Viedokļi: RPIVA nodrošina iespēju iegūt augstāko izglītību lauku jauniešiem 2 komentāri
 
Viedokļi

RPIVA nodrošina iespēju iegūt augstāko izglītību lauku jauniešiem

 

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks pauž pārsteigumu par Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieceri likvidēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), uzsverot akadēmijas filiāles nozīmīgumu Bauskas reģiona attīstībā.

“Saprotama ir ministrijas vēlme samazināt sadrumstalotību augstākās izglītības jomā un lietderīgāk izmantot valsts finanšu resursus. Tomēr atklāts paliek jautājums, vai šo procesu bija jāsāk ar Latvijā unikālu augstskolu, kas gatavo augsta līmeņa profesionālus pedagogus darbam skolās un bērnudārzos, turklāt to dara ne tikai Rīgā, bet daudzos Latvijas reģionos. Mūs māc bažas par to mūsu studentu nākotni, kas patlaban mācās RPIVA Bauskas filiālē, kā arī par to, vai iespēja iegūt augstāko pedagoģisko izglītību Bauskā saglabāsies arī nākotnē. Bauskas novada pašvaldībai ir izveidojusies laba sadarbība ar RPIVA, un mēs esam ieinteresēti, lai mūsu iedzīvotājiem būtu iespēja iegūt augstāko izglītību tuvāk dzīvesvietai” norāda R.Ābelnieks

Līdz šim izskanējusi publiskā informācija neliecina par Latvijas Universitātes gatavību saglabāt RPIVA filiāļu tīklu gadījumā, ja tā pārņems akadēmiju. Tas nozīmē, ka lauku jauniešiem saskarsies ar papildu izdevumiem, mērojot ceļu uz studijām Rīgu vai tur dzīvojot. Pāriešana uz citu augstskolu parasti saistīta arī ar papildu eksāmenu kārtošanu vai studiju turpināšanu zemākā kurs, kā rezultātā tiek zaudēts viens vai vairāki studiju gadi. Bauskas novadā turpmāk daļai talantīgo jauniešu var būt liegta iespēja izvēlēties skolotāja profesiju. Skolotājiem un skolu vadītajiem vairs nebūs iespējas paaugstināt profesionālo kvalifikāciju Bauskā. Šādas papildu grūtības var novest pie izglītības kvalitātes krišanās Bauskas reģionā.”

Komentāri [2]
#
LAUCINIEKS 10.janvāris 2017 14:15 atbildēt
Pilnīgi piekrītu Aijas teiktajam. VAI TIEŠĀM AKLI JĀSEKO EIROPAS DIKTĀTAM UN LATVIJA JĀIZMĒŽ TUKŠA NO IEDZĪVOTĀJIEM? PĒDĒJIE LĒMUMI PAR TO LIECINA TIK UZSKATĀMI.
 
#
Aija 9.janvāris 2017 11:42 atbildēt
Ir sajūta, ka Latvija nevis tiecas uz izaugsmi, bet gremdē to, kas jau sasniegts un attīstīts - Latvija pavisam drīz sastāvēs tikai no Rīgas, jo tiek darīts viss, lai Latvijas citas pilsētas, īpaši lauku reģioni iznīktu pavisam: slēgti bērnudārzi, skolas, tagad arī izglītību pedagoģiskās un psiholoģiskajās zinātnēs brauksim iegūt uz Rīgu.. Uzaugu lauku pagastiņā - bērnībā tur viss ziedēja vārda plašākā nozīmē, šobrīd - kā pēc kara, izmirums un klususms. Iedzīvotāju palicis pavisam maz, skola, bērnudārzs slēgti. Jaunajām ģimenēm nekas cits neatliek ka doties dzīvot uz tuvējām pilsētām vai ārzemēm, jo bērniem nav skolas, kultūras dzīves laukos. Nu tad - lauki veiksmīgi "piebeigti", tagad jāsāk gremdēt iedzīvotāju izglītības līmenis. RPIVa tik veiksmīgi nāk pretī reģionu iedzīvotājiem ar savām filiālēm, ka patiešām sirds sāp zinot, ka no mazpilsētām uz Rīgu pēc augstskolu apvienošanas aizbrauks tikai jaunieši uzreiz pēc vidusskolas beigšanas. Bet kvalifikāciju celt gribošie, vai tie, kuri vēlas izglītoties esot jau ģimenes cilvēki, vai pēc mūžiglītības alkstošie uz Rīgu nebrauks. Un piekrītu Bauskas novada domes priekšsēdētāja paustajam, ka mazpilsētas ļoti izjutīs RPIVAs filiāļu slēgšanu.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers