Viedokļi: Pēc VID uzstāšanās televīzijā LTA vēršas Drošības policijā 7 komentāri
 
Viedokļi

Pēc VID uzstāšanās televīzijā LTA vēršas Drošības policijā

 

Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) “vecie” darbinieki, lai slēptu savu nekompetenci un personīgo ieinteresētību kases aparātu “reformas” izstrādē, ķērušies pie “pēdējā salmiņa” un uzņēmēju pamatotos iebildumus mēģina apgāzt nevis ar argumentiem, bet ar meliem. Tā raidījumā “Nekā personīga” VID augsta ranga darbiniece - Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Inese Bindemane apgalvo, ka Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) ir pret kases aparātu reformu.

“Mēs nekad neesam bijuši pret šo reformu, bet esam uzskatījuši, ka tai jānotiek pakāpeniski, neuzdodot mainīt kases aparātus godprātīgiem nodokļu maksātājiem, t.sk., 2,5 tūkstošiem tirgotāju, kam VID pagājušajā gadā izsūtīja pateicības vēstules par godprātīgu nodokļu nomaksu,” uzsver LTA prezidents Henriks Danusēvičs. Arī VID pieminētais SIA “Lage Ko” pilnībā atbalsta pāreju uz jaunajām tehniskajām prasībām, un uzņēmuma ieņēmumu reģistrācijas sistēmas pilnībā atbilst šī brīža noteikumiem par kases aparātiem. Henriks Danusēvičs uzsver, ka nav korekti jau trešo gadu pieminēt vienu uzņēmumu, kas jau atzinis savas kļūdas un nomaksājis vairāk kā 1 miljonu eiro - valstij nodarīto zaudējumu atmaksu 957 000 eiro apmērā un soda naudu 276 000 eiro, kā arī atbildīgās personas krimināli sodītas ar bargiem sodiem,. Turklāt joprojām šis ir vienīgais krimināli sodītais uzņēmums ar ko VID nepārstāj lepoties, kaut gan pēc VID vārdiem iejaukšanās kases sistēmās ir ļoti izplatīta un vairākkārtīgi ir ticis solīts, ka „Gan bei” gadījums ir tikai sākums kases aparātu neatļautu manipulāciju apkarošanā. Vai tā izpaužas atsevišķu VID darbinieku antipātijas pret šo restorānu ķēdi, kas valsts amatpersonai nav publiski pieļaujams?!

Notiek arī manipulācijas ar datiem - raidījumā “Nekā personīgi” izskanējusī informācija, ka pagājušajā gadā VID konstatējis 28 krāpšanās gadījumus, bet tajā pašā laikā VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Inese Bindemane Saeimas deputātiem Tautsaimniecības komisijas sēdē paziņo par 18 šādiem gadījumiem. Tāpat notiek manipulācijas ar t.s. tirdzniecības pārbaudēm, kur tiek norādīts, ka 43% gadījumos ir pārkāpumi kases aparātu ekspluatācijā. Galvenokārt šie pārkāpumi ir attiecas uz kases operāciju dokumentēšanu. Vienlaikus neviens no šiem gadījumiem nav saistīts ar iejaukšanos kases aparātā un jaunie noteikumi nekādi neietekmēs šo pārkāpumu mazināšanu.

Nav saprotama arī VID kautrība - no vienas puses mēs zinām, ka viens pats uzņēmums ir iemaksājis vairāk kā 1 miljonu eiro, no otras puses tiek paziņots, ka sodos iekasēti tikai 300 000 eiro. Līdzīga samazināšanas tendence ir attiecībā uz jauno kases aparātu ieviešanas izmaksu prognozēm - VID kopumā reformas izmaksas rēķina 15 miljonu apmērā, jo apzināti tajās neieskaita kases aparātu uzstādīšanas izmaksas (tas sastāda krietni vairāk kā pusi un nereti maksā tikpat kā pats kases aparāts), kā arī izmaksas kases aparātu un sistēmu sertifikācijai. iespējams, personīgu interešu dēļ VID darbinieki - noteikumu sastādītāji piedāvājuši turpmāk neveikt un nodot starptautiskām konsultantu firmām, kas parasti komplektē savus darbiniekus no bijušajiem Finanšu ministrijas un VID ierēdņiem. Mūsuprāt, rodas aizdomas, ka šāda rīcība kaitē valsts interesēm un esam nolēmuši vērsties Drošības policijā ar aicinājumu izvērtēt gan valsts funkciju nodošanu ārvalstu kompānijām, gan iespējamo rūpniecisko spiegošanu attiecībā uz Latvijā izstrādāto programmu un tehnoloģiju produktiem

LTA aicina VID ģenerāldirektori Ilzi Cīruli izvērtēt atsevišķu VID darbinieku ieinteresētību un rīcību kases aparātu reformas sagatavošanā un īstenošanā pretēji godīgu valsts pilsoņu interesēm.

Komentāri [7]
#
gogolis 15.marts 2017 11:34 atbildēt
Ja visi tirgotāji tik godīgi, tad kāpēc šiem godīgajiem pilsoņiem tomēr atklāj pārkāpumus, un kāpēc tirgotāji tik ļoti baidās nomainīt kases aparātus pret tādiem ar kuriem krāpties vairs nevarēs?
 
#
čehovs » gogolis 26.marts 2017 18:06 atbildēt
ne jau baidās, bet daudzi nevar pavilkt visai prāvās papildus izmaksas aparātu nomaiņai!
 
#
BIMS 15.marts 2017 10:38 atbildēt
JA JAU JĀMAINA KASES APARĀTI DAUDZ TAD JAU LABAK MAINISIM VALSTS APARATU UN VĒL ATRAK?
 
#
Bite » BIMS 15.marts 2017 22:46 atbildēt
Turi muti ! Es tev pamainišuvalsts aparatu ,adazos stāv ābrāmi ,izmases tev muguru ar kapurķedem , auns ! Mainitājs atradiess !
 
#
ESMAIJA 15.marts 2017 9:05 atbildēt
Vispirms būtu jāzina, KAS BŪS TIE, kas piegādās un pārdos jaunos kases aparātus un tad... visi jautājumi būs lieti - darbs būs KNAB-am...
 
#
savādnieks 14.marts 2017 19:02 atbildēt
Tirdzniecība ir ātra un viegla naudas smelšanas bedre,pārskatāmā attālumā vairs jau neatceros cik reizes ir mainīti kases aparāti,dažādi tirdzniecības noteikumi un aparātu programmēšana.Tā ir prasta LAUPĪŠANA.
 
#
Madris 14.marts 2017 17:36 atbildēt
Es arī skatījos "nekā personīgi" sižetu un mani pārsteidza uzskats, ka visi tikai grib zagt un krāpties. Tāpat arī bijušie KNAB darbinieki tāpat uzskata, ka viņi ir vienīgie, kas cīnās pret korupciju. Kur mēs esam atbraukuši? Tad jau nebija nozīmes cīnīties par neatkarību, ja viss ir tik slikti. Patiesībā visi, kas mīl šo valsti ir gatavi godīgi maksāt nodokļus. Valsts aparātam ir jārada apstākļi godīgai nodokļu nomaksai, ne tikai represijām.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers