Viedokļi / Viktors Avotiņš

Viktors Avotiņš

Mediju gals – pāragras cerības [9]

Ceturtdiena, 12.janvāris

Impulsu šim komentāram deva vēlme nepiekrist Dienas mediju valdes priekšsēdētāja Edgara Kota un Dienas galvenā redaktora Gata Madžiņa domai, ka mediju darba efektivitāti raksturo politiķu atbildības līmenis (sk. Diena, 2.01.2017.). Pareizāk sakot – nekādas lielas nepiekrišanas te nebūs. Drīzāk – dažas paralēlas domas. Proti – manā uztverē mediju darba efektivitāti raksturo pašu mediju atbildības līmenis. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Politiskais bez cilvēcīgā ir mēsli [11]

Otrdiena, 10.janvāris

Viena no emocionālākajām fotogrāfijām, kas man atmiņā, ir tā, kur Kventins Tarantīno sēž uz zemes pie krievu dzejnieka Borisa Pasternaka kapa. 2004. gadā, atbraucis uz Maskavas kinofestivālu ar savu filmu Nogalināt Bilu 2, Tarantīno jau bezmaz uz lidmašīnas trapa lūdzis sagaidītājus aizvest viņu pie Pasternaka. Pasēdējis pie dzejnieka kapa, režisors esot paņēmis līdzi skumjas, sliktu garastāvokli un margrietiņu. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Zivs pūst no abiem krastiem [24]

Otrdiena, 3.janvāris

Iespējams, Latvijas realitātē demokrātija izpaužas kā demokrātijas parodija. Bet, pirms šajā sakarā vainot tikai varu, tomēr būtu jāpadomā, vai tiešām esam pilsoņi, kuri no sirds grib patiesu demokrātiju. Jā, varas stulbuma ir diezgan. Un tomēr – pagaidām es neredzu būtiskus (!) ārējus, varas liktus šķēršļus mūsu kļūšanai par pilsonisku sabiedrību. Vismaz par sabiedrību, kura jūtas kaut cik atbildīga par pašas deleģētiem varas institūtiem un gādā par pienācīgu to kontroli. Bet, ja mums negribas tālab censties, tad – nav ko vainot spoguli, ja purns šķībs. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Gailis ceļas ar sauli [8]

Pirmdiena, 2.janvāris

Klāt jaunais gads. Esam kļuvuši krietni spēcīgāki. Jo līdz ar pirmo janvāri stājas spēkā 109 tiesību akti, bet spēku zaudē tikai 33. Taču 64 no tiem spēku dabūjušajiem aktiem ir saistīti ar likumu grozījumiem. Tātad – visticamāk, Saeima arī šogad mērķtiecīgas valsts nākotnes politikas vietā turpinās grozīt nozaru birokrātijas un lobistu saražoto brāķi. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Gads bez lieluma [9]

Piektdiena, 30.decembris

Pareizo vārdu šī gada politikas raksturojumam man pateica priekšā kolēģa Imanta (Vīksnes) virsraksts Gājēju uzdevums – izdzīvot tumsā (NRA, 23.12.2016.). Atcerējos, ka mēs taču esam gājēju tauta. Mums bez Ziemassvētkiem un Lieldienām bijuši pat Jurģi. Turklāt ar Jurģiem vai bez mēs, iespējams, nekad neesam bijuši gājēji tik lielā skaitā kā pēdējos gados. Un – tā kā gājēju uzdevums ir izdzīvot tumsā, mūsu politiķu centieni kļūst daudz saprotamāki. Politiķi ražo tumsu, cenšas sagatavot mūs izdzīvošanai un aiziešanai laikus, kamēr vēl neesam nekur aizgājuši. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Reformu imitācija [3]

Piektdiena, 30.decembris

Izprašņāju teju desmit skolu direktorus par to, kas viņu jomā šogad bijis īpaši svarīgs. Tomēr politkorekts izklāsts varētu traucēt man izcelt to, ko uzskatu par šogad īpaši redzamu sistēmas kaiti. Tāpēc te būs tikai mans subjektīvs viedoklis. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Plāns rosībai. Nevis rezultātam [5]

Ceturtdiena, 15.decembris

Sarunā ar Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektori Guntu Līdaku (sk. Neatkarīgā, 12.12.2016.) mēs runājām par pašām pamatnostādnēm, taču nepateicām, ka pastāv arī Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.–2020. gadam īstenošanas plāns. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Galma dokuments [4]

Trešdiena, 14.decembris

Divdesmit trešajā novembrī tika publicēts Valsts prezidenta šā gada aprīlī iniciētās ekspertu grupas saliedētības politikas ziņojums. Saturīgs, taču – galma dokuments. Autori konstatējuši, ka de facto saliedētība Latvijas sabiedrībā vēl nav sasniegta. Saprātīgi definēti daudzi risināmie jautājumi. Taču ziņojuma autori, manuprāt, izvairījušies no perfektas un profesionālas konstatācijas (saliedētība nav notikusi) cēloņu definēšanas. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Saeima: skolotājam nav vajadzības domāt [24]

Pirmdiena, 5.decembris

Nupat tikumības grozījumu muļķībai pievienojās lojalitātes grozījumu muļķība. Saeimas vairākums akceptēja uzskatu, ka galvenais nav – būt (patriotam, tikumīgam, lojālam..), galvenais ir – izskatīties. Jo ar pavēli, likumu šajās lietās var panākt tikai izskatīšanos. Nevis būšanu. Bet Saeimas vairākums grib ar pavēli aizstāt politiku, kura audzina un veido cilvēku, tautu, pieķeršanos valstij. Vairākums apliecināja, ka attiecībās ar sabiedrību tam vislabāk patiktu padomju laika publiskā divkosība. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Iznīcina Rakstnieku poliklīniku [33]

Otrdiena, 29.novembris

Sagribējās beidzot redzēt savu ģimenes ārstu. Devos uz «savu» Rakstnieku poliklīniku (RP) Raiņa bulvārī 27. Bet… man pateica, ka abas ģimenes ārstes vienā dienā, 30. oktobrī, pacēlušās spārnos un no 1. decembra pāriet uz SIA Možums. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Gvarde, bļin! [77]

Piektdiena, 25.novembris

Tā kā mana jaunība pagāja padomju laikos un daļēji arī pusmilitārā vidē, tad man sadzērušos militāristu kautiņi ar vietējiem civilistiem liekas samērā parasta būšana. Ja vien no tās netaisīt politiku un ja policija skatās, kur tai jāskatās. Man pašam arī ir gadījies dabūt no zaldātiņiem pa muti. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Tiesu sistēmai bērns ir prece [12]

Otrdiena, 22.novembris

Līdzīgi kā likumu un visādu regulējošu normu daudzums ir tieši proporcionāls dažāda ranga zagļu un laupītāju skaitam, neloģiska apiešanās ar bērniem, ar veselo saprātu grūti savienojamu tiesībsargājošo iestāžu lēmumu virkne, vedina mani pieņemt, ka arī šīm iestādēm bērni ir prece. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Valsti gribēt un mīlēt [19]

Ceturtdiena, 17.novembris

Esmu dzirdējis gana daudzus sakām, ka valsti mīlēt nav iespējams. To varot tikai cienīt. Dažus esmu dzirdējis apgalvojam pat to, ka valsts mīlestība ir sabiedrībai bīstama patoloģija, kura piemīt tiem, no kuriem varai viegli lipināt savus monstrus. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers