Piektdiena, 29.marts

redeem Agija, Aldonis

arrow_right_alt Viedokļi

Idejas Tautsaimniecības veicināšanai

Ilgtermiņa stratēģija.

Lai valsts nenonāktu atkal tādā situācijā, kādā esam.

Mēneša laikā jākoriģē Latvijas tautsaimniecības attīstības plāns, nosakot aptuveni septiņas prioritāras nozares, kurām ir vislielākās perspektīvas Latvijas un pasaules tirgū, pamatojoties uz vietējiem resursiem un tirgus iespējām. Kā, piemēram, Šveici mēs asociējam ar precīziem pulksteņiem, drošām bankām u.t.t, tā arī Latvijai ir jābūt precēm, ar kurām konkurēt pasaules tirgū Made in Latvia.

Daži ieteikumi:

* Ekotūrisms - Latvija ir viena no ekoloģiski tīrākajām pasaules valstīm!

* Tirdzniecības ceļi un loģistika - jau tūkstošiem gadu caur Latviju iet pasaules mēroga tirdzniecības ceļi!

* Banku pakalpojumi – jau šobrīd viena no attīstītākajām nozarēm Latvijā.

* Izglītības uzņēmējdarbība - Latvijā ir visvairāk skolu uz vienu iedzīvotāju un vislielākais augstāko izglītību ieguvušo skaits pret kopējo iedzīvotāju skaitu.

* Ekoloģisko produktu ražošana – visi nosacījumi kā ekoloģiski tīrākajai valstij.

* Kokrūpniecība - jau vēsturiski Latvijā attīstīta pietiekami augstā līmenī

* Celtniecība - nozare, kur galvenais ir zināšanas darba organizācijā un tehnoloģijās.

* Rūpniecība ar augstu pievienoto vērtību –ražošana, kurā produkta galveno vērtību veido intelektuālais ieguldījums .

Valsts attiecīgajās nozarēs sagatavo speciālistus, sniedz garantijas uzņēmējiem, iegulda ražošanas uzņēmumu statūtkapitālos, popularizē saražotos produktus pasaulē, dod nodokļu atlaides. Valsts atbalsta, galvenokārt, mazo un vidējo uzņēmumu veidošanos un attīstību, bet no lielajiem arī eksportētājuzņēmumus.

Tautsaimniecības attīstības plānu koriģē reizi piecos gados un tas ir galvenais dokuments un mēraukla uz kā balstās Ministru kabineta darbs.

Kā arī valsts it īpaši atbalsta:

- mazo un vidējo ražošanas uzņēmumu veidošanos laukos,

- zinātniskos pētījumus, kas nodrošina tautsaimniecību,

- izglītību, kas ir valsts pirmā un svarīgākā prioritāte, ar noteikumu, ja valsts apmaksāto izglītību ieguvušie iedzīvotāji pamet valsti, viņi apmaksā valstij naudu par izglītību.

Īstermiņa stratēģija.

Lai izkļūtu pēc iespējas ātrāk no dižķibeles.

Tāpat kā Vācijā un ASV, pēc krīzes jārealizē valstiski nepieciešami projekti, kuros tiek iesaistīti maksimāli daudz iedzīvotāju, iepludinot valsts līdzekļus ekonomikas atdzīvināšanai, piemēram: ceļu būve, mazie un vidējie celtniecības objekti-sporta būves, labiekārtošanas projekti, sociālās un kultūras būves, parku, skvēru iekārtošana, ēku siltināšana, it īpaši atbalstot un veidojot vietējā siltumizolācijas materiāla ražošanu u.c..

Dotie projekti tiek organizēti tā, lai tajos iesaistītos iespējami lielāks iedzīvotāju skaits, mazo un vidējo uzņēmumu. Kā arī jāveicina lauku ekonomikas stimulēšana.