgt situāciju konkrētā teritorijā un zina, kā panākt sistēmisku, kompleksu tās izaugsmi nacionālas valsts kontekstā. Proti – nav vis pašvaldības birokrātu pavēnī un aizbildnībā esošs diletantu pulciņš, bet vēlētāju noteikta vietējā vara. Turklāt – šis būs savdabīgs aicinājums neignorēt vēlēšanas, bet saņemties un doties balsot. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Vai kāds grib normālas attiecības starp Rietumiem un Krieviju? [14]

Trešdiena, 31.maijs

Biju iedomājies, ka XXII starptautiskajā Baltijas foruma konferencē Krievijas – Rietumu attiecību krīze saasinās. Kā ekspertu savienība var palīdzēt?, kurā piedalījās iespaidīgi Amerikas, Eiropas un Krievijas ekspertu ranga pārstāvji, saņemšu perfektu minētās krīzes iemeslu pamatojumu. Jo vairāk tāpēc, ka situācija tika raksturota, varētu pat teikt, ārkārtīgi negatīvi. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Pirms ielaist darbaspēku no āra, jāsakārto valsts [16]

Pirmdiena, 29.maijs

Mani pārsteidz tas, ka par politikas attīstības dotumu pat it kā ne stulbi cilvēki sāk uzdot tuvredzību. Piemēram, pēdējā laikā arī dažs labs manā uztverē analītiski domāt spējīgs ļaužs uzskatījis par labāku ignorēt tās vai citas situācijas sākotnējos izveidošanās cēloņus, bet uzskatījis par labāku to vērtēt un piedāvāt valsts politikai risinājumus, uzlūkojot vien šā rīta apstākļus. Atvainojos, bet man tā šķiet profesionāla izlaidība, sevi izlaidušas politikas apkalpošana, pakalpošana tās mazspējai. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Valsts drošību nosaka domājoši cilvēki [18]

Ceturtdiena, 25.maijs

Protams, arī es jūtos savā ziņā pagodināts caur to, ka oficiāli dokumenti, piemēram, Drošības policijas (DP) gada pārskats, no gada gadā un bezmaz vai galvenokārt pievērš uzmanību dažiem maniem labiem paziņām, ar kuriem regulāri satiekos un ceru tikpat intensīvi satikties arī turpmāk. Jo diemžēl… Te sākas «diemžēl». Tāpēc, ka no sarunām ar viņiem, no viņu kritiskā vērtējuma es diemžēl gūstu krietni lielāku priekšstatu par to, ko neesam kā nākas darījuši savas valsts stabilitātei un drošībai, lielāku vielu analītiskām pārdomām, nekā no tā, kas fiksēts kaut vai pēdējā DP pārskatā. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Pieredze un vēlētāju uzticība nav marasms [8]

Otrdiena, 23.maijs

Es nebūšu tik pieklājīgs un korekts kā Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks Māris Pūķis, sacīdams (Neatkarīgā, 22.05.2017.), ka «šīs vēlēšanas atšķiras ar to, ka atklāti un par valsts budžeta līdzekļiem tiek veidota kampaņa pret esošajām pašvaldībām. (..) Galvenā tēma ir – visi visur esot aizsēdējušies.» Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Imitē mediju politiku reģionos [4]

Otrdiena, 16.maijs

Man vārds «pašvaldība» ir sinonīms vārdam «tautvaldība». Tātad – pie varas te esam mēs. Tātad – ir pašsaprotami, ka arī pašvaldību medijiem noteicošā ir vietējās tautas, nevis vietējās varas griba. Un tajos, manuprāt, jāstrādā žurnālistiem. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Kas ir Latgale? [22]

Otrdiena, 9.maijs

Piektajā un sestajā maijā biju akreditēts Latgales kongresa simtgadei veltītajos pasākumos Rēzeknē. Tie bija svētki. To kopvērtējumā manas domas pilnīgi sakrīt ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta Ojāra Spārīša viedokli (sk. nra.lv). Vēl (un ne tikai saistībā ar šiem pasākumiem) varētu piebilst, ka Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) top par ievērojamu Latgales intelektuālās, kultūras dzīves centru. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @trNotars: Kad tu esi tāds pālis, ka jauc pļēgurošanu ar integrāciju. https://t.co/VIc8XJOScV

Elita Veidemane RT @Anakoyher: Сталин — самый великий для россиян! Телелоботомия сделала своё дело. Хотя пациент и раньше умом не блистал.

Elita Veidemane RT @KBlumberga: Vai=vēl kāds bez @ritaevana ,kuram nepielec,kas= @konservativie līderis Jurašs un viņa ģimenes [valsts] noslēpumi?! https:…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers