Viedokļi / Viktors Avotiņš

Viktors Avotiņš

Stulba politizācija izglītību degradē [10]

Ceturtdiena, 27.aprīlis

Man šķiet, ka Latvijas izglītības sistēmai (ne tikai) nepieciešams nopietns starptautisks audits, kurš pārtrauktu tās politizāciju tiktāl, lai tā beidzot spētu nopietni, profesionāli un atbildīgi sākt rūpēties par Latvijas nākotnes paaudžu kvalitatīvu dzīvesspēju un to varēšanu uzturēt stipru valstsnāciju. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Mediji – varai, pūlim vai sabiedrībai? [16]

Ceturtdiena, 20.aprīlis

Savādi – pēc tam, kad Edgars Kramiņš un Ilze Viņķele Rīga TV24 Preses klubā izrādīja patukšu attiecību ķēķi (politiķe, manuprāt, ir tāda publiska persona, kuras profesionalitāti un atbilstību apliecina spēja «saturēt» situāciju un sevi jebkuros apstākļos. Savukārt vīrietim labpatika aizstāt intelektu ar «uzbraucieniem» dāmai), sāku domāt, ka atklāsmes aizvietošana ar «izrādi», ar tukšuma izrādīšanu Latvijas masu medijos nebūt nav kas jauns un neredzēts. Tā ir norma. Labi – norma bez skandāliem, bet norma. Un te saistībā ar sabiedriskajiem (ne privātajiem) masu medijiem man sākas politika. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Krustā sitēju un augšāmcelšanās Lieldienas [27]

Ceturtdiena, 13.aprīlis

Man ir lielisks Lieldienu stāsts. Ceturtajā aprīlī kāds zviedrs ienāca Daugavpils vecticībnieku dievnamā un sāka tur fotografēt. Baznīcas svečiniece viņam aizrādīja, ka šajos dievnamos nefotografē. Zviedrs pagrūda sievieti un nokritušu vēl paspārdīja. Tie, kas to redzēja, pasauca policiju. Zviedru aizturēja, bet palaida vaļā bez jelkādām sankcijām. Tāpat kā čurātājus pie Brīvības pieminekļa. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Ne varas, bet varas slimību izrāde [9]

Otrdiena, 4.aprīlis

It kā Krievijas OMON attiecību kārtošanā ar protestētājiem 26. martā viss bija «kā parasti». Iesākumā nemotivēti atteikumi protesta akcijām, pēc tam – vaļa aizturēt un dauzīt cilvēkus. Viss tradicionāli. Tomēr man likās, ka šoreiz tajos kadros, ko rādīja mediji, es redzu ne tik daudz «darbu», cik ārišķību, izrādīšanos… Protams, būtu aplam kaut ko pieņemt «no kastes». Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Ļoti netīra varas kultūra [11]

Pirmdiena, 3.aprīlis

Par septītajā martā Maskavā it kā saskaņā ar Krievijas Kultūras ministrijas (KKM) iniciatīvu veikto spēka struktūru iebrukumu un kratīšanu Starptautiskajā Rērihu centrā (SRC), par Rērihu darbu (ap 200 eksponātu, dokumenti, dienasgrāmatas, rokraksti…) izņemšanu gribēju uzrakstīt nekavējoties. Bet – Krievijā viss ir iespējams. Varbūt centrā tiešām notikušas briesmu lietas. Nolēmu sagaidīt daudzmaz argumentētu oficiālu šīs akcijas pamatojumu. Nesagaidīju. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Manta tuvāka par baznīcu [13]

Otrdiena, 21.marts

Var jau būt, ka vairākums Krimas krievu tiešām balsoja par tās atdošanos Krievijai. Taču ar Pēterbaznīcas statusu, tās pasākumu kopumu saistīto cilvēku vairākums, manuprāt, balsotu par to, lai Pēterbaznīca saglabā Kulturkirche (kultūras baznīcas) statusu. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Būs stāja, būs atbalsts [18]

Pirmdiena, 13.marts

ASV prezidents Donalds Tramps man patīk labāk nekā tie Austrumeiropas valstu (ieskaitot Latviju) diplomāti, kuri lūdza ASV Kongresam palīdzību lietās, kurās izšķirošā loma, manuprāt, ir pašu šo valstu kā tādu politikas kvalitātei un tam, cik rezultatīvi šī politika rūpējusies par savas valsts sabiedrības kvalitāti, par nācijas pieķeršanos savai valstij. Turklāt es uzskatu, ka Donalds Tramps, piemēram, uzrunājot ASV Kongresu 28. februārī, akcentēja tieši šo aspektu – amerikāņu sasaisti ar savu valsti, saites, kuras līdzšinējā vara atslābinājusi vai ignorējusi. Šādā veidā viņš manā uztverē atgādināja arī ES valstu līderiem to pienākumu pret savām tautām. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Valoda ir bezgalīga [12]

Ceturtdiena, 9.marts

Septītajā martā ES mājā projekta Kompetenču pieeja mācību saturā ietvaros notika diskusija Valodas loma domāšanas un mācīšanās procesā. Kā tas attiecas uz dzimtās valodas mācīšanu? Par latviešu valodas mācīšanu Neatkarīgā sarunājās ar Latviešu valodas skolotāju asociācijas vadītāju Anitu Vanagu. Sarunu tuvākajā laikā publicēsim. Bet mani vēl pirms diskusijas, teiksim maigi, darīja uzmanīgu viens teikums diskusijas pieteikuma, ielūguma lapā. Kaut vai tāpēc, lai tiktu profesionāli nolikts pie vietas, uzskatu par vajadzīgu izteikt savu viedokli. Pati diskusija man nelika to mainīt. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Saliedēšanas kompleksi [18]

Pirmdiena, 6.marts

«Piemērotā brīdī», acīmredzot pēc vēlēšanām, Valsts prezidents atkārtoti nāks klajā ar iniciatīvu, kura paredz piešķirt pilsonību visiem jaundzimušajiem, arī nepilsoņu bērniem. Man Raimonda Vējoņa komandas darbs ar attiecīgu likumprojektu šķiet apsveicams. Taču ar to ir par maz. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Vara svarīgāka nekā pārstāvība [22]

Ceturtdiena, 2.marts

Par jaunām partijām man pagaidām sakāms tieši tas pats, ko akadēmiķe Raita Karnīte teica par ekspertiem. Jautāju, kāpēc viņas vadītais ekspertu konsilijs Eiropas civilizācijas krīzes cēloņi un iespējamie risinājumi izejai no krīzes nekādus lāga risinājumus nepiedāvā. Karnītes kundze slavēja ekspertus. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @ru_rbc: Алексею Навальному диагностировали химический ожог глаза,но он всё равно вышел в эфир вечернего шоу на своём канале: https://t.…

Elita Veidemane RT @ints_goze: Akurāt kā pie mums padomju okupācijas laikā! https://t.co/aFmzjGHDqs

Elita Veidemane Их осталось всего 30 в мире, нельзя терять ни минуты. Спасем #вакита от исчезновения. Подпишите и сделайте ретвит https://t.co/7zX6FOV98C

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers